شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
دوشنبه 28 خرداد 1403
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 6,509
بازدید دیروز: 25,133
بازدید کل: 153,137,198
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 133
کاربران حاضر: 133


مصاحبه سایت مدیر با یوسف بیوک خان رتبه 94 کنکور کارشناسی ارشد سال 1401 رشته مدیریت دولتی
 

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
سلام و احترام عرض تبریک به همه مخاطبان و شرکت کنندگان کنکور مدیریت در سال 1401 که برای هدفشون تلاش کردند. من یوسف بیوک خان هستم رتبه 78 کنکور مدیریت ضریب 2 گرایش مدیریت دولتی درصدهایی که در کنکور زدم به این صورت بود که زبان 13.33 درصد، اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام 44.44 درصد، تئوری های مدیریت 11.11 درصد، مالیه و بودجه 35.56 ، مدیریت منابع انسانی 53.33 درصد و اقتصاد و ریاضی: سفید

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟ در صورت تمایل سن خود را ذکر نمایید.
بنده 26 سال دارم و در رشته برنامه ریزی اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی با معدل 16.44 فارغ التحصیل شدم. من حین مطالعه برای کنکور ارشد هم ترم آخر کارشناسی بودم، هم شاغل بودم به صورت تمام وقت و هم این که فعالیت های اجتماعی که داشتم رو دنبال می کردم.

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
من خیلی عادت به مشورت و پرس و جو دارم از افراد مختلف و تقریبا چون شاغل بودم خیلی دیر اقدام به خوندن کردم - بعد از پایان ثبت نام با افراد مختلف و سایت های معتبر مثل مدیر شروع کردم جمع آوری منایع درسی که می خواستم بخونم و بعد از اون حدود اواخر بهمن بود که شروع مطالعه ام رو داشتم. اون هم به صورت محدود چون شاغل بودم تا عصر سر کار بودم.

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
من اولویت رو روی دانشگاه تهران گذاشتم و بعد گرایش هام رو چیدم - احتمالا گرایش خط مشی گذاری یا مدیریت تحول رو بیارم.

ترتیب و اولویت خاصی برای مطالعه دروس داشتید یا همه دروس را همزمان با هم مطالعه کردید؟ آیا درس یا دروسی را از ابتدا حذف کرده بودید؟
من با دوستانی که مشورت کردم به یک استراتژی برای کنکور رسیدم - تعدادی از دروس رو حذف کردم چون قطعا باید ضریب 2 رو شرکت می کردم و به ضرایب دیگه علاقه نداشتم - بعد از اون هم از بین درس های این ضریب برای منابع انسانی- مالیه و بودجه و اسلام وقت ویژه تری گذاشتم - درس های زبان و ریاضی رو هم حذف کردم.

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
برای اسلام کتاب دکتر مقیمی ویرایش آخر رو بخونید
منابع انسانی بهترین کتاب منابع انسانی دکتر قلی پور هست و کتاب سیدجوادین و جلیلیان برای همین درس چون خلاصه مطالب رو آورده و تست های خوبی داره
تئوری مدیریت بهترین بخش  اول کتاب سید جوادین و جلیلیان هست
برای اسلام من از ترکیب dlm و 2500 تست استفاده کردم
برای درس مالیه و بودجه و اقتصاد به نظرم کتاب تست بخونید در کنارش یک کلاس خوب شرکت کنید چون من بدون استاد خوندم ولی تقریبا اون هدف گذاری که داشتم رو نیاوردم.

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
یک نکته ای رو خدمت داوطلبان بگم این که کنکور فقط و فقط استراتژی هست ولاغیر. درصد های من گواه این هست. چون من وقت کمی داشتم برای درس خوندن و لاجرم بودم به این کار اصل مطالعه من سیزده روز عید و تقریبا 20 روز اردیبهشت بود - شاید باور نکردنی باشه اینکه کنکور رو در 40 روز جمع کردم و یک بخش مهمش بر می گرده به استراتژی که داشتم و سرمایه گذاری که روی درسهای ضریب سه و کم طرفدار داشتم.  حتما استراتژی داشته باشید و توکل کنید به خدا و خیالتون از خودتون راحت باشه - از این که قطعا قبول می شید و سعی کنید این قبول شدن تون ابتدای راه تون برای خدمت به مردم و انقلاب اسلامی باشه که خدا هم به این همت تون برکت بده.