شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
دوشنبه 28 خرداد 1403
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 6,244
بازدید دیروز: 25,133
بازدید کل: 153,136,933
کاربران عضو: 1
کاربران مهمان: 37
کاربران حاضر: 38


مصاحبه سایت مدیر با الهه مهرگو رتبه 4 کنکور کارشناسی ارشد سال 1401 رشته مدیریت مالی
 

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
با عرض سلام خدمت همه عزیزان
الهه مهرگو هستم رتبه ۴ (بدون سهمیه) مدیریت گرایش مالی
درصد دروس به شرح زیر میباشد:
اسلام ۶۰ ٪
ریاضی و آمار ۶۵ ٪
اقتصاد ۸۶.۶۷ ٪
مدیریت مالی ۴۴.۴۴ ٪
ریسک ۴۷.۶۲ ٪
حسابداری ۹۳.۳۳ ٪
بقیه دروس سفید

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟ در صورت تمایل سن خود را ذکر نمایید.
مقطع کارشناسی خودم را در رشته مدیریت مالی دانشگاه الزهرا با معدل ۱۹.۱۰ گذراندم.
بنده ۲۵ ساله هستم و در حین مطالعه برای کنکور دانشجو نبودم و فقط به مدت ۳ الی ۴ ماه مشغول به کار بودم.

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
من چون نمی خواستم در طی روز تایم زیادی رو صرف درس خوندن کنم کمی زود شروع کردم. حدودا از مرداد ماه بود که با روزی حدود ۲ الی ۳ ساعت شروع کردم و تا اوایل بهمن دور اول خوندنم تموم شد. البته در طی این مدت دوره هم می کردم تا دروسی که از خوندنشون مدتی گذشته بود فراموش نشود.
و بهمن و اسفند را به دلایلی نتوانستم مطالعه کنم‌.
ولی دو ماه آخر یعنی فروردین و اردیبهشت را حدودا روزی ۶ الی 7 ساعت مطالعه می کردم.

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
دانشگاه تهران رشته مالی گرایش مهندسی مالی و ریسک
دانشگاه تهران رشته مالی گرایش بانکداری

ترتیب و اولویت خاصی برای مطالعه دروس داشتید یا همه دروس را همزمان با هم مطالعه کردید؟ آیا درس یا دروسی را از ابتدا حذف کرده بودید؟
همه دروس را همزمان شروع کردم ولی برای دروسی که حجم بیشتری داشت تایم بیشتری را در برنامه ریزی قائل می شدم  و از ابتدا درس زبان و تئوری را حذف کردم و زمانم رو صرف بقیه دروس کردم.

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟

مدیریت مالی: کتاب مدیریت مالی دکتر مناجاتی +۲۰۰۰ تست
توصیه مطالعاتی: درس مدیریت مالی را پیشنهاد می کنم در سری اول خوندن بعد از هر فصل تعدادی از تست های آخر فصل را برای جا افتادن درس بزنید و در سری دوم کتاب ۲۰۰۰ تست که تست های مفهومی تر و سخت تری داره را بزنید و نکات مهم آن را حتما در کتاب یاداشت کنید.

ریسک: کتاب مدیریت سرمایه گذاری و ریسک دکتر گرجی آرا و حسینی + ۲۰۰۰ تست
توصیه مطالعاتی: پیشنهادم برای درس ریسک مثل مدیریت مالی خوندن مفهومی و زدن تعدادی از سری تست های ۲۰۰۰ تست بعد از خواندن هر فصل برای جا افتادن و یادگیری بیشتره و بازهم پیشنهاد می کنم که نکات مهم تست ها رو را در کتاب اضافه کنید تا در موقع دوره تمام نکات در کتاب جمع آوری شده باشه.

حسابداری: کتاب حسابداری مالی و صنعتی آقای نوروش +۲۰۰۰ تست
توصیه مطالعاتی: توصیه من برای این درس خلاصه نویسی و نوشتن نکات مهم هر فصل است. چون کتاب حسابداری حجم زیادی داره و برای دوره اگر خلاصه نویسی نکرده باشید تایم زیادی رو می گیره.
هم چنین کتاب ۲۰۰۰ تست سوالات سخت تری نسبت به سطح کنکور داره اما زدن تعدادی از تست ها بعد از هر فصل باعث می شه با روند تست زنی حسابداری آشنا بشین و مفاهیم براتون جا بیوفته. و باز هم می گم نکات مهم رو حتما در کتاب یادداشت‌ کنید.

اقتصاد :کتاب‌های اقتصاد خرد و کلان دکتر نظری
توصیه مطالعاتی: توصیه هایی که برای درس اقتصاد دارم مطالعه به دفعات زیاد است به خاطر فرار بودن این درس و مفهومی بودن شما با حداقل چهار یا پنج دور مطالعه به تسلط نسبتاً خوبی می رسید. زدن تست های آخر فصل و کنکور ۱۵ سال اخیر به شدت توصیه می شود و توصیه می کنم ابتدا اقتصاد خرد و سپس اقتصاد کلان را مطالعه کنید و این دروس را هم زمان شروع نکنید.

ریاضی: کتاب ریاضیات عمومی رشته اقتصاد، مدیریت و حسابداری دکتر محمودیان
توصیه مطالعاتی: توصیه ای که برای خواندن درس ریاضی دارم این هست که ابتدا تمامی فصل ها را در دور اول مطالعه خود بخونید و در دور دوم برای مباحثی که از نظر شما قابل فهم تر هست زمان بیشتری بگذارید و قسمتهایی که نظر شما سخت تر هست در حد مفاهیم بلد باشید و هیچ وقت مبحثی را کاملاً حذف نکنید مگر مباحثی که اصلاً قادر به زدن ساده ترین تست هاش هم نیستید چون امکان داره تست های ساده از اون مباحث بیاد و شما متضرر بشید.
 
آمار: کتاب آمار و احتمالات زیر ذره بین دکتر طورانی
توصیه مطالعاتی: در مورد درس آمار توصیه که دارم خوندن بادقت کتاب آقای طولانی هست چون این کتاب همه نکات را پوشش داده و با تسلط به همین کتاب و تست های آخر فصل و کنکور سال های گذشته به تسلط معقولی در این درس می رسین.

اسلام: مدیریت از دیدگاه اسلام دکتر مقیمی + ۲۰۰۰ تست توصیه مطالعاتی: پیشنهاد بنده برای درس اسلام مفهومی خواندن درس هست، در طی خوندن درس لازم نیست خط به خط کتاب را حفظ کنید تنها چیزی که مهمه فهمیدن مفاهیم و نکات مهم اون هست و در آخر کلاس نکته و تست هم کمک زیادی به شما می کند و حتماً تست ها و توضیحات کتاب ۲۰۰۰ تست را مطالعه کنید.

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
حرفی که به همه متقاضیان کنکور ارشد دوست دارم بگم اینکه در این مسیر استرس نداشته باشید و فقط شروع به خوندن کنید و اگر در دوره اول مطالعه به تسلط کافی نرسیدین اصلاً نگران نباشید چون قطعاً با زدن تست های بیشتر و کنکورهای سال های گذشته به تسلط کافی می رسید.
و حتما قبل از کنکور در کنار آزمون آزمایشی (البته اگر ثبت نام کردین) چند سری از کنکور های سالهای گذشته را به صورت آزمایشی و با تمام شرایط کنکور برای خودتون برگزار کنید تا متوجه نقاط ضعف و قوت خودتون بشین و تایمی که در سر جلسه کنکور باید برای هر درس اختصاص بدهید را برای خودتان مشخص کنید.
و در آخر باید بگم در طی مسیر هیچ وقت خودتون رو با بقیه مقایسه نکنید و مسیر خودتون رو پیش برین و همیشه برنامه داشته باشید و با برنامه پیش برید.

انشالله موفق باشید