شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
دوشنبه 25 تیر 1403
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 9,041
بازدید دیروز: 18,097
بازدید کل: 153,855,804
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 41
کاربران حاضر: 41

 

مصاحبه سایت مدیر با سینا صادقی رتبه 46 کنکور کارشناسی ارشد سال 1401 رشته مدیریت مالی

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
مدیریت از دیدگاه اسلام 6.67
تئوری مدیریت 0
ریاضی و آمار 41.67
اقتصاد 86.67
حسابداری 64.44
سرمایه گذاری و ریسک 40.48
مدیریت مالی 35.56
زبان سفید
رتبه بدون سهمیه 46 و رتبه در سهمیه آزاد 39

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟ در صورت تمایل سن خود را ذکر نمایید.
رشته اقتصاد دانشگاه یاسوج، فارغ التحصیل با معدل 19. شاغل نبودم و یک ترم پانزده واحد مجازی و ترم آخر فقط چند واحد ارائه به استاد داشتم. سن هم 23سال دارم.

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
تازه از آذر ماه تصمیم گرفتم در رشته مدیریت مالی کنکور بدم و کتاب هاش رو تهیه کردم، هرچند از تابستان برای رشته خودم یعنی اقتصاد می‌خواندم و برخی درس های مشترک بین هر دو وجود دارد. به طور متوسط روزانه 2.5 (دو و نیم) ساعت ولی با نوسان خیلی زیاد یعنی در زمان تعطیلات و امتحان دانشگاه تقریبا صفر میشد و ماه اول و آخر تقریبا 4 یا 5 ساعت بود.
 
کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
۱- مهندسی مالی دانشگاه خاتم(تیاس)
۲- بانکداری دانشگاه خاتم(تیاس)
۳- مهندسی مالی دانشگاه تهران
۴- بانکداری دانشگاه تهران
۵- مهندسی مالی و بانکداری دانشگاه علامه
۶- مدیریت مالی دانشگاه شهید بهشتی

ترتیب و اولویت خاصی برای مطالعه دروس داشتید یا همه دروس را همزمان با هم مطالعه کردید؟ آیا درس یا دروسی را از ابتدا حذف کرده بودید؟
همه دروس را همزمان مطالعه می کردم و متاسفانه از اول درسی رو حذف نکردم ولی ماه های انتهای که کنکور سال های قبل رو مرور می‌کردم، پشیمان شدم که چرا از اول تئوری مدیریت و زبان را حذف نکردم.

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
مدیریت سرمایه گذاری و ریسک: گرجی آرا.
مدیریت مالی: تهرانی.
حسابداری: نوروش و کرمی (ویژه ارشد مالی).
آمار: طورانی. ریاضی: رنجبران.
اسلامی: احسانی. تئوری: جوادین.
در درس مدیریت سرمایه گذاری، حتما علاوه بر متن اصلی کتاب، بخش پاسخنامه های کنکورهای گذشته کامل کامل مطالعه شود چون تا الان چندین بار برخی سوالات در کنکور تکرار شده که متاسفانه در متن اصلی بهش اشاره نشده و فقط در پاسخنامه کنکور سال های قبل درموردش توضیح دادن.
تاثیر تست زدن در تمام دروس بیشتر از مطالعه چندین باره هست پس حتما حداقل یک ماه آخر برای تست زدن بگذارید و تا قبلش مطالعه را کامل کنید.
در کنکور مدیریت مالی با توجه به اینکه دو درس زبان و تئوری ضریب پایین و تعداد سوال بالا و همچنین مطالب زیادی هم دارند، بنظرم اگر از اول این دو درس رو کنار بزارن و بجاش وقت بیشتری برای سایر دروس به خصوص آمار و ریاضی صرف کنند به نتیجه بهتری می رسند. (البته زمانی که از قبل آمادگی یا توانایی بالای در دو درس تئوری و زبان ندارند.)

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
در مورد نحوه مطالعه بنظرم مهمترین توصیه اینکه از نوسان ساعت مطالعه نترسید و نا امید نشید، به دلایل مختلف ممکنه بعضی هفته ها کلا زمان مطالعه تون به صفر برسه (حتی در ماه انتهایی که اهمیت بالاتری داره) ولی ناامید نشید و بدونید حتی یک روز هم واقعا وقت کامل بزارید میشه جبران چندین روز را کرد پس با ناامیدی و حال بد بابت چند روز نخواندن، باقی روز های باقی مانده را خراب نکنید.