شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
دوشنبه 25 تیر 1403
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 8,278
بازدید دیروز: 18,097
بازدید کل: 153,855,041
کاربران عضو: 1
کاربران مهمان: 59
کاربران حاضر: 60


مصاحبه سایت مدیر با آرین جوادی رتبه 78 کنکور کارشناسی ارشد سال 1401 رشته مدیریت بازرگانی

 

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
به نام خدا با سلام خدمت همه داوطلبان گرامی و تشکر از سایت مدیر
بنده آرین جوادی هستم
رتبه ۶۴ در سهمیه آزاد و رتبه ۷۸ بدون سهمیه مدیریت بازرگانی
رتبه ۱۰۵ مدیریت فناوری اطلاعات
درصدهای کنکور
زبان: 5.56
مدیریت ازدیدگاه اسلام: 40
تئوری های مدیریت: 28.89
اقتصاد خرد و کلان: 46.67
بازاریابی: 68.89
ریاض و آمار و تحقیق در عملیات: سفید

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟ در صورت تمایل سن خود را ذکر نمایید.
بنده فارغ التحصیل مهندسی فضای سبز از دانشگاه تهران با معدل ۱۷.۰۵ هستم. در حین کنکور نه دانشجو بودم نه شاغل

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
من از شهریور شروع کردم اما نه به صورت پیوسته در حین مسیر وقفه هایی افتاد من تا دی میانگین روزانه ۳تا ۴ ساعت مطالعه داشتم اما از دی تا اسفند رو متاسفانه نتونستم به خوبی مطالعه ‌کنم. اما از فروردین تا روز کنکور میانگین ۵ تا ۶ ساعت مطالعه کردم.

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
به ترتیب بازرگانی و فناوری اطلاعات دانشگاه تهران و بازرگانی و فناوری اطلاعات شهید بهشتی و بازرگانی علامه
با اولویت گرایش استراتژیک و بازرگانی بین الملل

ترتیب و اولویت خاصی برای مطالعه دروس داشتید یا همه دروس را همزمان با هم مطالعه کردید؟ آیا درس یا دروسی را از ابتدا حذف کرده بودید؟
ابتدا با بازاریابی و تئوری مدیریت شروع کردم در ادامه اقتصاد رو اضافه کردم. اسلام رو هم بعد از عید مطالعه کردم.
درس زبان و آمار رو هم در ابتدا قصد داشتم اضافه کنم به برنامم اما به دلیل کمبود زمان حذف کردم.
تحقیق در عملیاتم از ابتدا حذف کردم.

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
زبان و آمار: به علت اینکه خودم مطالعه نکردم توصیه خاصی ندارم.
اصول مدیریت ازدیدگاه اسلام: کتاب اصول مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام دکتر مقیمی که توصیه می کنم حتما ویرایش جدید رو تهیه کنند و بخش های جدید اضافه شده رو با دقت بیشتری مطالعه کنند چون در کنکور دکتری و ارشد امسال اسلام اکثریت سوالات از بخش های جدید بوده.
تئوری های مدیریت: بنده خودم از کتاب تئوری مدیریت دکتر جلیلیان و بانک تست ایشان استفاده کردم، اما سبک سوالات این درس در ۲-۳ سال اخیر دچار تغییر شده و به همین دلیل بنده هم نتونستم به درصد مدنظرم برسم و خیلی کمتر از توقعم زدم به همین علت توصیه می کنم در انتخاب منبع این درس وسواس بیشتری به خرج دهید و با دقت انتخاب کنید.
اقتصاد خرد و کلان: کتاب اقتصاد خرد و کلان دکتر نظری
خوشبختانه کتاب دکتر نظری منبع اصلی سوالات اقتصاد مدیریت هست ولی کتاب اقتصاد خرد شاید یک مقدار خلاصه باشه به همین دلیل حتما تمام تست ها و سوالات انتهای هر فصل را تمرین کنید و تا می تونید در این درس تست بزنید تا به تسلط کامل برسید. من متاسفانه به دلیل اینکه اقتصاد رو دیر شروع کردم فقط تونستم اقتصاد خرد رو مطالعه کنم و چون فقط نصف سوالات اقتصاد خرد هست تونستم به اون ها پاسخ بدم و اگر اقتصاد کلان هم می رسیدم مطالعه کنم درصدم خیلی بالاتر می رفت و توصیم به داوطلبان این هست این درس (هم خرد و هم کلان) رو از ابتدا در برنامشون بزارن چرا که با کمی تمرین و تکرار می تونند مسلط بشن و درصد خیلی بالایی رو کسب کنند که خیلی به رشد ترازشون کمک می کنه.
بازاریابی: کتاب اصول مدیریت بازاریابی و بانک تست آقای یاسر منش
باتوجه به تغییر منبع این درس در سال های اخیر کتاب آقای منش بسیار کمک کننده بود و اکثریت سوالات امسال در کتاب و یا بانک تست ایشان وجود داشت که خوشبختانه درصد خوبی رو تونستم در این درس کسب کنم

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
توصیه من به داوطلبان محترم سال بعد یا سال های آینده این هست از ابتدا سعی کنند هیچ درسی رو حذف نکنند چرا که سوالات هر درس در هرسال متفاوت هست و ممکن هست درسی رو که حذف می کنند در سال بعد سطح سوالات آسان باشه و با یک مطالعه معمولی بتونند درصد خوبی رو در اون درس کسب کنند و فقط در صورت کمبود وقت درسی رو حذف کنند و اون هم به صورت هوشمندانه و اینکه منابع هر درس رو با دقت تهیه کنند.
توصیه دومم این هست که هرچه زودتر شروع کنند بهتر است چرا که در طول مسیر ممکن است اتفاقات غیرقابل پیش بینی رخ بدهد که مسیرتون کند کنه و اگر از قبل بخشی مطالب رو خونده باشید در ادامه خیلی بهتون کمک خواهد کرد و اینکه اگر در طول مسیر مشکلی پیش اومد یا خسته شدید که باعث بشه از درس فاصله بگیرید حتی برای چند ماه به هیچ عنوان انگیزتون از دست ندید و تا روز آخر با تمام توان تلاش کنید و ماه های پایانی منتهی به کنکور رو خیلی جدی بگیرید.
در پایان اینکه همواره در طول مسیر به خداوند متعال توکل کنید و هیچگاه نا امید نشید حتی در سخت ترین شرایط و مطمئن باشید به یاری خداوند
با آرزوی موفقیت برای همه داوطلبان گرامی امیدوارم تجربیاتم به شما کمک کرده باشه.
باتشکر