شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
دوشنبه 28 خرداد 1397
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 4,709
بازدید دیروز: 25,293
بازدید کل: 85,159,921
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 81
کاربران حاضر: 81
کدخبر: 245 زمان ارسال: چهار شنبه 11 دی 1387 - 21:44 تعداد بازدید: 3173
ثبت‌نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد آغاز شد
ثبت‌نام با آزمون و بدون آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی از امروز آغاز شده و تا 21 دی ماه ادامه دارد.

به گزارش سرویس صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آزمون دکترای تخصصی دانشگاه آزاد در روزهای پنج شنبه اول و جمعه 2 اسفند ماه در 164 رشته برگزار می‌شود و ظرفیت پذیرش دانشجو برای این آزمون حدود 700 نفر پیش‌بینی شده است.

داوطلبان می‌توانند پس از تهیه دفترچه راهنما به مبلغ 650 تومان و یک قطعه کارت اعتباری ثبت‌نام با آزمون به مبلغ 64 هزار تومان از دفاتر پستی، با مراجعه به پایگاه اینترنتی مرکز آزمون به نشانی www.azmoon.org ثبت‌نام کنند.

گفتنی است، ‌دفترچه راهنمای دوره دکتری تخصصی بر روی پایگاه اطلاع رسانی مرکز آزمون به نشانی www.azmoon.net قابل مشاهده بوده و داوطلبان در صورت تمایل می‌توانند اطلاعات دفترچه را دریافت نموده و آن را مطالعه کنند.

لازم به ذکر است، فارغ التحصیلان ممتاز مقطع کارشناسی ارشد که متقاضی ورود به دوره‌های دکتری تخصصی بدون آزمون هستند، می‌توانند با تهیه دفترچه راهنما و کارت اعتباری مربوط به دوره دکتری تخصصی بدون آزمون به مبلغ 8 هزار تومان با مراجعه به پایگاه اینترنتی مرکز آزمون به نشانی www.azmoon.org ثبت‌نام کنند.

این گزارش در رابطه با نحوه ثبت‌نام فارغ‌التحصیلان ممتاز مقطع کارشناسی ارشد برای ورود بدون آزمون به دوره دکترای تخصصی، می‌افزاید: متقاضیان می‌توانند همزمان با ثبت‌نام آزمون برای این دوره ثبت‌نام کنند.

دارا بودن حداقل معدل دوره کارشناسی ارشد 18 برای رشته‌های گروه علوم انسانی و معدل 17 برای سایر رشته‌ها و همچنین دارا بودن حداقل نمره پایان‌نامه 5/18 از جمله شرایط ورود ممتازین فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد به دوره دکتراست

همچنین حداکثر سن برای ورود بدون آزمون به مقطع دکترا تا پایان شهریورماه باید 30 سال باشد و متقاضیان این دوره باید حداکثر در سه دوره قبل در مقطع کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل شده‌ باشند یعنی در واقع فارغ‌التحصیلان سالهای 85، 86 و 87 می‌توانند برای ورود بدون آزمون ثبت‌نام کنند و همچنین رشته ثبت‌نامی آنها باید با رشته مقطع تحصیلی آنها متجانس نیز باشد.

در خاتمه شایان ذکر است، متقاضیان شرکت در دوره دکتری تخصصی بدون آزمون باید رشته‌ای متجانس و همنام با رشته فارغ التحصیلی دوره کارشناسی ارشد خود را انتخاب کنند.
منبع : ایسنا  
نظرات کاربران

نام شما (ضروری)  

ایمیل (ضروری)