شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 39,693
بازدید دیروز: 40,791
بازدید کل: 83,315,213
کاربران عضو: 1
کاربران مهمان: 140
کاربران حاضر: 141

 

شرایط ثبت نام در دوره دکتری تخصصی بدون آزمون دانشگاه آزاد

 

بر اساس بخشنامه شماره 70/19171 مورخ 26 خرداد 94 موضوع آئین نامه جامع پذیرش بدون آزمون استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر در دانشگاه ازاد اسلامی:

1-کلیه حائزین درخواست کننده دوره دکتری تخصصی شامل استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز بر اساس حداقل معدل 17 برای رشته های پزشکی و دامپزشکی، 18.5 برای رشته های علوم انسانی و 17.5 برای سایر رشته ها با رعایت سایر شرایط مندرج در شیوه نامه اجرایی بر اساس معدل و رتبه بندی و متناسب با ظرفیت برای هر یک از رشته/محل های انتخابی گزینش و برای مصاحبه علمی به گروه های تخصصی مربوط معرفی می شوند. امتیاز نهایی هر داوطلب بر اساس شاخص های پزوهشی - اموزشی و مصاحبه منطبق بر شیوه نامه اجرایی محاسبه و به عنوان شاخص برای گزینش نهایی داوطلبان ملاک عمل قرار می گیرد.
2-دارا بودن حداقل نمره پایان نامه 18.5 جهت کلیه رشته ها
3- متجانس و همنام بودن رشته فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد با رشته انتخابی در مقطع دکتری تخصصی.
4-داوطلبان دوره بدون ازمون در صورت کسب شرایط دعوت به مصاحبه لازم است نسخه ای از فایل مقالات و تولیدات علمی چاپ شده در مجلات ISI یا مجلات علمی-پژوهشی فارسی زبان و غیر فارسی زبان داخلی یا خارجی یا ISC خود را با فرمت اعلام شده در زمان مصاحبه به گروه تخصصی مربوطه ارائه نمایند.
5-ترم تابستانی و مرخصی بدون احتساب سنوات جزو نیمسال های تحصیلی محسوب نمی شوند مشروط به اینکه تعداد نیمسال های تحصیلی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته از 4 نیمسال بیشتر نشود.
6-دانشجویانی که دارای دروس معادل سازی شده باشند، شامل پذیرش بدون آزمون نمی شوند.

تذکر1: جهت پذیرش در دوره بدون آزمون برای مربیان رسمی شاغل در دانشگاه آزاد اسلامی، سهمیه جداگانه ای وجود ندارد و کلیه داوطلبان در پذیرش از شرایط یکسان برخوردارند.

تذکر2: از انجایی که صرف دارا بودن شرایط ثبت نام در دوره بدون ازمون به منزله قبولی نمی باشد و پذیرش در این دوره بر اساس ظرفیت موجود و اولویت افراد می باشد لذا به منظور استفاده از امکان قبولی در آزمون دکتری تخصصی در صورت عدم پذیرش از طریق بدون ازمون به داوطلبان توصیه می گردد که در دوره دکتری تخصصی با آزمون نیز شرکت نمایند.

متقاضیان دوره دکتری تخصصی بدون آزمون لازم است در زمان ثبت نام (آذرماه 1394 - برای آزمون سال 1395) ، از مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومی یا حرفه ای فارغ التحصیل شده باشند.
داطلبان دوره دکتری تخصصی بدون ازمون لازم است اصل مدرک فارغ التحصیلی و تصویر آن را در زمان دعوت به مصاحبه همراه داشته باشند. همچنین همراه داشتن اصل شناسنامه یا کارت ملی نیز در زمان دعوت به مصاحبه الزامی است.
داوطلبان پذیرش بدون آزمون در دوره دکتری تخصصی که مشمول خدمت وظیفه عمومی می باشند بایستی شرایط اشاره شده در مورد مشمولان وظیفه عمومی مندرج در دفترچه راهنما را عینا دارا باشند. 
با توجه به اینکه اطلاعات فارغ التحصیلی متقاضیان بدون ازمون شامل رشته فازغ التحصیلی، معدل و نمره پایان نامه از شرایط اصلی در این دوره است لذا ارائه اطلاعات نادرست توسط شخص داوطلب ، تخلف محسوب گردیده و مطابق قانون با فرد متخلف برخورد خواهد شد.