شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
دوشنبه 25 تیر 1403
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 8,832
بازدید دیروز: 18,097
بازدید کل: 153,855,595
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 40
کاربران حاضر: 40


مصاحبه سایت مدیر با رتبه 87 کنکور کارشناسی ارشد سال 1401 رشته مدیریت بازرگانی
 


ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
درود
درصد ها:
بازاریابی 55.56
زبان 65.56
تئوری مدیریت 32.22
سایر دروس: سفید
رتبه 73 بدون سهمیه

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟ در صورت تمایل سن خود را ذکر نمایید.
دانشگاه امام رضا رشته مدیریت بازرگانی با معدل 19 و 9 ترمه فارغ التحصیل شدم
با توجه به رشته ام که می طلبید در کنار تئوری کسب تجربه عملی هم داشته باشم از همان بدو ورود به دانشگاه در شغل آزاد شروع به فعالیت کردم و همین سبب شد که هر ترم واحد هایم کمتر انتخاب کنم که به کارم صدمه نخورد! از این رو در دوران مطالعه برای کنکور ارشد هم شاغل بودم که البته 1 ماه آخر را مرخصی کامل گرفتم
در حال حاضر 24 ساله می باشم

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
از برج 8 سال 1400 قصد شروع مطالعه را داشتم که تنها تا میانه برج 9 تونستم مقداری مطالعه کنم بعدش برج 10 و 11 و 12 نتونستم مطالعه کنم و دوباره از اول عید مطالعه را شروع کردم! یک ماه اخر را روزانه 9 الی 10 ساعت مطالعه داشتم ! در فروردین ماه هم چون ماه مبارک بود تایم مطالعه ام کمتر بود! از اول عید هم به سالن مطالعه رفته بودم چون تمرکزم بیشتر بود

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
باتوجه به شرایط کاری و علاقه ام رشته مدیریت استراتژیک را در شهر خودمون یعنی مشهد در دانشگاه فردوسی انتخاب کردم

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
در درس زبان فقط لغات و متن در 2 هفته اخر خوندم! (گرامر را کلا گزاشتم کنار چون از نظر من اون 5 تا سوال ارزش اون همه تایم گزاشتن نداشت)(البته من زبانم متوسط است به نظرم چون قبلا کلاس می رفتم)
در درس بازاریابی هم جزوه استاد در کلاس کنکوری که ثبت نام کرده بودم خیلی خوب بود که من از 16 تا فصل 7 فصل مهم را مطالعه کردم (4 فصل را برج 8 و 9 خوانده بودم و 3 فصل دیگه را در فروردین و اردیبهشت)
در درس تئوری مدیریت هم به خود کتاب دکتر سید جوادین مراجعه کردم (از بعد از سال شروع کردم و فقط از 31 فصل کتاب 6 فصلی که بیشترین سوال از آنها می آمد را مطالعه کردم که راحت در آزمون ها 50 درصد می شد بزنم که برای درس تئوری واقعا درس قابل قبولیه ولی در کنکور 1401 چون درس تئوری خیلی سخت بود بازم فکر می کنم درصد قابل قبولیه! برای درس تئوری هیچ جزوه ای را به جز منبع اصلی یعنی کتاب پیشنهاد نمی دم چون باید قشنگ ارتباط بین موضوعات را بفهمید. در صورتی که در جزوات فقط مطالب مهم از فصل را میارن و باعث می شه که درست نتوانید مطالب را درک کنید! از نظر من درس تئوری حفظ کردنی نیست بلکه درک کردنیه! من خودم 6 فصل تئوری را هرکدام 3 بار خوندم)