شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
دوشنبه 28 خرداد 1403
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 6,829
بازدید دیروز: 25,133
بازدید کل: 153,137,518
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 50
کاربران حاضر: 50


مصاحبه سایت مدیر با آرمان حسینی رتبه 61 کنکور کارشناسی ارشد سال 1401 رشته مدیریت بازرگانی
 

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
سلام و وقت بخیر خدمت همه عزیزان.
آرمان حسینی هستم رتبه ۵۰ در سهمیه آزاد و ۶۱ بدون سهمیه در رشته مدیریت بازرگانی.
درصدهای من:
زبان انگلیسی 52.22
مدیریت اسلامی 17.78
تئوری های مدیریت 38.89
اقتصاد 58.33
بازاریابی 42.22
و بقیه دروس سفید

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟ در صورت تمایل سن خود را ذکر نمایید.
۲۲ سالمه و در رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه مازندران تحصیل کردم و معدل فارغ التحصیلی من ۱۶.۶۲ بود. در سال کنکور دانشجو بودم و ترم ۷ و ۸ دانشگاه رو می‌گذروندم.

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
از شهریور شروع کردم و تا آخر دی حدودا روزانه ۲-۳ ساعت درس می‌خوندم.
از بهمن تا ماه پایان فروردین روزانه ۵-۶ ساعت و ماه آخر کنکور مجددا ساعات مطالعه م کمتر شد و به حدود ۳-۴ ساعت رسید.

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
من به ترتیب گرایش های بازاریابی و استراتژی دانشگاه های تهران، بهشتی و علامه طباطبایی رو در اولویت گذاشتم.

ترتیب و اولویت خاصی برای مطالعه دروس داشتید یا همه دروس را همزمان با هم مطالعه کردید؟ آیا درس یا دروسی را از ابتدا حذف کرده بودید؟
با توجه از شناختی که از خودم داشتم درس آمار و تحقیق در عملیات رو از اول حذف کردم.

اول با خوندن اقتصاد و زبان و بازاریابی شروع کردم و از اوایل زمستان تئوری و در دو ماه پایانی مدیریت اسلامی را مطالعه کردم.

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
بازاریابی: مرجع کامل مدیریت بازاریابی دکتر جلیلیان تقریبا پوشش می‌ده سوالات رو و کافیه به تنهایی مطالعه بشه. بانک تست این کتاب هم بسیار کمک کننده هست مطمئنا. البته من تا اوایل زمستان فقط کتاب مدرسان شریف رو مطالعه می‌کردم که متوجه شدم منبع خوبی برای این درس نیست وگرنه فکر می‌کنم درصدم می‌تونست خیلی بهتر باشه.
من چهار جلسه کلاس نکته و تست دکتر جلیلیان رو هم برای این درس شرکت کردم و راضی بودم.
برای بازاریابی پیشنهاد می‌کنم بعد از یک بار خوندن یک فصل و پاسخ دادن به تست ها دوباره بخونید و همه مطالب مهم رو هایلایت کنید. بعد اون هایلایت هارو چند باری مرور کنید.

تئوری: در مورد این درس هم باز مرجع کامل تئوری های مدیریت دکتر جلیلیان + بانک تست این کتاب رو مطالعه کردم و راضی بودم. و همینطور ۴ جلسه کلاس نکته و تست دکتر جلیلیان رو برای این درس شرکت کردم و بسیار خوب بود.
چیزی که در مورد این درس وجود داره فهم مطلبه و مرور زیاد. این درس رو هم مثل بازاریابی باید خلاصه نویسی یا مثل من کتاب رو هایلایت کنید و اون هایلایت هارو چند بار مرور کنید. اگر خلاصه نویسی یا هایلایت نداشته باشید بشدت مرور کردن براتون سخت خواهد شد.

اقتصاد: فقط اقتصاد خرد و کلان دکتر نظری رو مطالعه کردم و بدون شک بهترین منبع هست. نکته مهمی راجع به این درس هست و اونم اینکه سعی کنید هر فصل رو کاملا بفهمید و صرفا روی فرمول ها و سوالات محاسباتی متمرکز نباشید. تقریبا همه سوالات کنکور این درس «غیر محاسباتی» بودند. پیشنهاد می‌کنم این درس رو از روی کتاب برای خودتون خلاصه نویسی کنید.

اسلام: برای این درس من هیچ کتابی نخوندم و فقط دو جلسه کلاس نکته و تست دکتر جلیلیان رو شرکت کردم و اون دو جلسه رو مطالعه کردم. با توجه به وقتی که گذاشتم نمی‌تونم بگم ناراضیم.

زبان: جلد اول (واژگان) کتاب زبان عمومی زیر ذره بین انتشارات نگاه دانش رو مطالعه کردم و خیلی عالی بود. چون دایره واژگان شما رو می‌بره بالا هم ۱۰ تا سوال عمومی واژگان رو بخوبی می‌تونید پاسخ بدید و هم توی سوالات درک مطلب تخصصی خیلی کمکتون می‌کنه. این کتاب رو باید زود شروع کنید از تابستان یا نهایتا اوایل پاییز.
برای زبان تخصصی هم زبان تخصصی مدیریت نگاه دانش رو خوندم که برای تمرین کردن سوالات سال‌های قبل خوب بود.

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
برای کنکور ارشد یادتون باشه بیشتر از ساعت مطالعه مهم اینه که استمرار داشته باشید و بتونید بخش زیادی از هر درس رو مسلط باشید. مرور کردن رو فراموش نکنید. اینکه روی ۶۰٪  مطالب تسلط کامل داشته باشید بهتر از اینه که ۱۰۰٪ مطالب رو نصفه و نیمه بلد باشید.
آرزوی موفقیت دارم برای همه.