شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 39,769
بازدید دیروز: 40,791
بازدید کل: 83,315,289
کاربران عضو: 2
کاربران مهمان: 198
کاربران حاضر: 200


مصاحبه با ارسلان یارویسی ، رتبه 15 کنکور دکتری سراسری سال 1393 مجموعه مدیریت
 


ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
سلام وقت بخیر.
زبان 92.22
استعداد 56.67
تخصصی 50.37
رتبه 15 مدیریت

پس از برگزاری آزمون، توقع چه رتبه ای را داشتید؟ آیا درصدهای اعلامی در کارنامه به درصدهایی که حدس می زدید نزدیک بود؟
پس از برگزاری آزمون توقع رتبه زیر 40 داشتم که البته بعد از ارائه کلید های رسمی سازمان سنجش، انتظار حدود همین رتبه را داشتم. درصدهای زبان و استعداد دقیقا همان بود. درصد تخصصی کارنامه بالاتر از آن بود که بعد از آزمون فکر می کردم.

رشته، گرایش و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد چه بوده است و با چه معدلی در این مقاطع فارغ التحصیل شده اید؟
کارشناسی مهندسی صنایع گرایش برنامه ریزی و تحلیل سیستم ها دانشگاه امیرکبیر (14/34)
دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه تهران (19/40)

آیا در کنکورهای دکتری سالهای قبل نیز شرکت داشتید؟ در صورت شرکت، رتبه شما چند بوده است و سطح کنکور دکتری سراسری سال 92 را در مقایسه با سالهای قبل چگونه ارزیابی می کنید؟
خیر. با توجه به تغییر قالب و ترکیب سوالات، مقایسه با سالهای پیش چندان دقیق نخواهد بود. اما از نظر سطح سوالات، می توان گفت سوالات استعداد وقت گیر و سوالات زبان نسبتا متوسط بودند. سوالات آمار و ریاضی نیز بعضا نکته دار و متکی به فرمول بودند. دیگر سوالات تخصصی نیز سطح متوسط داشتند.
 
آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه حد در موفقیت خود موثر می دانید؟

خیر. به نظر من آزمون و کلاسها، به افراد تغییر رشته ای و افرادی که فاصله زیادی بین کارشناسی ارشد و دکترای آنها افتاده کمک زیادی می تواند بکند.
 
از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟

شخصا به دلیل محدودیت شدید زمانی، حدود 20 روز فشرده برای آزمون وقت گذاشتم که 10 روز به تمرین و مرور و تست زنی استعداد، 4 روز یادآوری مفاهیم و مرور فرمول های آمار و ریاضی، 1 روز مرور دیگر دروس تخصصی جهت یادآوری و 5 روز هم به بررسی کنکورهای 3 سال گذشته پرداختم. البته از آنجایی که برای کنکور کارشناسی ارشد وقت زیادی گذاشته بودم و رتبه 4 فناوری اطلاعات سراسری و 1 آزاد را کسب کرده بودم، بسیاری از مفاهیم در خاطرم بود و با وجود وقت کمی که برای آمادگی کنکور دکترا می توانستم تخصیص دهم، به نتیجه دلخواهم رسیدم.
با آرزوی موفقیت

منبع: سایت Modir.ir