شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
دوشنبه 28 خرداد 1403
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 7,019
بازدید دیروز: 25,133
بازدید کل: 153,137,708
کاربران عضو: 1
کاربران مهمان: 31
کاربران حاضر: 32


مصاحبه سایت مدیر با محمدمهدی رزمه گیر رتبه 14 کنکور کارشناسی ارشد سال 1401 رشته مدیریت مالی


ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
سلام وقتتون بخیر
سلام عرض می کنم خدمت همه دوستانی که این مطلب رو می خونن و برای همگی آرزوی موفقیت دارم.
درصد های به من به شرح زیر هستش.
زبان: سفید
اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام: 28.89
ریاضی و آمار: 50
تئوری های مدیریت: 8.89
اقتصاد خرد و کلان: 60
مدیریت مالی: 73.33
مدیریت سرمایه گذاری و ریسک: 50
حسابداری مالی و صنعتی: 73.33
و موفق شدم رتبه 12 در سهمیه و 14 بدون سهمیه رو در زیرگروه مالی کسب کنم.

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟ در صورت تمایل سن خود را ذکر نمایید.
۲۳ سالمه و رشته مقطع کارشناسیم مهندسی نفت از دانشکده صنعت نفت اهواز بوده و معدل موثر من در کنکور 15.80 بود. در حین مطالعه برای کنکور دانشجو بودم.

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
از تابستون مطالعاتم رو شروع کردم و با تایم 3-4 ساعت در روز.
تایم مطالعاتیم بالا و پایین زیاد شده اما شاید متوسط حوالی 4 ساعت خونده باشم.

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
مهندسی مالی دانشگاه تهران و بعدش هم بانکداری دانشگاه تهران رو انتخاب کردم.

ترتیب و اولویت خاصی برای مطالعه دروس داشتید یا همه دروس را همزمان با هم مطالعه کردید؟ آیا درس یا دروسی را از ابتدا حذف کرده بودید؟
هیچ درسی رو جز زبان حذف نکردم (حتی هیچ مبحثی هم حذف نکردم) اما به واسطه شروع کلاس هایی که داشتم و یا سادگی و سختی دروس، درس هارو با هم شروع نکردم و عادت شخصیم هم به این شکله که دو سه تا درسو شروع می کنم و می بندم و بعد می رم سراغ بقیه.

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
برای درس اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام که رفرنس کتاب دکتر مقیمی هستش و هر ساله اکثر سوالات از همین منبع طرح می شه. درسش از نظر من صرفا حفظی هستش و اگر حافظه خوبی برای بخاطر سپردن نکات ریز دارین می تونین روی این درس حساب کنین. تست زدن و مرور کردن می تونه خیلی کمکتون کنه اما من شخصا با دروس حفظی میونه خوبی ندارم.
برای درس تئوری مدیریت من شخصا جزوه خوندم و به کارم نیومد. در این بخش از تجربیات سایر دوستان استفاده کنید موثرتر خواهد بود.
در درس اقتصاد خرد و کلان که کتاب دکتر نظری رفرنس مناسبی هستش اما خب شاید درسنامش خلاصه باشه و نیاز باشه که کسی این درس رو بهتون توضیح بده.
اقتصاد مقداری فرار هستش اما از نظر من درسی نیست که نیاز به حفظ کردن زیاد داشته باشه و بخش زیادیش رو می شه فهمید و درک کرد. اگر براش وقت کافی بذارین و بارها مرورش کنین می تونین درصد قابل قبولی رو ازش بدست بیارین هرچند که هر سال تست های غلطی که طراحان طرح می کنن آزاردهنده هستش.
در مورد درس ریاضی من کتاب رنجبران رو خوندم اما توضیح کافی نداره و کتاب سنگینیه اما همه مطالب رو مرور کرده. برای آمار کتاب و کلاس دکتر طورانی رو داشتم و بسیار راضی بودم. کتاب جامع و مرتبی دارن که نیازتون به آمار رو کاملا رفع می کنه.
برای این درس باید دست به قلم بشین و سوال حل کنین و هیچ راهی جز این وجود نداره.
در مورد درس مدیریت مالی  و حسابداری مالی و صنعتی من صرفا به جزوه کلاسیم اتکا کردم و هیچ منبعی رو در کنارش نخوندم اما جزوه رو کاملا مسلط بودم.
در مورد درس ریسک هم کتاب و کلاس دکتر گرجی آرا رو داشتم که بسیار مناسب بود و من راضی بودم. درس ریسک تعداد زیادی فرمول داره اما اگر فرمول هارو درک کنید و تا حدی هم از آمار در این درس کمک بگیرین چالش بزرگی نخواهید داشت و می تونین درصد قابل قبولی هم کسب کنید.

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
از نظر من کنکور ارشد نیاز به مطالعه خیلی سنگین نداره و با یک برنامه ریزی دقیق و منظم می تونین به خواستتون برسین. من به دلیل اینکه مطالعاتم رو زود شروع کردم نزدیک به کنکور تمرکزم رو ازدست دادم و این باعث شد که نتونم یک ماه اخر درست مطالعه کنم.
حتما تفریح رو در برنامتون قرار بدین و با یک شیب ملایم تایم مطالعاتتون رو افزایش بدین تا در کنکور به موفقیت برسین.
در آخر این رو به خاطر داشته باشین که هرکسی که وارد این مسیر می شه یک روزهایی رو خسته می شه و یا به هر دلیلی نمی تونه مطالعه کنه پس استرس نداشته باشین و روی هدفتون تمرکز کنین و قطعا به هدفتون خواهید رسید.
موفق باشید.