شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
یکشنبه 02 مهر 1402
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 6,351
بازدید دیروز: 19,731
بازدید کل: 144,273,434
کاربران عضو: 2
کاربران مهمان: 53
کاربران حاضر: 55


مصاحبه سایت مدیر با سید سجاد حسینی رتبه 11 کنکور کارشناسی ارشد سال 1401 رشته مدیریت دولتی
 

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
با عرض سلام و ادب
سید سجاد حسینی هستم رتبه 9 مدیریت دولتی در سهمیه آزاد ( 11 بدون سهمیه )
و رتبه 33 مدیریت منابع انسانی در سهمیه آزاد (42 بدون سهمیه)
زبان 10
اقتصاد خرد و کلان 58.33    
مدیریت از دیدگاه اسلام 62.22 
ریاضی و آمار 5    
مالیه عمومی و بودجه 33.33  
تئوری 21.11
مدیریت منابع انسانی 60
و معدل موثر 19.09

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟ در صورت تمایل سن خود را ذکر نمایید.
در رشته مدیریت دولتی دانشگاه اصفهان با معدل 17.50 فارغ التحصیل شدم. در زمان مطالعه برای کنکور تا نیمه سال تحصیلی مشغول به تحصیل بودم و نیمه دوم سال تحصیلی فارغ التحصیل بودم.  23 ساله هستم.

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
تقریبا از آذر ماه شروع به مطالعه کردم و روزانه به طور میانگین سه ساعت مطالعه داشتم که بعضی روزها بیشتر یا کمتر می شد. بعضی روز ها هم پیش می آمد که مطالعه نداشته باشم.

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
مدیریت دولتی گرایش توسعه منابع انسانی دانشگاه تهران
مدیریت منابع انسانی ( به ترتیب گرایش مدیریت استراتژیک منابع انسانی و مدیریت عملکرد و بهره وری منابع انسانی ) دانشگاه تهران
مدیریت دولتی گرایش توسعه منابع انسانی دانشگاه شهید بهشتی

ترتیب و اولویت خاصی برای مطالعه دروس داشتید یا همه دروس را همزمان با هم مطالعه کردید؟ آیا درس یا دروسی را از ابتدا حذف کرده بودید؟
تقریبا همه دروس را همزمان مطالعه می کردم، فقط قبل از شروع مطالعه برای کنکور یکبار کتابهای اقتصاد خرد وکلان را مطالعه کرده بودم و از ابتدا دروس زبان و ریاضی رو حذف کرده بودم و سر جلسه کنکور زمان خیلی کمی رو برای پاسخ دادن به این دو درس در نظر گرفته بودم.

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
ابتدا منابعی که تهیه کرده بودم رو تقریبا کامل مطالعه کردم ( البته به همراه تست های آموزشی )، برای دور دوم نکات و مباحث مهم تر رو مجدد مطالعه کردم و بعد از دوره کردن شروع به تست زدن کردم، که به نظرم به علت حجم زیاد مباحث تست زدن خیلی مهم هست و باعث تثبیت مباحث مطالعه شده می شود و همین طور کمک می کند که زوایای گوناگون مطالب رو یاد بگیریم.
منابعی که من استفاده کردم:
کتاب مدیریت منابع انسانی دکتر قلی پور،  کتاب اقتصاد خرد و کلان دکتر محسن نظری، کتاب بودجه ریزی دولتی دکتر مقیمی
کتاب مدیریت اسلامی دکتر مقیمی و بانک سوالات دکتر جلیلیان، کتاب مبانی سازمان و مدیریت دکتر مقیمی به همراه بانک سوالات دکتر جوادین و دکتر جلیلیان برای درس تئوری

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
به نظر بنده داوطلبان باید علاوه بر انتخاب منابع صحیح به صورت مستمر و پیوسته مطالعه داشته باشند و همین طور با توجه به حجم زیاد منابع دو مورد اهمیت بیشتری داره، یکی تشخیص و توجه ویژه به قسمت های مهم تر کتاب ( البته در مورد بعضی از کتابها مثل کتاب اقتصاد خرد و کلان خواندن همه درسنامه لازم هستش، اما به طور مثال کتاب بودجه ریزی دولتی یک قسمت های مهم تری داره که خواندن این قسمت ها کفایت می کنه و به نظرم لازم نیست که داوطلبان بخوان همه کتاب رو کامل و کلمه به کلمه مطالعه کنند ) و مورد دوم و مهم تر، تست زدن هستش که اهمیت ویژه ای داره و بدون تست ( با توجه به حجم زیاد مطالب ) عملا موضوعات به خاطر سپرده نمی شوند و فراموش می شوند. و یک مورد دیگه هم که باید به آن توجه داشت، این هست که هر فرد راه و روش مطالعه و یادگیری خودش رو داره و تجویز تنها یک راه برای دستیابی به نتبجه مطلوب و همین طور مقایسه کردن خود با دیگران کاملا نادرست هست .
و در پایان آرزوی سلامتی و موفقیت برای همه دوستان دارم و امیدوارم که با توکل به خدا و تلاش و هوشیاری خودشون به نتیجه مطلوب برسند.