شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
دوشنبه 28 خرداد 1397
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 4,546
بازدید دیروز: 25,293
بازدید کل: 85,159,758
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 112
کاربران حاضر: 112


مصاحبه با سیدبهنام خاکباز ، رتبه 3 کنکور دکتری سراسری سال 1393 مجموعه مدیریت
 

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
باسلام. بهنام خاکباز هستم، رتبه 3 کنکور دکتری مدیریت. درصدهای بنده از این قرار بود: تخصصی 60، جی‌مت 82.22 و زبان 51.11.

پس از برگزاری آزمون، توقع چه رتبه ای را داشتید؟ آیا درصدهای اعلامی در کارنامه به درصدهایی که حدس می زدید نزدیک بود؟
در مورد زبان بله، ولی به شخصه
انتظار بیشتری از تخصصی داشتم و جی‌مت هم فکر نمی‌کردم 82 زده باشم. البته تنها تخصصی را تصحیح کرده بودم

رشته، گرایش و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد چه بوده است و با چه معدلی در این مقاطع فارغ التحصیل شده اید؟
در مقطع کارشناسی از مهندسی نفت از دانشگاه امیرکبیر و با معدل 16.70 فارغ التحصیل شدم. در مقطع کارشناسی ارشد هم هنوز درسم تمام نشده و فعلادانشجوی ام بی ای ( MBA ) دانشگاه تهران هستم با معدل 18.05.

آیا در کنکورهای دکتری سالهای قبل نیز شرکت داشتید؟ در صورت شرکت، رتبه شما چند بوده است و سطح کنکور دکتری سراسری سال 92 را در مقایسه با سالهای قبل چگونه ارزیابی می کنید؟
به صورت آزمایشی در کنکور سال قبل شرکت داشتم که باعث شد تا بتوانم برای جی مت برنامه داشته باشم، چون جی مت دکتری با MBA تفاوت دارد. درمقایسه با سال‌های قبل امسال دروس زبان و جی‌مت استانداردتر بودند، ولی تخصصی با کم شدن درصد سوالات ریاضی و آمار به نظرم چندان استاندارد نبود، ولی سوالات در کل در سطح پارسال بود

آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟
 نه شرکت نداشتم.

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
از بعد از پایان ترم 5 (ما ام‌بی‌ای‌ها تا ترم 5 کلاس داریم) و شاید کمتر از 30 روز، چون در آن زمان سر کار هم می‌رفتم، هرچند بیشتر روزها را مرخصی می‌گرفتم. به طور متوسط 5-6 ساعت و تقریبا تنها دروس تخصصی.

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس امتحانی کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
منابع انسانی دکتر قلی‌پور، رفتار رابینز، رفتار فردی دکتر قلی‌پور، مبانی مدیریت دکتر الوانی، منابع انسانی سعادت، تئوری مدیریت رضائیان، مبانی رفتار رضائیان. به نظرم کتاب‌های دکتر قلی‌پور به دلیل نگارش و درک بهتر و کتاب رفتار رابینز به دلیل جامع بودن و تئوری مدیریت رضائیان و مبانی مدیریت الوانی به دلیل این‌که سوالات زیادی از آنها می‌آید بسیار مهم هستند. کتاب تست دکتر پرچ را هم پیشنهاد می‌دهم، به دلیل اینکه دید کلی راجع به مباحث سایرکتابها نیز به خواننده می‌دهد.

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور سراسری دکتری دارید؟
به نظرم بهتر از هرچیر برنامه‌ریزی است. بدون برنامه‌ای منطبق با شرایط خود فرد (تنها خود فرد می‌تواند این کار را انجام دهد) نمی‌توان در کنکور حرفی برای گفتن داشت. همچنین برنامه‌ریزی برای نحوه زدن سوالات کنکور نیز باید داشت و از قبل حداقل تعداد سوالات را دانست، زیرا دلیل کم‌تر از انتظار زدن دروس تخصصی برای بنده غافلگیر شدن در مورد تعداد سوالات در روز کنکور بود!


منبع: سایتModir.ir