شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
دوشنبه 28 خرداد 1397
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 4,550
بازدید دیروز: 25,293
بازدید کل: 85,159,762
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 115
کاربران حاضر: 115

 


مصاحبه با محمدصادق هاشمی ، رتبه 11 کنکور دکتری سراسری سال 1393 مجموعه مدیریت


ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
با سلام و عرض احترام. از تبریک شما سپاسگزارم.
تخصصی : 62.96 %
زبان : 55.56 %
استعداد : 41.11 %
رتبه بنده در کنکور مدیریت = 11

پس از برگزاری آزمون، توقع چه رتبه ای را داشتید؟ آیا درصدهای اعلامی در کارنامه به درصدهایی که حدس می زدید نزدیک بود؟
واقعا رقابت در کنکور 93 به نحوی بود که خیلی سخت میتونستم حدس مشخصی از رتبه م داشته باشم. خیلی از افرادی که میشناختم ادعا میکردن که شبیه به من بوده درصدهاشون. برای همین احتمال اینکه رتبه م نزدیکای 30 بشه رو هم میدادم. اما از طرف دیگه احتمال یک رقمی شدن رو هم داشتم که در نهایت دو رتبه از یک رقمی بیشتر شدم. درصد تخصصی و استعدادم کاملا بر اساس محاسبه قبلی بود. زبان رو چند درصد پایین تر زده بودم که دلیلش هم از یاد بردن جوابی بود که سر کنکور به بعضی سوالات خصوصا گرامر داده بود.

رشته، گرایش و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد چه بوده است و با چه معدلی در این مقاطع فارغ التحصیل شده اید؟
کارشناسی مدیریت بازرگانی دانشگاه تهران
ارشد: MBA بازاریابی دانشگاه تهران

آیا در کنکورهای دکتری سالهای قبل نیز شرکت داشتید؟ سطح کنکور دکتری سراسری سال 92 را در مقایسه با سالهای قبل چگونه ارزیابی می کنید؟
 خیر، شرکت نداشتم. ولی با مشاهده سوالات به نظر بنده آمار و ریاضی 93 سخت تر از 92 بود. تئوری مدیریت با توجه به بیشتر شدن تعداد سوالاتش به نظرم آسان تر بود، البته نه خیلی زیاد. نکته ای که در مورد سوالات تئوری 93 وجود داشت حفظی بودن و به اصطلاح ملالغتی بودن آن بود که برای کسانی که خوب حفظ کرده بودن یک امتیاز و برای کسانی که مفهومی خونده بودن نقطه منفی به حساب میومد.
تست های استعداد به نظرم ساده تر از 92 بود، اما در کل به دلیل اینکه امتحان 93 کلا در یک زمان برگزار شد به شخصه سر تست های زبان و استعداد خسته بودم و با سرعت خوبی جواب نمیدادم که همین امر باعث شد فقط 40 دقیقه وقت برای استعداد بگذارم و به 15 سوال جواب بدم.

آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه حد در موفقیت خود موثر می دانید؟
 در هیچ کلاس و آزمونی شرکت نداشتم. نظر شخصی من این هست که همه چیز تو کنکور به خود فرد بستگی داره.

 از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
از آبان ماه شروع کردم به خوندن لغات زبان. تصورم این بود که درجه سختی زبان مثل سال 92 هست و برای همین روی لغت وقت گذاشتم. البته تقریبا هر شب بین یک ربع تا نیم ساعت لغت میخوندم. درس اصلی کنکور رو دقیقا از یک بهمن شروع کردم. روزی بین 5 الی 8 ساعت درس خوندم که البته اغلب نزدیک 7 ساعت میشد.

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس امتحانی کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
تئوری مدیریت :
مبانی سازمان دکتر رضاییان، مدیریت عمومی دکتر الوانی، منابع انسانی دکتر قلی پور، رفتار فردی دکتر قلی پور، رفتارسازمانی پیشرفته دکتر رضاییان (کتابچه های : مذاکره، قدرت و سیاست، کار تیمی، اعتماد)
به اضافه کتاب تست آقای پرچ
زبان : 504 و 450 لغت رو خوندم. البته 1100 رو هم تا حدودی خوندم. گرامر فرصت نکردم مطالعه کنم که تو کنکور خوب نزدم.
استعداد: فقط دو نمونه کنکور سال های قبل رو خوندم
آمار : کتاب درس و تست آقای رنجبران + بعضی از بخش های کتاب آقای عادل آذر و مومنی
ریاضی : کتاب آقای محبوبی، فقط فصل های اصلی مثل تابع، مشتق، ماتریس، ... رو خوندم.
به نظرم نیازی به مطالعه تعداد زیاد کتاب نیست. چون به هر حال تعدادی از سوالات کنکور از کتاب ها و یا حتی مقالاتی میان که امکان پیش بینی و مطالعه شون پایینه. اما مرور کتاب های اصلی مثل همون مبانی سازمان دکتر رضاییان و مدیریت دکتر الوانی به نظرم خیلی مفیدتره، چون اغلب سوالات از اونجا طرح میشن.

چه تعداد کتاب، مقاله داخلی و بین المللی، کنفرانس ، طرح پژوهشی و چه میزان سابقه کار، تدریس و .... در سابقه خود دارید و به طور کلی لطفا درخصوص رزومه خود توضیح دهید؟
با توجه به اینکه رشته ارشد من MBAبود و زمان زیادی رو صرف کار روی پروژه های دانشگاهی و کار بیرون میکردم و چون بدون فاصله قصد خوندن دکترا رو داشتم فرصت کافی برای کار پژوهشی پیدا نکردم. یک مقاله پژوهشی پذیرش شده دارم، یک مقاله دیگر هم نوشتم که تا همین لحظه فرصت نکردم برای نشریات یا کنفرانس های خارجی بفرستم که امیدوارم در زمان باقیمانده موفق بشم. سه عدد هم طرح پژوهشی دارم.
در خصوص تدریس 48 ساعت تدریس کارگاهی گواهی شده دارم. و نزدیک به 80 ساعت تدریس به عنوانTA
سابقه کار : 6 سال سابقه کار مرتبط با رشته دارم که 4 سالش با بیمه هست. در کل رزومه کاریمو عالی ارزیابی میکنم. اما ارزیابیم از رزومه پژوهشی متوسط هست.رزومه آموزشی هم خوب ارزیابی میکنم.
 
به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور سراسری دکتری دارید؟

به نظرم دوستان زیاد نباید دنبال حاشیه باشن. تمرکزشون روی کتابهای اصلی باشه. تست رو فراموش نکنن. از قبل از کنکور روی رزومه شون هم کار کنن و مهم تر از همه توکلشون به خدا باشه، به نظرم هر کس اراده کنه موفق میشه. 

 

منبع: سایت Modir.ir