شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
دوشنبه 25 تیر 1403
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 8,823
بازدید دیروز: 18,097
بازدید کل: 153,855,586
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 34
کاربران حاضر: 34


مصاحبه سایت مدیر با ماهان اقبال کلویر رتبه 46 کنکور کارشناسی ارشد سال 1401 رشته مدیریت بازرگانی
 

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
سلام ماهان اقبال کلویر هستم رتبه ۴۶ بدون سهمیه و ۳۸ در سهمیه آزاد رشته مدیریت بازگانی و رتبه ۶۱ بدون سهمیه مدیریت فناوری اطلاعات.
زبان ۴۱.۱۱
اسلام ۵۷.۷۸
تئوری مدیریت ۴۱.۱۱
اقتصاد ۸.۳۳
بازاریابی ۶۲.۲۲
ریاضی و تحقیق در عملیات: سفید
معدل مؤثر ۱۶/۶۴

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟ در صورت تمایل سن خود را ذکر نمایید.
فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه پیام نور مرکز رشت با معدل ۱۵.۵۶ هستم و متولد سال ۱۳۷۸. در زمان مطالعه به کاری مشغول نبودم.

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
من از هفته اول آبان شروع به مطالعه دروس کردم و با روزی ۲ الی ۳ ساعت شروع کردم و از اواسط مهر به روزی ۵ الی ۶ ساعت رسوندم ساعات مطالعه خودم رو و تا روز کنکور همین روند رو حفظ کردم. من از شنبه تا ۵ شنبه رو درس میخوندم و جمعه ها رو استراحت می کردم.

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
من اولویت اول و دوم خودم رو از زیرشاخه های فناوری اطلاعات دانشگاه تهران انتخاب کردم و بعد از اون انتخابم بازاریابی تهران و علامه و بهشتی بوده.

ترتیب و اولویت خاصی برای مطالعه دروس داشتید یا همه دروس را همزمان با هم مطالعه کردید؟ آیا درس یا دروسی را از ابتدا حذف کرده بودید؟
من با درس بازاریابی و اسلام و تئوری که تقریبا حجم بیشتری داشتند شروع کردم و کم کم به تعداد درس ها اضافه کردم. با توجه به ضریب بالا درس بازاریابی در گرایش بازرگانی هر روز این درس رو مطالعه می کردم و به جز دروسی که زدم در کنکور باقی رو حذف کردم. پیشنهاد می کنم که درس اقتصاد رو حذف نکنید چون واقعا در رشته مدیریت سوالات به شدت آسونی میاد و من واقعا پشیمونم از اینکه خوب نخوندم.

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
اسلام: در درس اسلام شما فقط یک منبع دارید و اون هم کتاب مدیریت از دیدگاه اسلام دکتر مقیمی هستش. با تسلط خوب بر روی این منبع شما درصد بالایی رو می تونید بزنید. من برای تست از بانک تست دکتر احسانی استفاده می کردم.

بازاریابی: درس بازاریابی چون ضریب بالایی داشت من کلاس و جزوه استاد مروج رو به پیشنهاد دوستان و مصاحبه های داخل سایت مدیر انتخاب کردم و واقعا جزوه کامل و تدریس بسیار خوبی دارند و واقعا خیالم از بابت این درس راحت شده بود و اگر سر آزمون بی دقتی نمی‌کردم شاید بالای ۸۰ درصد می زدم این درس رو.

تئوری : درس تئوری رو من به از کتاب دکتر مقیمی مطالعه کردم و واقعا درس سخت و زیادی از نظر مباحث هستش. برای تست هم از بانک تست دکتر احسانی شروع کردم. پیشنهاد می کنم که داوطلبان وقت بیشتری رو به درس اختصاص بدن و با دقت تر مطالعه کنن.
زبان: برای لغات از کتاب زیر ذره بین و برای قسمت زبان تخصصی از جزوه دکتر احسانی کمک گرفتم و واقعا خوب بود. پیشنهاد می کنم اگر پایه خوبی دارید و در درک متن خوب هستید از این قسمت غافل نشید چون ۱۵ تا تست داره و نسبتا آسونه
برای درس اقتصاد هم می تونید از کتاب نظری استفاده کنید.

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
برای شرکت در کنکور مهم ترین چیز داشتن پشت کار و جا نزدن هستش شما به هیچ عنوان نباید درس خوندن رو ول کنید، البته ممکنه روزهایی پیش بیاد که حال و حوصله درس خوندن رو ندارید و هرچی می خونید تو ذهنتون نمی مونه. این روز هارو می تونید استراحت بدید به خودتون ولی حواستون باشه که این روز ها زیاد نشن و شما رو از روال نندارند.
هدف داشته باشید و از اون هدف دست نکشید.

در انتها هم تشکر می کنم از سایت خوب مدیر که اطلاعات مفید و کاملی رو در اختیار داوطلبان قرار داده.