شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
یکشنبه 02 مهر 1402
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 6,552
بازدید دیروز: 19,731
بازدید کل: 144,273,635
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 55
کاربران حاضر: 55


مصاحبه سایت مدیر با سارا ترابی رتبه 81 کنکور کارشناسی ارشد سال 1401 رشته مدیریت مالی


ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
عرض سلام و ادب خدمت شما و داوطلبان عزیز کنکور  ۱۴۰۲
رتبه ی بنده  ۶۹  در سهمیه  آزاد و ۸۱ بدون سهمیه می باشد. درصد هایم در دروس  به  شکل  زیر است:
مدیریت از دیدگاه اسلام: ۳۷.۷۸
ریاضی و آمار: ۱۸.۳۳
اقتصاد خرد و کلان: ۶۵
مدیریت مالی: ۲۸.۸۹
مدیریت سرمایه  گذاری  و ریسک: ۱۹.۰۵
حسابداری مالی و صنعتی: ۶۲.۲۲

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟ در صورت تمایل سن خود را ذکر نمایید.
رشته ی کارشناسی من حسابداری از دانشگاه  حضرت معصومه قم میباشد و در بهمن ماه ۱۴۰۰ با معدل ۱۸.۵۴ فارغ التحصیل شدم و در حین مطالعه برای کنکور دانشجو بودم.  بنده ۲۳ سال  دارم .

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
از مهر ماه با روزی ۲ ساعت شروع کردم  و میانگین مطالعه ام تا عید ۵  ساعت و بعد از آن هم تا روز کنکور روزانه  ۸  ساعت  مطالعه  داشتم .  

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
ترتیب انتخاب رشته ام به شکل زیر است:
۱- دانشگاه تهران (به ترتیب گرایش مهندسی مالی و بانکداری)
۲- دانشگاه شهید بهشتی  
۳- دانشگاه علامه  طباطبایی
۴- دانشگاه الزهرا  
۵- صنعت نفت  
۶- خوارزمی  
۷ - پردیس البرز دانشگاه  تهران  
۸-پردیس  دانشگاه  شهید بهشتی   
۹- دانشگاه خاتم

ترتیب و اولویت خاصی برای مطالعه دروس داشتید یا همه دروس را همزمان با هم مطالعه کردید؟ آیا درس یا دروسی را از ابتدا حذف کرده بودید؟
ابتدا با دروس مدیریت سرمایه گذاری و ریسک و مدیریت مالی شروع کردم و پس از اتمام  این دو درس و تهیه ی خلاصه نویسی از آن ها دروس حسابداری، اقتصاد و آمار را به  ترتیب اضافه کردم. درس  اسلام را بعد از عید به کمک جزوه ی اساتید خواندم. من درس تئوری مدیریت و زبان را حذف کردم که البته در مورد درس زبان بنظرم بهتر بود سفید نمی گذاشتم و با توجه به سطح زبان خودم نگاهی به سوالاتش می انداختم.    

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
برای  درس  مدیریت مالی از کتاب دکتر مناجاتی به علاوه ۲۰۰۰ تست و برای درس مدیریت سرمایه گذاری و ریسک از کتاب مروری جامع گرجی آرا به علاوه  ۲۰۰۰ تست استفاده  کردم.
در مورد این  دو درس بنظرم تست زنی و یادگیری مفهومی اهمیت زیادی  دارد. خلاصه  نویسی هم  کمک زیادی به مرور  مجدد  این  دروس می کند.
برای  درس حسابداری مالی و صنعتی از کتاب مروری جامع نوروش برای درسنامه و از کتاب حسابداری مالی و صنعتی مدرسان شریف برای تست زدن استفاده کردم.
در مورد این درس بنظرم خواندن یک بار درسنامه کفایت می کند و تست زدن در این درس اهمیت بیش تری دارد و با توجه به این که سوالات چند سال اخیر کنکور در این درس  روند یکسانی داشته اند کار کردن بر روی تست های کنکور  چند سال اخیر کمک زیادی می کند.  
در مورد درس اقتصاد هم کتاب دکتر نظری کاملا برای درسنامه و تست کافی است. نکته ای که در این درس  وجود دارد این است که با این که مفاهیم سختی ندارد اما  فرار است و نیاز به  مرور مداوم و تهیه ی خلاصه نویسی دارد.  
در مورد درس آمار  کتاب دکتر طورانی کامل است. من در مورد این درس اشتباهی که سر جلسه کردم  این بود که این درس را آخر گذاشتم و چون محاسباتی است و نیاز به تمرکز بیش تر دارد نتوانستم درصد مطلوبم را در این درس بگیرم.

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
بنظرم برای بار اول خواندن دروس  اختصاصی  بهتر است پس از اتمام هر درس، درس جدید را شروع کنند و همزمان نخوانند و تمرکز بر روی یادگیری  مفهمومی دروس  داشته باشند تا این که بخواهند با عجله  دروس را تمام کنند. برای  هر روز از شب قبل برنامه بنویسند و تلاش  کنند مطابق آن پیش روند. در ۱ ماه آخر توصیه می کنم  سوالات کنکور ۶ سال اخیر را به خوبی کار کنند و سوالات دکتری مربوط به سال قبل را در دروس ریسک، اسلام و آمار کار کنند. هم چنین بنظرم پیوسته خواندن اهمیتش از ساعت مطالعه ی خیلی بالا بیش تر است. کنکور مثل یک مسابقه  است که تا روز آخر باید برایش  تلاش  کرد و نا امید نشد.  
با آرزوی موفقیت برای داوطلبان  کنکور ۱۴۰۲  
سارا ترابی