شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 39,441
بازدید دیروز: 40,791
بازدید کل: 83,314,961
کاربران عضو: 1
کاربران مهمان: 169
کاربران حاضر: 170
کدخبر: 2213 زمان ارسال: سه شنبه 31 فروردین 1389 - 10:53 تعداد بازدید: 3307
امکان مشاهده سوابق تحصیلی کنکور‌ی‌ها از امروز 31 فروردین ماه

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهارکرد: اطلاعات مرتبط با سوابق تحصیلی نمرات کتبی امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان برای دیپلمه‌های نظام جدید یکی از سال‌های 84، 85، 86، 87 و یا 88، دریکی از رشته‌های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات وعلوم انسانی و یا علوم و معارف اسلامی که توسط وزارت آموزش و پرورش به این سازمان تحویل شده است، از فردا 31 فروردین ماه تا روز شنبه چهارم اردیبهشت ماه به مدت 5 روز بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org  برای مشاهده داوطلبان و به منظور اطمینان از صحت سوابق تحصیلی قرار داده می‌شود.

وی افزود: داوطلبان پس از ورود به سایت سازمان سنجش و انتخاب لینک مربوط به مشاهده اطلاعات سوابق تحصیلی و نمرات می‌توانند با در اختیار داشتن اطلاعات کارت اعتباری ثبت‌نام که شامل شماره پرونده، شماره کاربر، رمز عبور و شماره شناسنامه و یا شماره پرونده و کد رهگیری می‌شود، اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی و نمرات خود را مشاهده کنند.

معاون سازمان سنجش با اشاره به نحوه اصلاح اطلاعات سوابق تحصیلی، تصریح کرد: چنانچه داوطلبان مغایرتی بین نمرات درس و یا دروس، سال اخذ نمره و نمرات مندرج در کارنامه فارغ‌التحصیلی مشاهده کردند، باید از فرم اطلاعات و سوابق تحصیلی که بر روی سایت قرار دارد پرینت تهیه کنند و پس از درج اطلاعات صحیح، با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر، اصل و کپی کارنامه فارغ التحصیلی از 5 تا 12 اردیبهشت ماه به منطقه آموزش و پرورش محل تحصیل خود مراجعه و نسبت به تحویل مدارک فوق اقدام و رسید دریافت کنند.

توکلی با بیان اینکه اطلاعات مربوطه بررسی و نتیجه آن از طریق وزارت آموزش و پرورش برای سازمان ارسال خواهد شد، اظهارکرد: داوطلبانی که کارنامه فارغ‌التحصیلی ندارند، می‌توانند با مراجعه به مراکز پیش دانشگاهی محل تحصیل خود کپی کارنامه فارغ‌التحصیلی دیپلم خود را دریافت کرده و در صورت عدم دریافت از مرکز پیش دانشگاهی برای دریافت کپی کارنامه به منطقه آموزش و پرورش مربوطه مراجعه کنند.

وی با تاکید بر اینکه سوابق تحصیلی برای کلیه داوطلبانی که دیپلم نظام جدید خود را به غیر از سال‌های 84، 85، 86،87 یا 88 اخذ کرده‌اند، اعمال نخواهد شد، خاطرنشان کرد: قانون اعمال سوابق تحصیلی برای دیپلمه‌های کارودانش و فنی حرفه‌ای لحاظ نمی‌شود.

وی درعین حال تاکید کرد: منظور از سوابق تحصیلی نمرات کتبی نهایی سال سوم، دقیقاً همان نمرات درج شده در ستون انتهایی کارنامه سال سوم تحت عنوان نمرات کتبی نهایی سوم است.

معاون سازمان سنجش در خاتمه، گفت: داوطلبان در صورت لزوم می‌توانند در ساعات اداری با شماره تلفن‌های 9-88923595-021 تماس گرفته و از مراجعه حضوری به سازمان سنجش جداً خودداری کنند.

منبع : ایسنا  
نظرات کاربران

نام شما (ضروری)  

ایمیل (ضروری)