شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
دوشنبه 25 تیر 1403
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 8,302
بازدید دیروز: 18,097
بازدید کل: 153,855,065
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 38
کاربران حاضر: 38


مصاحبه سایت مدیر با محمد حسین گرام رتبه 92 کنکور کارشناسی ارشد سال 1401 رشته مدیریت مالی
 

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
با سلام خدمت دوستان
رتبه 78 کنکور مدیریت مالی هستم.
زبان: 25.56 درصد
اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام: 37.78 درصد
ریاضی: 3.33 درصد
اقتصاد: 45 درصد
مدیریت مالی: 24.44 درصد
مدیریت سرمایه‌گذاری و ریسک: 16.67 درصد
حسابداری: 77.78 درصد

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ‌التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟ در صورت تمایل سن خود را ذکر نمایید.  
مدیریت بازرگانی دانشگاه کاشان و معدل 19.16
در حین مطالعه دانشجو بوده‌ام و سن 23 سال

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟  
از آبان ماه شروع به مطالعه کردم و به طور متوسط روزانه 6 ساعت مطالعه داشته‌ام و هرچه به کنکور نزدیک شدم، زمان مطالعه خودم را بیشتر کردم و حتی روزهای نزدیک کنکور نزدیک به 10 ساعت مطالعه داشتم.

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟  
دانشگاه‌های تهران، شهید بهشتی، خاتم، علامه، صنعت نفت، خوارزمی، فارابی را به ترتیب داخل دفترچه انتخاب رشته، اولویت‌بندی کرده‌ام.

ترتیب و اولویت خاصی برای مطالعه دروس داشتید یا همه دروس را هم‌زمان باهم مطالعه کردید؟ آیا درس یا دروسی را از ابتدا حذف کرده بودید؟
ابتدا دروس اختصاصی (مدیریت سرمایه، مدیریت مالی و حسابداری) را شروع به مطالعه کردم و بعد از یک ماه اقتصاد خرد و کلان را نیز به دروس مورد مطالعه خودم اضافه کردم و بعد از اون به سراغ دروس عمومی رفتم و پیشنهاد می‌کنم بیشتر زمان روزانه خود را به دروس 4 واحدی اختصاص دهید.
من از همان ابتدا درس تئوری‌های مدیریت را حذف کردم.

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
زبان:
کتاب زبان زیر ذره‌بین.پیشنهاد می‌کنم از همان روزهای اول زبان رو به مدت روزی نیم ساعت شروع به خواندن کنید به این دلیل که لغات زیادی داره ولی کتاب مفیدی هست.
اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام:  
کتاب اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام مقیمی و کتاب2000 تست. کتاب مقیمی خیلی حجم مطالبش زیاده و هرچی هم بخونید فراموش می‌کنید. به نظر من فقط کتاب 2000 تست رو بخونید و پاسخ نامش رو به طور کامل یاد بگیرید، کفایت می کند.
ریاضی:
 کتاب ریاضی هادی رنجبران.  
اقتصاد خرد و کلان: کتاب اقتصاد خرد نظری و اقتصاد کلان نظری. این دو کتاب کامل هستند و نیاز به هیچ کتاب اضافه دیگه‌ای نیست.
مدیریت مالی:
مدیریت مالی رضا تهرانی. کتاب به نسبت خوبی هستش ولی من بیشتر شنیدم اکثر بچه‌ها کتاب مناجاتی را مطالعه می‌کنند.
مدیریت سرمایه:  
مدیریت سرمایه گرجی آرا و 2000 تست. کتاب کاملی هستش ولی شما باید چندین بار بخونیدش تا کامل یاد بگیرید و اینکه با خواندن پاسخنامه 2000 تست هم یادگیریتون کامل می شه.
حسابداری:
حسابداری نوروش و 2000 تست. کتاب نوروش دارای حجم مطالب زیاد و توضیحات اضافه هستش و بیشتر شما رو خسته می کنه از حسابداری تا اینکه مطلبی یاد بگیرید و پیشنهاد می‌کنم شما کتاب 2000 تست رو حل کنید و پاسخ نامش رو با دقت بخونید تا درصد بالایی بتونید کسب کنید.

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
در حین مطالعه کنکور کارشناسی ارشد من به یکسری نکاتی برخورد کردم که برای شما هم بازگو می‌کنم تا بتونید رتبه خوبی کسب کنید. هیچ موقع برای شروع به خواندن دیر نیست و با تلاش خودتون هر کاری را می‌توانید ممکن کنید و اگر کمی دیر شروع به خواندن کردید اصلاً نگران نباشید. در طول زمانی که مشغول مطالعه کنکور هستید، همیشه آمادگی یکسری اتفاقات پیش‌بینی‌نشده را داشته باشید، برای مثال خود من یک ماه آخر را تقریباً نتونستم مطالعه درستی داشته باشم ولی بازهم ناامید نشدم و با روحیه کامل سرجلسه کنکور حاضر شدم.  
سعی کنید برای روزهای خودتون برنامه‌ریزی کنید تا بتوانید بهترین استفاده را از زمان خود ببرید و حتماً دفتر برنامه‌ریزی برای یادداشت ساعت‌های مطالعاتی خودتون، داشته باشید و در آخر اینکه سعی کنید روش درست مطالعه هر کتاب را پیدا کنید تا بیهوده وقت خود را هدر ندهید و به هدفی که دارید برسید.
موفق باشید