شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
دوشنبه 31 اردیبهشت 1397
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 4,716
بازدید دیروز: 29,155
بازدید کل: 84,202,644
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 236
کاربران حاضر: 236
کدخبر: 6300 زمان ارسال: دوشنبه 23 آبان 1390 - 08:18 تعداد بازدید: 2158
نیازمند افراد با مدرک دکتری هستیم/ آمار ثبت نامیهای دکتری برای هئیت علمی

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: در فراخوان جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها با وجود اعلام 13 هزار ظرفیت، فقط حدود 8 هزار فارغ التحصیل دکتری برای جذب ثبت‌نام کرده‌اند بنابراین نیاز به افراد با مدرک دکتری و کیفیت مطلوب کاملا وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، معاون آموزشی وزارت علوم در واکنش به خبری تحت عنوان "نیمی از دانش آموختگان دکتری بیکار هستند" ضمن تکذیب این خبر گفت: صحبت بنده در همایش معاونان آموزشی دانشگاه‌ها در کرمان درخصوص اهمیت تحصیلات تکمیلی بوده است.

در این همایش از قول حسین نادری ‌منش معاون آموزشی وزارت علوم اینگونه گفته شده است که "حتی اگر فرض کنیم نیمی از کسانی که مدرک دکتری می‌گیرند شغل نداشته باشند، همین فرایند افزایش پذیرش دانشجوی دکتری علاوه بر توانمند ساختن این افراد، از توان آنان نیز در دوره دکتری برای حل مسائل پژوهشی کشور بصورت پروژه استفاده می‌شود و اگر دانشجویان را با شیوه‌های درست تربیت کنیم آنان خود کارآفرین خواهند بود و بقیه را هم بکار خواهند گرفت".
 
وی افزود: به هر حال هدف از بیان این موضوع، اهمیت آموزش و تحصیلات تکمیلی بوده و خبر اعلام شده در برخی از سایت‌ها صحت ندارد. ضمن اینکه در فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها با وجود اعلام 13هزار ظرفیت، فقط حدود 8 هزار فارغ التحصیل دکتری برای جذب ثبت‌نام کرده‌اند بنابراین نیاز به افراد با مدرک دکتری و کیفیت مطلوب کاملا وجود دارد.
 
در کشورهای توسعه یافته درصد پائینی از دانش‌آموختگان دکتری جذب دانشگاه‌ها می شوند و بخش عمده این افراد نیز در بازار کار جذب می‌شوند.
منبع : خبرگزاری مهر  
نظرات کاربران
متقاضی هیات علمی : 1390/08/25

برای هیات علمی درخواست دادم و مصاحبه هم رفتم و بسیار عالی بود و اونوقت من رو که فارق التحصیل دولتی بودم برنداشتند یک دانشگاه آزادی رو برداشتند که قابل مقایسه با من نبود رفتم وزارت علوم اعتراض کنم متوجه شدم فرآیند به این صورت است که هیچ گزینش یا مصاحبه مستقل دیگری که براحتی می تونست بهتر بودن من رو نشون بده وجود نداره و عین همون نامه اعتراض رو می فرستند دانشگاه مورد نظر و اونا هم چهار تا دلیل میارن و ارسال میکنند و دست کسی به جایی بند نیست.این هم از نحوه زیبای جذب هیات علمی

سینا : 1390/08/25

من کارشناسی ارشدم و 7 مقاله ISI دارم ولی اصلا من رو به مصاحبه دعوت نکردن. جالبه بدونید اصلا برای کارشناسی ارشد جا به زور پیدا میشد توی سامانه و همش دانشجوی دکتر و دکتری تخصصی میخواستن. پس این همه فارغ التحصیل کارشناسی ارشد چیکار باید بکنند.؟!!!!!

مهدی : 1390/09/14

اصلا معلوم نیست روال جذب استاد چطوریه یکی می بینی بدون هیچ مدرک دانشگاهی تحت عنوان نخبگان بدون مدرک هیات علمی می شن اونوقت آقای وزیر می گن که ما هنوز منتظر متقاضی های بیشتر هستیم

نام شما (ضروری)  

ایمیل (ضروری)