شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
جمعه 26 مهر 1398
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 37,208
بازدید دیروز: 34,063
بازدید کل: 102,696,693
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 145
کاربران حاضر: 145
کدخبر: 1781 زمان ارسال: شنبه 10 بهمن 1388 - 09:44 تعداد بازدید: 43999
دغدغه‌های دانشجویان رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی؛ رشته مدیریت ردیف استخدامی ندارد
در کشور ما متوسط زمان پذیرش بیمار تا تعیین تکلیف نهایی 219 دقیقه است؛ یعنی از زمان پذیرش بیمار در بخش اورژانس تا تعیین تکلیف نهایی او به طور متوسط سه ساعت و نیم طول می کشد که البته این مساله موجب صدمات جسمی، روحی و خسارات مالی غیر جبرانی می شود.

بی شک یکی از مهمترین دلایل بروز این مشکل و سایر مشکلات موجود در بیمارستان‌ها به نوع مدیریت بازمی‌گردد، مدیریتی که بتواند با تکیه بر دانش و تجربة لازم از امکانات موجود، بهترین بهره وری را داشته باشد و رضایت کارکنان و بیماران را تأمین کرده و بهترین خدمات را در کمترین زمان ارائه دهد. امروزه چنین مدیریتی نیاز به دانش تخصصی دارد. دانشی که در کشور ما در رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی آموزش داده می شود. در حقیقت از طراحی ساختمان تا برنامه ریزی برای ایجاد، اداره، توسعه و احتمالاً تعطیلی یک بیمارستان نیازمند بهره گیری از اندیشه متخصصان رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی است.

مونا حسینی دانشجوی سال چهارم رشته ی مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه علوم پزشکی تهران، گفت: این رشته، فوق العاده عالی است و جای کار و تلاش بیشتر دارد اما مربی و کسی که مسئولیت آموزش دانشجویان را برعهده گیرد، در دانشگاه وجود ندارد.

وی افزود: این رشته، رشته ایست که قابلیت سازماندهی خدمات پزشکی و بهداشتی کشور و نیز کنترل و کاهش هزینه های بالای بهداشت و درمان را دارد ولی متأسفانه به این رشته بهایی داده نمی شود.

حسینی تصریح کرد: من قبل از ورود به این رشته، فردی شاد و سالم بودم اما وقتی با اوضاع آموزش دانشکده آشنا شدم دچار افسردگی شدید شدم. دانشجوی رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی اصلاً انگیزه ندارد در حالیکه این انگیزه را باید اساتید به وجود آورند.

وی افزود: این رشته جایگاه شغلی ندارد و دانشجویانی که در این رشته تحصیل کرده‌اند بعد از فارغ التحصیلی، هیچ سهم و موقعیتی در بیمارستان ها ندارند.

حسینی اظهار کرد: متأسفانه دانشجویان این رشته نیز سواد کافی ندارند، به همین دلیل، مدیریت بیمارستان‌ها را برعهده فارغ‌التحصیلان این رشته قرار نمی‌دهند. بالطبع وقتی دانشجویان سواد لازم و اطلاعات خوبی داشته باشند، حتماً جذب بازار کار می شوند.

حسینی پیرامون وضعیت نابسامان دانشکده یادآور شد: دانشکده پیراپزشکی بوفه ندارد. امکانات دانشکده بسیار اندک و کم است. محیط دانشکده کوچک و نور و رنگ آن بسیار نامناسب است.

«بیکاری» بزرگترین مشکل دانش آموختگان رشته ی مدیریت بهداشت و خدمات درمانی

میثم سام بند از فارغ التحصیلان رشته ی مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: برخی اساتید انگیزه های کاذب به وجود می آورند در حالی که در واقعیت، دانشجویان این رشته با مشکلات بسیار زیادی مواجه هستند. بیکاری و عدم بازدهی، بزرگترین مشکل دانش آموختگان رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی است به طوریکه این رشته با مشاغل مربوطه هیچ تناسبی ندارد.

وی افزود: از پتانسیل‌های موجود در دانشجوی این رشته استفاده نمی شود و با این که هزینه های آموزش بسیار بالا است اما فارغ التحصیلان جذب بازار کار نمی شوند.

سام بند با بیان اینکه ورود به این رشته بدون آگاهی و اطلاع قبلی صورت می گیرد؛ اظهار داشت: عدم آگاهی، مدرک گرایی و عدم علاقه به این رشته باعث تغییر رشته در میان دانشجویان در مقاطع بالاتر می شود.

وی اظهار داشت: دانشجویان این رشته عمل گرایی ندارند، بسیاری از پروژه های تحقیقاتی ارائه شده توسط دانشجویان صوری است و از کیفیت لازم برخوردار نیست.

سام بند با بیان اینکه ارتقا و تعالی این رشته نیاز به همکاری مسوولان و تلاش اساتید و همت عالی دانشجویان دارد؛ گفت: در پذیرش دانشجو در این رشته، آینده شغلی دانش آموختگان نادیده گرفته می شود و رشته مدیریت ردیف استخدامی ندارد.

وی در ادامه تصریح کرد: سیستم بهداشت و درمان در بیمارستان ها به ندرت مدیر زن جذب می کند. حتی در کشیک های شب معمولاً بیمارستان ها چنین خطری را قبول نمی کنند و از استخدام و جذب نیروی زن امتناع می ورزند.

نگرانی از آینده شغلی مهمترین دغدغه فکری دانشجویان رشته مدیریت بهداشت و خدمات درمانی

یکی دیگر از دانشجویان سال دوم رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی ضمن مروری بر نحوه انتخاب این رشته اظهار داشت: پس از قبولی در کنکور و در زمان انتخاب رشته با استفاده از دفترچه انتخاب رشته و یک CD سامان رشته همراه آن که توضیحات جانبی راجع به رشته های مختلف انتخابی در دفترچه داشت بر مبنای رتبه ای که کسب کرده بودم، به دنبال رشته هایی گشتم که احتمال قبولی من در آنها بالاتر باشد و در ضمن به آنها علاقه مند باشم.

وی افزود: در میان رشته های زیادی که وجود داشت متأسفانه رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی تنها رشته یا حداقل جزو معدود رشته هایی بود که در CD سامان رشته نامی از آن برده نشده بود و من طی جستجویی که در اینترنت هم داشتم، متأسفانه نتوانستم اطالاعات کاملی راجع به آن کسب کنم.

این دانشجو با اشاره به اطلاعات ناقص خود از رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی و قبولی وی در این رشته اظهار داشت: من در حالی تحصیل در این رشته در دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران را آغاز کردم که امیدوار بودم به تدریج به رشته خود علاقه مند شوم.

وی نگرانی از آینده شغلی را مهمترین دغدغه فکری خود عنوان کرد و گفت: متأسفانه میان دانشجویان این رشته و دانشجویان رشته پزشکی تفاوت بسیاری قائل می شوند. اکثر دانشجویان و اساتید تخصصی این رشته نیز از این تبعیضات گله مند هستند .

وی در پایان یادآور شد: با وجود اساتید برجسته و متخصصان بسیاری که در این رشته فعالیت می کنند، این رشته آن چنان که باید و شاید شناخته شده نیست و این در حالیست که توجه مسئولان بیشتر معطوف به رشته های پر رونقی همچون پزشکی است و از چنین رشته های کارآمدی غافل مانده اند.
منبع : ایسنا  
نظرات کاربران
سودابه گنجابی : 1389/08/30

من هم از فارغ التحصیلان این رشته از دانشکده پیراپزشکی دانشگاه تهران هستم و با تاسف باید بگم که تمام نظرات هم رشته ای های خودمو تایید میکنم. متاسفانه رشته ما هیچگونه جایگاه شغلی ندارد که این باعث سرخوردگی فارغ التحصیلان این رشته که همگی با رتبه های عالی قدم به دانشگاهی که تمام آمال و آرزوهای اونها بود شد. با تشکر. سودابه گنجابی ورودی 82

م : 1389/11/22

سلام فکر میکنم دلایلش بر میگرده به : 1- نبود صنف قوی فارغ التحصیلان این رشته مثل نظام پرستاری 2- پزشک سالاری در بدنه مدیریتی وزارت بهداشت و زیرمجموعه 3- اختلافات اعضای هیئت بورد 4- عدم پیگیری مصرانه بچه های این رشته ..... در ضمن بین تمام آزمون های استخدامی جهت جذب 23000 نفر در سال 89 در کل کشور تنها دانشگاه علوم پزشکی گلستان اقدام به جذب فارغ التحصیلام این رشته نموده و آن هم به تعداد 4 نفر و به جز یک نفر 3 نفر دیگه در رقابت با بچه های بهداشت و مامایی !!!!!!!!!!

نرگس : 1389/11/30

من هم از فارغ التحصیلان سال 85 این رشته هستم و تا امروز به امید جایگاه شغلی که حق بچه های ماست منتظر ازمون استخدامی بودم ولی روز به روز نا امیدترمیشم و حتی انگیزه ادامه تحصیل در هیچ رشته ی برام باقی نمونده (که با رتبه 1000 این رشته رو قبول شدم.) امیدوارم فکری بحال این رشته بشه یا جایگاه شغلیش تثبیت بشه یا از رشته های دانشگاهی حذف بشه که اینده عده ی دیگر تباه نگردد

م.کولجی : 1390/01/20

با سلام به دوستان عزیزم من هم دانشجوی ارشد این رشته میباشم و یکی از مهمترین دلایل عدم پیگیری و همبستگی ما میباشد باید این اتحاد را ایجاد نمود و همه ما با همدیگه جایگاه واقعی این رشته رو برای همه آشکار کنیم . به امید آنروز تا نتیجه

الف : 1390/03/21

سلام ، منم به خاطر این رشته وآیندش کلا زندگیم بهم خورده،بارتبه1300وانتخاب 95 واولین رشته قبول شده درکارنامه، مجبور شدم برم این رشته روبخونم،تموم کردم والآن باکمال تاسف دارم تومدیریت فرهنگی که هیچ ربطی به رشتم نداره طرح میگذرونم هیچ امیدی هم برای ادامه تحصیل ندارم یه جورایی کلا اززندگی ناامیدم

دانشجو : 1390/03/21

با عرض سلام من الان دانشجوی کارشناسی پرستاری ام می خواهم برای ارشد مدیریت بخونم نظرت در مورد ارشد این رشته چیه؟ تورو به خدا راهنماییم کنین با تشکر
سوال شما خیلی کلی است. اینکه نظرتان در مورد رشته مدیریت چیست سوال مناسبی نیست. پاسخ ما هم می تواند کلی باشد. مثلا خوب است، بد نیست

بهناز : 1390/05/17

سلام من دانشجوی دکتری این رشته در خارج از کشور هستم. من هم با شما موافقم که فرصت شغلی برای این رشته کم است اما توصیه میکنم در کنار این رشته شما چند واحد در خصوص بازاریابی، مدیریت اجرایی و مطالب مربوط به رشته مدیریت بخوانید. مطمئنم موفق خواهید شد.

رضا : 1390/05/17

سلام من فارغ التحصیل کارشناسی این رشته هستم ،باید اسم این رشته رو عوض کنن بزارن منشی گری مدیریت خدمات بهداشتی درمانی ،90درصد فارغ التحصیلای این رشته که وارد بازار کار میشن با سمت منشی گری وارد میشن ،واقعا باید این رشته و دانشکده های ایم رشته رو تعطیل کنن من واقعا واسه خودم و فارغ التحصیلان این رشته مزخرف متاسفم کاش با رتبه 5000 که تو کنکور داشتم رفته بودم کاردانی اتاق عمل یا کاردانی فوریتهای پزشکی ، تورو خدا دیگه این رشته مزخرف رو منحل کنید .

یک پشیمون ! : 1390/06/07

گول خوردم و این رشته را انتخاب کردم و اکنون پس از اتلاف 6 سال از عمر مبارک در این رشته با یک مدرک ارشد که دوزار نمی ارزد از کرده ی خود پشیمانم و ابراز ندامت می نمایم. خدمت شما عارضم که این رشته در حال حاضر طبق اعلام سایت رسمی وزارت بهداشت جزء رشته های مازاد بر نیاز وزارت مذکور می باشد لیکن بنده ی حقیر از دانستن حکمت و چرایی پذیرش دانشجو در این رشته و آنهم در این مقیاس عاجز می باشم. قسمت بد ماجرا آنجاست که به علت عنوان رشته در صورتی که بخواهید در سایر پست های مدیریت به فعالیت بپردازید ( فرض میکنیم سایر پست های مدیریت هیچ فارغ التحصیلی ندارند ! ) این کلمات مقدس خدمات بهداشتی و درمانی بخوبی بهانه ی لازم برای سنگ قلاب کردن شما را فراهم می آورند.در پاسخ به این ادعای بنده ، اساتید این رشته یا سایر عزیزانی که به نحوی از انحا چارپای (خر) خود را از گذرگاه (پل) گذرانیده اند و کاری برای خود دست و پا نموده اند می فرمایند: اگر با استعداد باشی و مهارتهای خودت رو ارتقاء بدی همه می افتند دنبالت و کار دنبالت میاد ! ( ای جونم ) عرض بنده به این عالیجنابان این است که حرف شما متین هر چه باشد با تجربه تر هستید اما خدا وکیلی من بی عرضه و بی استعداد و .... این همه دوستان و هم دوره های بنده که اوضاع مشابه من دارند چه ؟

ایمان : 1390/06/11

سلام ، کاش با مدرک دیپلمم رفته بودم سر کار آهنگری ، تراشکاری ، چیزی ، کاش مرده بودم واین رشته مزخرف رو نرفته بودم ، رشته آبیاری گیاهان دریایی بخونی به این رشته ارجحیت داره ، اگه آینده و زندگیتون رو دوست دارید این رشته رو ول کنید حتی اگه ترم 6 هستید ، نمیدونم این صنف مزخرف چکار میکنه ، خودشون که غصه ای ندارن فکر ما بیچاره های بیکار نیستن ، خدمتتون عرض کنم من الان با مدرک کارشناسی منشی مطب یه دکتر هستم ، واقعا به رشته من خیلی ارتباط داره و ماهی 250 هزار تومن میگیرم ، عجب آینده درخشانی نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ایمان : 1390/06/11

سلام ، کاش با مدرک دیپلمم رفته بودم سر کار آهنگری ، تراشکاری ، چیزی ، کاش مرده بودم واین رشته مزخرف رو نرفته بودم ، رشته آبیاری گیاهان دریایی بخونی به این رشته ارجحیت داره ، اگه آینده و زندگیتون رو دوست دارید این رشته رو ول کنید حتی اگه ترم 6 هستید ، نمیدونم این صنف مزخرف چکار میکنه ، خودشون که غصه ای ندارن فکر ما بیچاره های بیکار نیستن ، خدمتتون عرض کنم من الان با مدرک کارشناسی منشی مطب یه دکتر هستم ، واقعا به رشته من خیلی ارتباط داره و ماهی 250 هزار تومن میگیرم ، عجب آینده درخشانی نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

علی : 1390/06/18

ای دریغ از عمر رفته ای دریغ ، ای دریغ از عمری که پای این رشته گذاشتم ، حیف حیف حیف ......... این نصیحت یه پشیمان و گول خورده هست به شما شما گول نخورید باور کنید پشیمون میشید هر رشته ای برید ، هر رشته ای برید بهتر از این رشته الکی مسخره هست تو بیمارستانها و مراکز درمانی که کاری واسه این رشته وجود نداره تو بقیه جاها هم به قول یک پشیمون بخاطر این پسوند مسخره بهداشتی درمانی شرایط احراز نداری خلاصه کلام عمرتون رو تلف نکنییییییییییییییییییییییییییید

مهدی : 1390/06/18

سلام ، من از بیکاری به صورت طرحی رفتم تو یه بیمارستان سر کار ، میدونید مشکل چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یه آدم بیسواد 5 سال پیش اومد هر چی شرکتی بود رو قرارداری کرد بعد الان میبینی طرف با مدرک سیکل امین اموال یا انبار دار، یا مسئول درآمد یا......شده که حتی بلد نیست کامپیوتر رو روشن کنه حالا من شدم مثل آچار فرانسه همه جای بیمارستان کار میکنم چون واقعا کار بلدم ، اما چه فایده داره کیه که قدرتو بدونه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 3 ماه دیگه طرحم تموم میشه باید برم گوسفند بچرونم ،،،،،، من که کار 5 نفر رو انجام میدادم فرقی نمیکنه از استخدام خبری نیست

یک دانشجوی پشیمون : 1390/06/26

سلام بچه ها واقعا برای خودم متاسفم که علوم آزمایشگاهی و شیمی و اتاق عمل و ... قبول شدم و نرفتم... الان خیلی پشیمونم که اومدم تو این رشته نه راه پس داریم و نه راه پیش... فقط می تونم بگم الکی عمرمون تلف شد... برای خودم و بقیه دوستان متاسفم!

امین : 1390/07/19

همه درست میگین الاتن هم که تامین اجتماعی استخدتمی زده ناظر بیمارستانی مدیریت دولتی می خواهد.حماقت کردیم مدیریت خدمات بهداشتی خوندیم

سید محمد صادق حسینی : 1390/08/11

سلام کل مطالب بالا درسته.ولی مشکل از دو طرف هست هم ما هم وزارت.منم 2 سال طرح بودم همه التماسم میکردن.الان تو کار آزادم .5 ساله وبلاگ نویس این رشته هستم.حسینی،دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی تهران-ورودی 82

شریعتی : 1390/08/20

سلام ، طرف صحبت من با دانشجویان این رشته هست چون همه اونایی که فارغ التحصیل شدن به حرف من رسیدن ، این رشته رو ول کنید خداوکیلی ول کنید انتهای این رشته پشیمانی و ناامیدی هست ، اگه برید کارگر یه کارخونه بهتره ، با مدرک دیپلم رفتن سر کار راحتتره تا با کارشناسی این رشته مزخرف مسخره الکی ، یکی از دوستای من چند وقت پیش خودکشی کرد اون کارشناس ارشد این رشته بود ، ما که دلیلشو نفهمیدیم ولی میتونم حدس بزنم از افسردگی و بیکاری بوده ،اینم عاقبت تحصیل در رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی ،توروخدا اگه مسئولی این حرفا رو میخونه حالا دیگه این رشته رو منحل کنید این خواهش من و تمام بدبختایی هست که فارغ التحصیل شدن از این رشته

اردانی : 1390/08/25

سلام منم موافقم واقعا اگه بخاطر درس خوندن تو این رشته خون گریه کنم حق دارم ای خدا چه اشتباهی کردم که تا اخر عمر باید جزاشو بچشم چند وقت پیش تامین اجتماعی امتحان میگرفت منم امتحان دادم و چون 80درصد سولا رو جواب دادم قبول شدم ، اما متاسفانه وقتی رفتم گفتن این رشته رو بزار دم کوزه آبشو بخو ، میدونید چی جالب بود انقد حداقل امتیازش بلا بود که هیچ گس جز من نتونست امتیاز بیاره و ذخیره هم نداشتم ،اما با این حال گفتن نه نمیشه ، چطور رشته های اقتصاد و بازرگانی و ریاضی میشه رشته ماکه درسای بیمه و تعرفه و ...گذروندیم نمیشه ؟!!!!!!!!!!!!!

علی : 1390/08/25

حالا اوضاع بقیه رشته ها هم همچین تعریفی نداره.

علی : 1390/08/28

سلام ، اگه بخاطر تحصیل تو این رشته سرم بکوبم به دیوار حق دارم ، بعد عمری منتظر شدیم دانشگاه علوم پزشکی مشهد آزمون گذاشته ، باخوشحالی رفتم چون مطمئن بودم از رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی هم استخدام داره ، باورتون نمیشه به خدا حتی یک نفر ، یک نفر هم از رشته مدیریت درخواست نیرو نداشت !!!!!!!! باورم نمیشههههههههه از تمام رشته های مدیریت بود الا مدیریت خدمات چرت وپرت یا مدیریت بزار دم کوزه ،،،،،این رشته رو منحل کنید جون هر کی دوست دارید

امیر : 1390/09/03

سلام. بچه ها من دارم برای کارشناسی ارشد همین رشته می خونم. از بچه هایی که دارن ارشد میخونن یا ارشد گرفتن خواهش میکنم ایمیلشونو واسم بفرستین که میخوام باهاشون مشورت کنم. بخدا خیلی درگیر این موضوعم. لطفا اگه کسی واسه انتخاب یه رشته بهتر میتونه کمکم کنه یه ایمیل بهم بزنه

سیما : 1390/09/13

سلام من دانشجوی ترم اول تکنولوژی جراحی هستم میخوام بیام این رشته ولی با نظراتتون ناامیدم کردین حالا چیکار کنم کمکم کنین وقت ندارم البته ممنون که واقعیتو میگین

هستی : 1390/09/16

سلام سیما خانم منم مثل بقیه بچه ها نظرم همینه ، مواظب باش نیای این رشته بی مصرف الکی رو بخونی ، فکر کنم بخوان این رشته رو منحل کنن ، امیدوارم البته

[جواد : 1390/09/19

سلام ، بقیه رو نمیدونم ولی من روزی 100 دفعه خودمو لعن و نفرین میکنم که 4 سال عمر با ارزشمو واسه این رشته تلف کردم ، حماقت محض هست ، نمیدونم وقتی نیازی به این رشته ندارید چرا منحلش نمیکنید ؟؟؟؟؟ دوست دارید بچه های مردم رو الکی علاف کنید؟ من هر جا گفتم لیسانس مدیریت خدمات بهداشتی درمانی هستم بهم گفتن یا این رشته رو بزار دم کوزه ، یا گفتن این رشتت نه بدرد دنیا میخوره نه آخرت ، قسم خوردم دیگه نگم چه رشته ای درس خوندم ، حالا با همون مدرک دیپلم با ارزش تر از لیسانسم توی کارخونه کاشی بعنوان یک کارگر ساده کار میکنم و هیچ امیدی هم به آینده ندارم فقط منتظرم هر چه زودتر مرگم فرا برسه ، اینم واسه کسانی که تصمصم گرفتن برن این رشته رو بخونن --- آینده درخشان،،، ه

یاسمن : 1390/10/04

سلام منم کارشناس این رشته ام طرحمو توبیمارستان میگذرونم سمتم مسئول کمیته ها، آمار وکارشناس مسئول حاکمیت بالینیه ! توانایی بچه های این رشته واقعا بالاست ولی قربان مسائلی شدیم که عمدا اجازه رشد نداریم. قولایی گرفتم که جذب بشم ولی دیگه نمیخوام ادامه بدم این رشته رو

محسن : 1390/10/05

سلام ،یاسمن خانم به این قولا اعتمادی نکن به منم هزار تا از این قولا دادن تا واسشون کار کنم ، اما تا که طرحم تموم شد و کارشون حل شد گفتن خوش اومدی ، منم مثل جواد دیگه تصمیم گرفتم نگم چه رشته ای درس خوندم ، فقط میگم لیسانس دارم ، اگه گیر دادن چه رشته ای میگم آبیاری گیاهان دریایی .

مریم : 1390/10/09

من توی شهرستان زندگی میکنم.توروخدا هرکی منابع دکتری مدیریت خدمات بهداشتی دانشگاه ازاد رو میدونه درراه رضای خدا بگه-ممنون

مدیر بیمارستان : 1390/10/20

منم مدیریت خدمات بهداشتی درمانی خوندم لیسانس دارم و فوق مدیریت اجرایی. 27 سالمه و مدیر بیمارستانم. تو شهر ما از 6 تا بیمارستان 3تا از مدیران فارغ التحصیل همین رشته اند.ناامید نباشید.حالا که اومدین تو رشته توانایی های جانبی رو بالا ببرید. کامپیوتر ، اصول نامه نگاری ، فن بیان و اعتماد بنفس خیلی خیلی مفید واقع خواهد شد.

احسان : 1390/10/20

سلام .هیچ امیدی به این رشته نیست فقط و فقط باید منحل بشه ، هر کسی هم که میگه امیدوار باشید امیدواری کاذب هست ، منم فوق این رشته هستم و توی یه کارخونه انباردار هستم ، خیلی نا امیدم ، خواهش میکنم این رشته رو منحل کنید .

عماد : 1390/11/01

سلام ، آقای مدیر بیمارستان عرض کنم که جنابعالی نفست از جای گرم میاد بیرون چون من همه این مهارتهای جانبی که گفتی و 100 تا دیگه مهارت فنی و غیر فنی دیگه رو هم دارم ،اما هیچ کس واسشون تره هم خورد نمیکنه . بنظر منم باید این رشته رو تخته کنن.

اکبر : 1390/11/01

سلام من دانشجوی مدیریت دانشگاه علوم پزشکی تهران ورودی..... هستم یعنی بودم...... تقریبا سه ماه این رشته را خوندم واقعا خسته شدم یعنی هر کاری کردم که با علاقه و با دید مثبت به این رشته نگاه کنم نتونستم...... برای همین زودتر انصراف دادم..... یه واقعیت را بگم و اونم اینکه شناختی که من از دانشجوهای این رشته در این مدت پیدا کردم این هستش که خودشون دارن گول میزنن..... دارن گول اسم رشته را میخورن...... گول اسم دانشگاه علوم پزشکی را میخورن.... گول حرفهای استادا را میخورن...... من نمیگم این رشته بده هستن کسایی که این رشته را خوندن الان هم خیلی موفق هستن(البته با هزار جور پارتی و آشناو....) خلاصه اگه کسی از من نظر بخواد میگم نه ....

سجاد : 1390/11/14

سلام ،من کارشناس این رشته هستم ، بعد از عمری دیدم دانشگاه علوم پزشکی ایلام آزمون استخدامی برگزار کرده حالا میبینم که تمامی رشته های مدیریت جزو نیروهای درخواستی هستند الا امدیریت خدمات بهداشتی درمانی !!!!!!!!!!!!! آخه این درد رو به کی بگیممممممممممم ، تورو هر کی که دوست دارد دیگه این رشته رو منحل کنید ،خواهش میکنم

saeed : 1390/11/17

سلام من ارشد رشته مدیریت خدمات بهداشتی هستم...البته لیسانسم بهداشت عمومی بوده و با لیسانش بهداشت استخدام شدم.اگه هم با اون لیسانس استخدام نشده بودم مطمین بودم الان بیکار بودم ....با وجود این که استخدام رسمی هستم اما پشیمونم چرا رفتم ارشد این رشته...تازه ترم 3 بود فهمیدم این رشته چیه......به نظر من اگه یه انجمنی را بچه ها تشکیل بدن که بتونه از خارج از وزارت بهداشت ....مثلا از طریق مجلس پیگیری جایگاه این رشته را انجام بده شاید وضع بهتر بشه......من دوست دارم برای دکترا برم خارج و از بهناز که در پست بالا نظر دادن خواهش میکنم اطلاعاتی به من بدن اگه ممکنه ممنون میشم.....

دانشجوی مدیریت؛ اهواز : 1390/11/20

سلام ؛ چند راه فرار: 1-دانشجویان کارشناسی میتونن خودشون رو برا ارشد رشته ی دیگه مثل اپیدمیولوژی آماده کنند--اگرهم ارشد قبول نشدین غصه نخورین یه کم گریه کنین درست میشه!!حالا باید یه پارتی پیدا کنید تا اشکاتون پاک شه! 2- دانشجویان مقطع کارشناسی میتونن سریع انصراف داده وتغییر رشته بدن یا هم 4سال خودشون رو گول یزنن(هرچند ازاین ستون به اون ستون فرجه!) و خوش باشن البته قبلش باید بزنن به وادی بیخیالی!. اما بهترین روش "خودفریبی" : رشته ی ما بهترین رشته است هم اسمش خوبه هم کلاس داره تازه با همین ترفندمیشه تو دوران دانشجویی زود ازدواج کرد- این رشته هرچی باشه از ادبیات وکشاورزی ولیسانس"فرا گیرپیام نور"مثل علوم اجتماعی که بهتره حالا اگرم شما میگین بازم اونا بهترن، مطمئنا دیگه ازرشته ی آبیاری گیاهی دریایی است. 3-دانشجویان ارشدم غر نزنن یه کم دیگه تلاش کنن میتونن برن تو دانشگاها و بقه رو گول بزنن و از این راه پولی به جیب بزنن! یا هم با موقعیت های شغلی پیش اومده کنار بیان وکلافگی هاشون رو بیرن خونه سر همسرشون خالی کنن؛ با این کار درسته که زودتر پیر میشن اما مشکلات بیکاری کمتر میشه 4-واما راه آخر وبهترین راه ممکن: خودکشی!

پرویز : 1390/12/03

با سلام خدمت تمامی دوستان گلم.عزیزان منم مثل شما دانشجوی ترم 4 این رشته هستم وقتی این نظراتتان را خوندم خیلی متاسف شدم.شماها چی فک میکنید با رتبه بالای 5000 اومدید دانشگاه کلی هم ادعاتون میشه بعضی هاتون درخواست کردین این رشته رو تعطیل کنند خب اگه این رشته نباشه که با این رتبه هاتون عمرا وارد دانشگاه بشید پس بجای تخریب رشته سعی تون بر ارتقا ان باشه.مشکل رشته ما اینه که رشته های بالا رو قبول میکنه.. ولی در نهایت خوشبختانه ادم بیسواد نمیخد.

mohsen : 1390/12/04

با سلام ، من یه پیشنهاد به دانشجویان رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمالی دارم و اینه که در حین درس خوندن یه کار فنی مثل مکانیکی ، یا کارهای ساختمانی مثل لوله کشی و تاسیسات و غیره یا واسه دخترا خیاطی و آرایشگری رو یاد بگیرن تا بعد تحصیلات بیکار نمونن ، ضمنا آقای پرویز با رتبه ای که بچه ها مدیریت قبول میشن میشه رشته های بهتری رو خوند که حداقل بازار کار داشته باشه ، حالا ایشالا وقتی درست تموم شد و بیکار ، هاج و واج موندی خواهی فهمید اوضاع این رشته چجوریه ، منم فعلا تو کار تاسیسات ساختمان هستم ،فقط اینکه بدونید این رشته فقط و فقط واسه اینه که بگید تحصیلات دانشگاهی دارید و اصلا انتظار اشتغال با این رشته رو نداشته باشید .

لیسانسیه این رشته : 1390/12/08

والا چی بگم. فکر می کنم برا 98 درصد بدون پارتی شغلی وجود ندارد. دو درصدم به هر دلیلی دیگه مشتغل! میشن.

فارغ التحصیل بیکار : 1390/12/10

سلام ، دلم واسه دانشجوهای این رشته میسوزه که به خیال خودشون دارن چه رشته خوبی رو میخونن ، بیچاره ها چه خبر دارن که بعد از تموم شدن تحصیلات چه خبر خواهد شد و چقد پشیمان و ناامید میشن ، ولی افسوس که الان هر چقد بهشون بگی فکر میکنن غرضی داری و یا شاید دروغ میگی!!!!!!

محسن ک : 1390/12/13

سلام من رشته ی بهداشت هستم وبرای ارشدم می خوام رشته مدیریت خدمات درمانی روادامه بدم چون خیلی تعریف شو شنیدم وبرای استخدام هم نیاز به توکل به خدا داره التماس دعا

بیکار بیکار نژاد : 1390/12/15

باسلام ، درسته که توکل به خدا خیلی مهم هست اما خداوند مسئول اشتباهات ما نیست ، عاقل کسی است که از تجربه دیگران استفاده کند و راهی که دیگران رفته اند و به بنبست خوردن رو نره .

خاطره : 1390/12/17

سلام به همه مدیران عزیز! منم دانشجوی ترم 4 کارشناسی این رشته هستم. به نظر من دانشجویان و دانش آموختگان این رشته 2 تا مشکل بزرگ دارن: 1.اکثر بچه های مدیریت احساس مدیر بودن میکنن(کخ البته مدیر هم هستن!) و به خاطر همین موضوع معمولا کار گروهی انجام نمیدن که این خودش نقطه ضعف بزرگیه. اگه دقت کنیم میبینیم رشته های دیگه علوم پزشکی مثل پزشکی ، پرستاری و... گروه های صنفی دارن که مدیریت نداره.این حرف من نیست، حرف 3 تا از استادام هست که 3 دوره کارشناسی،ارشد و دکتراشون رو تو 3 دانشگاه مختلف گذروندن و همه متفق القول روی این موضوع تاکید داشتن. 2.متاسفانه دانشجویان مدیریت منتظر این هستند که وقتی مدرک کارشناسیشون رو تویه دستشون گرفتن، کلید اتاق مدیریت بهترین بیمارستان خصوصی کشور رو بذارن توی اون دستشون، ولی این درست نیست.ماکه دانشجوهای مدیریتیم بهتر از هرکسی میدونیم مدیریت عبارته از: علم+تجربه پس چند سال منشی یه مدیر بودن نه تنها کثر شان نیست،بلکه هم یه فرصتیه برای استفاده از اطلاعات تئوریمون در یک مکان عملی و هم نشون دادن توانایی هامون به نحو احسن. خوشحال میشم در مورد حرفام نظر بدین موفق باشین

بهرام : 1390/12/18

باسلام ، در مورد صنف منم کاملا موافقم ،اما حتی برای منشی هم کسی از رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی درخواست نمیکنه پس مجالی برای نشون دادن توانائی ها نمیمونه!!!!!

خاطره : 1390/12/21

آقای بهرام مگه ما نباید 2 سال طرح بگذرونیم؟مطمئن باشین این 2 سال برای نشون دادن توانایی هامون کافی هست .درضمن شما میتونین حتی تو کارآموزیاتون هم به بیمارستانها و بخصوص مدیراشون که غالبا پزشک یا پرستار هستند کمک کنین. امتحانش ضرر نداره، فقط کمی سماجت و پشتکار می خواد. امید وار باشین!!!

reza : 1390/12/29

من در سرزمینی زندگی میکنم که در آن دویدن حق کسانیست که نمیرسند و رسیدن سهم کسانیست که نمیدوند........

مدیریت89کرمان : 1391/01/04

از اینکه به این رشته امدم خیلی پشیمون نیستم ،اخه از رشته های بالینی خوشم نمیومد ولی امیدوارم اون کسایی که اون بالا بالاها نشستن و هی اظهار نظر میکنن که این رشته فلانه و خوبه و توانایی میخواد یه کمم به فکر ما باشن...! من امسال توهمایش حضور داشتم مثل همیشه یه قولایی دادن !!!!!انشاالله که عملی بشه.

مهر آئین : 1391/01/09

با سلام ، همونجور که فارغ التحصیل بیکار نظرشو داده باید بگم که متاسفانه دانشجویان این رشته توی توهم بسر می برند و فکر میکنن حالا قراره چی بشن ، و مقصر هم اساتید هستن که ذقیق و درست وخامت اوضاع این رشته رو گوشزد نمیکنن ، بهر حال نظر دانشجویان با فراغ التحصیلان در مورد رشته مدیریت خدماتی 180 ذرجه تفاوت داره

پارسا : 1391/01/12

سلام. من با نظر خاطره خانم موافقم. اگه برای فارغ التحصیلان تازه وارد این رشته در بدو و شروع کار موقعیتی فراهم نیست بهتره برای شروع پا روی غرور البته بحقشون بذارن و با منشی شدن در ادارات و مراکز بهداشتی خصوصی شروع کنند. تلاش کنید آدرس این مراکز و ادارات رو از مراکز کاریابی و قسمت اشتغال منشی روزنامه ها بدست بیارید. توکل به خداوند رحمان و رحیم

reza : 1391/01/17

آنچه می خواستیم... نیستیم ، و آنچه هستیم ... نمی خواهیم آنچه دوست داریم... نداریم ، و آنچه داریم ... دوست نداریم و عجیبست هنوز به فردایی روشن امیدواریم !!!

sajad : 1391/01/21

من پبا رتبه عالی که داشتم میتونستم بهترین دانشگاه رشته پرستاری قبول بشم اما بدون اطلاع و ناخواسته اومدم تو این رشته خودمو علاف کردم و الانم دیگه کاری از دستم بر نمیاد .

خواجه : 1391/01/26

سلام ، واقعا دلم واسه دانشجوهای این رشته میسوزه ، همین الانشم 100 برابر ظرفیت این رشته فارغ التحصیل وجود داره حالا این بیچاره ها تو فکر اینن که بیان تواناییشون رو نشون بدن !!!!!:))

سجادم ترم اخر پرستاری-بندر عباس : 1391/02/14

با عرض سلام من الان دانشجوی ترم 7 کارشناسی پرستاری ام می خواهم برای ارشد مدیریت بخونم با این که لیسانس پرستاریم ایا میتونم با مدرک مدیریت کار اجرای کنم:چون معمولا واسه پرستار مرد جماعت کار پیدا میشه وحالا موندم ارشد مدیریت بخونم یا نه راهنمای کنید

sheida : 1391/02/19

manam bedune shenakht varede in reshte shodam va khili narazio narahatam vali mikham vase arshadam y chiz dige bekhunam.ba na omidi chizi hal nemishe

ستاره : 1391/03/07

با تاسف فراوان بنده هم با فوق لیسانس مدیریت خدمات بهداشتی درمانی تو تهران بیکار هستم. واسه خودم و همه دوستانم که وقت و انرژیشون رو صرف این رشته کردن متاسفم. کاش مسئولین امر صدای بچه ها رو میشنیدن.

بیکار بیکار نژاد : 1391/03/13

با سلام بالاخره پس از 2 سال دانشگاه علوم پزشکی آزمون استخدامی گذاشته ، حالا هر دانشگاهی حداکثر 3 تا نیروی مدیریت میگیرن ، و این در مقایسه با خیل عظیم فارغ التحصیلان هیچه ، یعنی شانس قبولی تو آژمون استخدامی یک هزارم هم کمتره

ز.م : 1391/03/16

سلام دوستان منم مثل شما فارغ التحصیل کارشناسی مدیریت عملیات امداد و نجات و دانشجوی ارشدمدیریت خدمات بهداشتی و درمانی هستم.رشته کارشناسی ما که اصلا ردیف و جایگاهی در وزارت بهداشت نداره !حالا رشته ارشدمونم میدونم وقتی تمام بشیم اگه جایگاه و ردیفی داشته باشه خدا سلامتی بده به پزشک سالاری که در پست مدیریت هستند

روشنک : 1391/03/16

طرحم چند ماهه تموم شده و کلی امید بهم دادن و منم امیدوار که بتوونم قراردادی بشم. واسم دعا کنین.

بیکار بیکار نژاد : 1391/03/16

روشنک به همین خیال باش ،،،،،،،، به منم از این قولها زیاد دادن کو تا عملی بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟

Ssss : 1391/03/20

سلام دوستای عزیزم تمام حرفای شما درست این وضعیت تمام رشته ها در کشور ماست... اما بی انصافیه که فقط ایراد بگیریم مزایای رشته مون کم نیست بخدا باید توانمندی هامون رو بالا ببریم ما جز بهترین رتبه های کنکور بودیم شما ی سر برید وزارت بهداشت یا دانشگاه ع پ تهران بشمرید ببینید چند نفر از بچه های این رشته فقط در مقطع لیسانس اونجا مشغول بکارند... نمیشه که نشست و انتظار فرج داشت باید برای نشون دادن توانمندیهامون همت کنیم همت مضاعف و صد البته امیدوار... ما خودمون تو دوره ارشد 8 نفر بودیم که الان هر 8 نفرمون استخدام و دانشگاه ها و بیمارستان ها هستیم که 4 تامون هم در مقطع دکترا مشغول به تحصیل هستیم که با داشتن 4 سال تجربه کاری هر روز گرایش مدیران و سیاست گذاران رو به این رشته پررنگ تر از همیشه می بینیم ... توصیه می کنم امیدوارنه به تلاشتون ادامه بدید و بر سطح مهارت های خودتون در هر زمینه ای بیفزایید... ارادتمند همه تون هستم :-)

بیکار بیکار نژاد : 1391/03/23

با سلام خدمت دوستان عزیز ، به عرضتون برسونم کسانی که میگن این رشته خوبه و چه چه و به به کسانی هستند که به نوعی حالا با پارتی و یا ....... خودشون رو وارد بازار کار کردن ، آره منم قبول دارم که خوبه اما واقعا شانس پیدا کردن کار واسه این رشته خیلی خیلی کمه ، پس باید دانشجوها به این نکته توجه کنن که شانس پیدا کردن شغل مرتبط واسشتون ا به 1000 هست . حالا خود دانید

نادم : 1391/04/02

سلام بچه ها.منم ترم 8 این رشته هستم وواقعا پشیمونم که چرا این رشته رو انتخاب کردم .وقتی برای این رشته هیچ جایگاهی وجود نداره چرا این رشته رو منحل نمیکنند.

reza : 1391/04/02

با سلام امروز یعنی 2/04/91 آزمون کارشناسی ارشد بود ، متاسفانه از تمامی رشته ها واسه ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی متثاشی بود بجز رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی، چیزی که مد شده اینه که میان با یک مدرک که کار زیادی داره مثل پرستاری ، حسابداری و .... وارد بازار کار دانشگاه میشن و بعد ادامه تحصیلشون رو توی رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی میدن ، بعد هم ادعاشون میشه که آره ما فوق مدیریریتیم و فلان و بهمان ......... به نظر من خیلی داره به این رشته و بچه های این رشته ظلم میکنن ، باید فقط بچه های مدیریت خدمات بهداشتی درمانی بتونن توی ارشد این رشته شرکت کنن ، نه هر کی !!!!!!

سونیا : 1391/04/14

سلام با بهترین رتبه سال 81 تو رشته مدیریت قبول شدم بعدش استادا خیلی ازش برامون تعریف کردن فلانه و بهمانه ، درسم که تموم شد تو یه منطقه محروم طرحمو شروع کردم-به خاطر کارایی و خوب بودن کارم همونجا بصورت شرکتی موندم -تو این سالها هر چی آگهی اومد یا رشته ما رو نمیخواستن یا در کل استان 1 نفر اعلام نیاز میکردن -حالا بقیه رشته های علوم پزشکیو ببینین چقد تو آگهیها اعلام می کنن هنوز که هنوزه اینجا ((منطقه محروم)) هستم و بلاتکلیف شما رو به خدا قسم میدم این رشته رو کنکوریها انتخاب نکنن اصلا هیچ بازار کاری نداره ولی کارایی بچه های این رشته در بیمارستانها و وزارت بهداشت عالیه -کیه که اینو درک کنه و فارغ التحصیلا رو بکار بگیره دست به دلم نزارین که خونه مگه خدا بهمون کمک کنه

احسان : 1391/04/30

رشته مدیریت خ ب د دقیقا تو وزارت بهداشت حکم نقش بیخودی رو تو قهوه تلخ داره‏،من الان یک بسر 26 ساله هستم که باید باهدف باشم و شاداب ولی بخدا از روزی که آمدم تو این رشته دیکه اون آدمه قبلی نیستم‏. درجواب اون عزیزانی که میکن امیدوار باشین و اتحاد داشته باشید این رشته بد نیست و ازین. . . باید بکم که وقتی قراره من الان بیکار باشم و بخاطره اینکه کاره دولتی ندارم نامزدم منو بیخیال شده و جوونیم نابود شده بس امید به بهتر شدن به جه درد میخوره؟‏!‏‏!‏‏!‏‏!‏ بخدا کارشناسی بوق میکرفتیم بهتر از این رشته بود،با دسته خودم خودمو بیجاره کردم

پارسا : 1391/05/01

ماه مبارک رمضانه، هر چی خیر میخوایم فقط از خدا بخوایم و بخوایم که راه درست رو خودش نشونمون بده. یا ارحم الراحمین خودت همه بندگانتو یاری کن

م هاشمی : 1391/05/02

باسلام من استخدام ردیف درمان هستم وبه امید تغییرموقعیت شغلی میخوام ارشدیه رشته ای روبخونم تاازدرمان راحت بشم و یکی از گزینه هام ارشدمدیریت خدمات بهداشت ودرمانه . لطفا اگه کسی شرایطش مثل منه بادرنظرداشتن اینکه پارتی هم ندارم کمکم کنه .

mastane : 1391/05/21

aye reshteye foriat pezeshki mitoone baraye arshad reshteye mosiriat bimarestano sherkat kone?

بی اینده : 1391/05/29

تامین اجتماعی برای همه رشته ها استخدامی داشت بجز رشته ما .خیلی پشیمونم که اومدم تو این رشته واین رشته رو ادامه دادم چرا این رشته مزخرفو منحل نمیکنن

محمد : 1391/06/29

ای بابا !!!شما که ما رو ناامید کردید من خیلی ایمان داشتم به این رشته وای اگه حرفاتون درست باشه من دیونه میشم

دانشجوی ترم اولی : 1391/06/29

یه عزیزی به من توضیح بده که من الان اومدم تو این رشته چکار باید بکنم میتونم تغییر رشته بدم؟ خواهش میکنم یه توضیح کامل و جامع به من بدید مرسی

ایران : 1391/07/01

اصلا نگران نشید. با توکل بر خداوند متعال و مهربان قدم تو مسیرتون بذارید.

نگین : 1391/07/01

با سلام به یک فارغ التحصیل رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی جهت کار در شبکه بهداشت و درمان شهرستان کبودراهنگ همدان نیاز فوری فوری هست لطفاً اگر کسی رو می شناسید اطلاع رسانی کنید

barzega : 1391/07/02

با سلام - باید گم گه متاسفانه تمام حرفای بالا در مورد رشته مدیرت خدمات بهداشتی درمانی درست هست/ برای تغییر رشته عجله کنید تا دیر نشده -با تشکر فارغ التحصیل بیکار رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی

نسیم : 1391/07/20

من تا سه ماه دیگه لیسانس مامایی ام رو میگیرم.میخواستم واسه ارشدم رشته ی مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی رو بخونم ...اما با خوندن این نظرات واقعا موندم چیکار کنم.!!!؟؟؟ حالا چیکار کنم؟!!!ارشد چی بخونم خوبه ؟؟؟

پیمان : 1391/07/21

سلام متاسفم که شاید نظرم تند باشه ولی واقعیت همیشه خوب نیست... خوب باید به چند تا نکته اشاره کنم: 1.اینکه وزارت بهداشت و درمان هیچ نظر بهتری در گذشت زمان نسبت به این رشته پیدا نکرده چرا که به عینه میبینیم که استخدامی سال به سال برای فارغ التحصیلان این رشته کمتر میشه(نمونش هم تو امسال..91) 2.اینکه ممکه کارشناسان این رشته یتونن در بیمه تامین اجتماعی و ...کار کنند اما این موضوع با عنایت به اینه که سازمانها اعلام نیاز بکنند.که در این دو سازمان بیمه ای هیچ(به معنای واقعی هیچ)ردیفی برای این رشته باز نشده. 3.اینکه وزارت بهداشت و درمان با گذاشتن دوره مدیریت ام بی ای برای مدیران و روسای بیمارستان و سازمانهای این وزارت عملا عدم نیاز خودشو به فارغ التحصیلان این رشته اعلام میکنه. 4.اینکه تو دانشگاههای ما (آزاد و دولتی و ...)هیچ فارغ التحصیلی واقعا به صورتی که باید سواد و اطلاعات کافی علمی و عملی نداره.اما وقتی فقط نوبت به تحصیل کرده های این رشته میرسه همه صحبت از نداشتن اطلاعات کافی و ...میزنن.اما آیا یک پرستار و پزشک و یا کارشناس آمار و ...زمانی که به محیط کار میرن اطلاعات کافی دارن.؟لا اقل کارهای اداری که خیلی روتین هستند و ... 5.اینکه چرا اینقدر دانشجوی این رشته میگیرن؟مثلا فرض بر اینکه همه کارها علمی باشه و استخدام هم درست بشه و...مگر چند تا بیمارستان و اداره درمانی و بهداشتی داریم که اینهمه کارشناس و مدیر تربیت میشه؟چرا نیاز سنجی نمیشه؟ 6.در کل حق این نیست که فقط و فقط جای کار این رشته در وزارت بهداشت و درمان باشه و خود این وزارت خانه 10% تحصیل کرده های خودش رو هم استخدام نکنه.و باعث بشه بعضی به فکر ادامه تحصیل در وزارت علوم بیفتن. میدونید همه میدونن که تحصیل کرده های این رشته بزرگترین دغدغه شان کاره. امیدوارم باعث ناامیدی بعضی دوستان نشده باشم ولی حرفی رو میزنم که واقعا دیدم و درک کردم. خداحافظ

maede : 1391/08/24

سلام من پس از گذراندن دوره کارشناسی و ارشد این رشته و استخدام در بیمارستان هیچ علاقه و انگیزه ای برای کار ندارم.

وطنم : 1391/08/30

مائده خانم میشه دلیل بی انگیزگیتونو توضیح بدید؟

سمانه : 1391/09/19

سلام به همه شما من کارشناسی بهداشت حرفه ای خوندم حالا میخوام ارشد مدیریت امتحان بدم به نظر شما میتونم؟خواهشا منو راهنمایی کنید ممنون میشم

حسین : 1391/09/25

با سلام وضیعت استخدامی الان در تمام رشته ها خرابه، من میخام برای ارشد این رشته رو بخونم به نظر شما میشه قبول شد؟

راضیه : 1391/10/28

سلام.ببخشید دوستان چرانمیشه ما ارشد یه رشته غیر مرتبط اما گروه پزشکی امتحان بدیم اما بچه های وزارت علوم میتونن؟؟؟راستی تو دانشگاه فقط اگه سه ترم اول نمره الف بشی میشه تغییر رشته بدی؟؟؟/؟/؟؟؟تورو خدامنوراهنمایی کنید خواهش میکنم ازتون

mohammadi : 1391/11/10

man vaghan asheghe reshtamhastam.terme 7 hastam ama hamaye daghdaghamine ke bera arshad ghabaol nasham azaton mikham ke mani rah namai konid.mamnonnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

مدیر آینده : 1391/11/17

سلام من کارشناسی این رشته هستم از سال 87 بعد از طرحم بعد کلی وعده و وعید هنوز بیکارم تصمیم گرفتم تغییر رشته بدم حالا دانشجوی ارشد رشته مدیریت دولتی هستم به این امید که جای دیگه کار پیدا کنم نظرتون چیه؟

مهری : 1391/11/27

سلام من کارشناسی مددکار اجتماعی هستم و طرحم را توی هلال احمر می گذرونم می خواستم بدونم ارشد این رشته توی اصفهان هست؟بنظرتون مدیریت توانبخشی اوضاعش بهتره یا این رشته مدیریت خدمات بداشتی و درمانی؟

مهسا : 1391/12/07

واقعا به خاطر نظرات اغراق آمیزتون متاسفم.وقتی ما خودمون به رشته اهمیت نمیدیم از بقیه چه توقع؟ یکم غیرت......

زینب : 1391/12/10

سلام ، میدونید چیه بچه های این رشته هرچی میکشن از همین حرفا و نظرات که می بینید نوشتن....واقعا حیف کسایی میان تو این رشته که هیچ علاقه و تمایلی به این رشته ندارن فقط به فکر این هستن که مدرکشونو بگیرن و بیان دودستی بهشون پست مدیریت بیمارستانو بدن واقعا براتون متاسفم......اگه تو هر رشته ای باشید چیزی بلد باشید که به درد بخوره اونوقته که سیستم به شما نیاز داره و خودش جذبتون می کنه .....خیلی متاسفم برای همتون

مارال : 1392/03/06

من پارسال لیسانسمو گرفتم و فورا هم وارد بازار کار شدم.طرحم نرفتم حتی.پارتی هم نداشتم

زهرا : 1392/04/14

سلام نوشته ها رو خوندم، بچه ها بوی نا امیدی توی این مکان آدم رو نابود می کنه!!!!!!!!!!!! به جای حرف تا حالا چند تا از شما بلند شده و حضوری رفته وزارت بهداشت!!!!!!!!!!! یه کم مرد عمل باشید، قابل توجه پسرا که هر وقت ما رفتیم اعتراض تعدادشون به انگشتای دست هم نمی رسه حالا بشینید و مدام نق بزنید اگه خودتون نرید و حرف نزنید هیچ جایگاهتون رو بهتون نمیده

هدی : 1392/04/20

ایا با فوق لیسانس این رشته از امریکا موقعیت شغلی مناسبی میشه پیدا کرد؟بخصوص در سیستم اموزشی؟مثلا استاد دانشگاه شد؟لطفا راهنمایی بفرمایید.

زهرا : 1392/05/06

سلام خاک به سرم شد با این تعاریف.....

میثاق : 1392/05/16

سلام ما را باش میخواستیم بیایم ارشد این رشته را بخونیم آخه اوضاع رشته منم دسته کمی از شماها نداره من فناوری اطلاعات سلامت میخونم (اولین ورودی های =موش آزمایشگاهی) حتما خیلی ها تون اسمشم نشنیدید تازه هنوز طرح هم نداریم و جایگاهمونم بعد از این همه واحد کامپیوتری با مدارک پزشکی یکیه. از اینجا رونده از اونجا مونده شدم !! خواهشا نظرتونا بگید

AMIRHOSSEIN : 1392/05/20

سلام منو ناامید کردین با این نظراتون من تازه کنکور دادم و باید انتخاب رشته کنم ولی با این حرفا..........................

AMIRHOSSEIN : 1392/05/20

سلام منو ناامید کردین با این نظراتون من تازه کنکور دادم و باید انتخاب رشته کنم ولی با این حرفا..........................

ح.ر : 1392/06/02

سلام:بااین تفاسیرشایداین رشته فقط برای کارمندان علاقمندبه ادامه تحصیل وارتقای رتبه مناسب باشدنه؟ نظرتون چیه؟

کارمنده بیمارستان : 1392/06/05

سلام فقط میتونم اینو بگم که ادم بی لیاقت ارزش نداره هیچ جا چون اگه لیاقت داشتین استخدام میشدن جایی الان چطور میشه تو شهر ما یارو که رشتش اتاق عمله شده مدیره بیمارستان به دلیل نبود این رشته شما میگین.........

سارا : 1392/07/13

من خودم از فارغ التحصیلاناین رشته هستم.بعد از 2 سال بیکاری رفتم سر طرح و چون کارم خوب بود قول دادند نگهم دارن اما خوردم به این تحریم های لعنتی و قراردای نشدم اما نا امید نشدم الان دانشجوی رشته کارشناسی حسابداریهستم و با مدرک حسابداریم و توانی هایی کهداشت درامد دارم.به بچه هایی که مثل خودم هستن سفارش می کنم تا دیر نشده و عمرشون نرفته بشینن یه رشته دیگه بخونن.سخت هست اما لا اقل دیگه بیکار نیستید

سینا : 1392/07/17

سلام دوستان اول پارتی رو پیدا کنین بعد تغییر رشته بدین من ورودی 79 این رشته ام تو کارخونه کار میکنم(مدیریت منابع).بعد از پیدا کدن پارتی دارم ارشد شیمی میخونم. ولی خدا وکیلی اسم رشته مون باکلاس و حس خوبی داره البته نه تو بخش بهداشت و درمان

کامران : 1392/08/02

بهترین رشته ایه باور کنین شما به این حرفا باور نکنین چون خدا روزی رسونه هر کس علاقه ی داره من ارشد مدیریت خدمات بهداشتی میخونم خخخخخخیییییییییییییلیییییی راضیم الحمد لله من اینو میگم فقط خدا توکل بر او پس ادامه بدین {ان مع العسری یسرا " بعد هر سختی اسونیست قطعا}

مهدی : 1392/08/04

خوب شد امدم نظراتون رو خوندم می خواستم برا ارشد این رشته رو انتخاب کنم که متوجه شدم .مرسی

اسیه : 1392/08/15

بابا خودمون میدونیم چه غلطی کردیم ولی من الان ترم اخرم کاری نمیتونم بکنم( اخه تو اهواز 7 ترمه تموم میشیم) .هی نمک رو زخممون نپاشید ما که 4 سال از عمرمون رفت باید این اشتباه بزرگمون رو یه جوری جبران کنیم از جو مدیر بودن بیایم بیرون و به واقعیت نگاه کنیم و خودمون رو یه جوری جمع و جور کنیم و گرنه که بریم کار ازاد. خوش بحال پسرا که حداقل توی کار ازاد دستشون از ما دخترا بازتره و پشیمونی فایده ای نداره فکر کنید یک کسی پنیر مون رو جابجا کرده بیاید مثل( هم) نباشید مثل (ها) باشیم یعنی مچبوریم مثل( ها) باشیم بریم دنبال یه پنیر جدید اشارم به کتاب چه کسی پنیر من رو جابجا کرده ؟ اگه نخوندینش حتما برید سراغش.

امین : 1392/08/18

سلام دوستان عزیز کامنتاتون رو خوندم ولی از یه چیزی تاسف خوردم واقعا این رشته انقد بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خودم ترم 7 این رشتم الانم راضیم فقط اشتباه شماها و ماها این بوده که این دوران نشستیم سر کلاس و از استاد هیچی نخواستیم بعد کلاسم به فکر خوش گذرونی بودیم بعد واقعا انتظار دارین مدیر بشیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بهاره : 1392/08/24

سلام منم مثل مهدی میخواستم واسه ارشد این رشته رو انتخاب کنم و تازه خیلی تعریفشو از کارمندای بیمه شنیده بودم!!!!!!!! اونا که میگفتن این رشته رو خوندی از کارت مطمئن باش!!! نظراتون باعث شد از رشته خودم نگذرم! مرسی

raha : 1392/10/09

بچه ها یه سوال میگن وزارت بهداشت می خواد تا آخر سال آزمون برگزار کنه حقیقت داره؟؟

ترانه : 1392/10/09

من کنکور میدم امسال باوجود پارتی تو بهداشت شهرمون بازم میگید نرم؟؟؟؟؟

عباس : 1392/10/26

سلام من با رتبه 2500 فیزیک 100% شیمی 90% عربی65% ادبیات50% زیست 58% و .... سال 84 دانشگاه علوم پزشکی ایران قبول شدم. اون سال با دکتری دانپزشکی تبریز 2تا فاصله داشتم و حتی تغذیه شیرازم نیاوردم. سال بعدش هم محلمون با 4500 تغذیه شیراز اورد. 1سالم طرح رفتم 1 سالم سربازی. الان 2ساله بیکارم. اون سال اگه کاردانی بهداشت محیط و حرفه ای زده بودم الان بهم مهندس میگفتن. هم اتاقیم با رتبه 6500 منطقه 3 بهداشت حرفه ای میخوند. من براش فیزیک و ریاضیشو حل میکردم تا بفهمه. الان تو شرکت نفت جنوب 15 روز کاره 15 روز استراحت با ماهی 2میلیون حقوق و من با ماهی 45هزار تومن صدقه دولت. یادم نمیره روزی که هم اتاقیم که ترم آخر رشته خودمون بود گفت ول کن و برو سربازی و بچسب به کار... یادش بخیر سال 86 میخواستن رشته رو حذف کنن بچه های جوگیر از کل کشور اومدن در وزارت خونه اعتصاب کردن که حذف نشه. اون موقع من فقط توی دانشگاه موافق حذف رشته بودم و بخاطر همین تا چند وقت بچه ها با هم قهر بودن... چند روز پیش به همشون زنگ زدم یا بیکار بودن یا شغلی غیر رشته داشتن.. درضمن اون موقع که ما کنکور دادیم کسی پرستار و آزمایشگاه و .... آدم حساب نمیکرد. منم الان ارشد مدیریت مالی میخونم چون همهجا الان از بانگ گرفته تا شرکت خصوصی میخوانش. ماکه نصف عمرمون گذشت شما به فکر خودتون باشید و از تجربه من و امثال من درس بگیرید.

زهرا : 1392/10/29

من کارشناس این رشته رو خوندم واسه ارشدم همین رشته رو امتحان دادم ولی همونطور که میدونید ظرفیتش انقد کم بود که قبول نشدم و به اجبار دارم ارشد مدیریت صنعتی میخونم!!! حالا این 2رشته چه ربطی به هم دارن خدا میدونه!!! انقد از دنیا و آیندم نا امیدم که به طور کلی قید کار رو زدم! خیلی ناراحتم که با تصمیم اشتباه به اینجا رسیدم..چون من هوشبری،آزمایشگاه،اتاق عمل و شیمی هم قبول شده بودم اما مدیریت بیمارستان رو ترجیح دادم واقعا چرا باید وقتی این رشته رو نمیخوان دانشجو بگیرن و باعث بدبختی ما جوونا بشن؟؟؟؟ چرا؟؟؟

دانشجو : 1392/11/05

رشته ی مدیریت بهترین رشتس

مجید : 1392/11/08

سلام . بچه ها باور کنید بحث نا امید کردن و اینا نیست ولی باید با چشمای باز و دیدن واقعیتها راه را ادامه داد ،حالا هر کس خود داند . منم نظرم مثل بقیه هست واقعا این رشته رو باید از وزارت حذف کنن

مصطفی : 1392/11/14

سلام بر همگی واقعا با خوندن این مطالب متاثر شدم من لیسانس مدیریت بازرگانی دارم و میخوام این رشته رو واسه ارشد ثبت نام کنم آیا موفق میشم؟

سمیرا : 1392/11/30

من دانشجوی بهداشتم منم میخوام این رشته رو ادامه بدم ولی با این نظرات پاک گیج شدم واقعا اینجوریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سمیرا : 1392/11/30

تورو خدا راهنمایی کنین منم این رشته بیام یا نه؟؟؟؟؟؟

سمیرا : 1392/12/03

ازوقتی من نظر دادم همه بیخیال نظرشدن چرا هیچ کس منو راهنمایی نکرد که انتخابم درسته یانه؟؟

م.ج : 1392/12/09

سلام.واقعا متاسفم برای دانشجویان مدیریت که این قدر کوتاه بین شده اند!!!!!!!!ما با این طرز فکر میخواهیم مدیرمون هم کنند؟به نظر من اگه دانشجویان خودشون طالب درس بودند اینقدر به استادها گیر نمیدادند که آنها بلد نیستند انگیزه ایجاد کنند...این رشته رشته خیلللللللللییییییییییی سختیه و به نظر من فقط باید رتبه 1 تا100 کنکور را پذیرش کنند چون مدیریت بیمارستان کار کسی نیست که رتبه100000کنکور را آورده و چون نتونسته رشته دیگه ای انتخاب کنه به این رشته آمده!!!!!خدایی در حق این رشته ظلم شده و ظلم هم خودمون کردیم که توانایی هامون را نشون ندادیم....خواهشا هرکس میخواد به این رشته بیاد با عشق بیاد نه برای کار چون به قول استادمون اگه توانای هاتون را نشون بدید کار خودش میاد دنبالتون و کسی میتونه تواناییش را نشون بده که عاشق رشته اش باشه!!!!!!!!!!

مهناز : 1392/12/19

سلام - خواهشآ حرفای خنده دار نزنید ، توانایی توانایی توانایی ها ،آخه چه توانایی؟؟؟ چه عشقی|؟؟ چه کاری؟؟ متاسم متاسم که مثلا چی متاسفی ؟؟حالا شما که انقد توانایی داری بیا وسط ببینم قراره چه گلی به سر بزنی؟ ؟همه دانشجوهای این رشته توی وهم و خیال زندگی میکنن

پری : 1393/01/10

سلام اقاکامران مرسی ،بسیارعالی صحبت کردین

سمیرا : 1393/01/22

بچه ها باورکنین پاک منو از نظرم منصرف کردین قبلا یه امیدی داشتم به ین رشته الان اصلا کاملا از نظرم منصرف شدم به شما اینقد زحمت بکشم آخرش به جایی نرسم

سحر : 1393/01/24

نمی دونم اما تنها کارشناسی ای که کار براش ریخته پرستاریه . که بسیار باید صبور و مهربان باشی تا پیش خدا رو سفید باشی. بقیه کارشناسیا مثل رشته های دیگه باید بدویی دنباله کارررر. که اگه بشه میتونی پیدا کنی. تازه این اعتباربخشی بیمارستان ها هم کلی سر این کارشناسی رو شلوغ کرده

آوا : 1393/03/05

من دانشجوی دکتری این رشته هستم و روزی هزار بار به خودم لعنت می فرستم که از روز اول اومدم این رشته و الان هم می خوام انصراف بدم. خواهش می کنم انتخاب هاتون رو با چشم باز انجام بدید. من 8 9 سال از بهترین سال های عمرم پای این رشته رفت. اگر پشتکار و استعداد و وقتم رو هر جای دیگه خرج کرده بودم الان خیلی خیلی شادتر و موفق تر بودم. اینم نصیحت دوستانه از کسی که حرومه این رشته شد. باز برو دنبال مشاور بگرد!!!!!!!

سارا : 1393/03/27

واقعا ک گل گفتی آواجون .چون بازم رشته ما جزاستخدامیهای خرداد93 هم نبود واقعا برای خودم وبقیه متاسفم

پشیمون : 1393/03/29

من هم لیسانس همین رشته رو دارم ولی مثل چی پشیمونم که چرا همون روزای اول انصراف ندادم مطمئنم اگر دوباره کنکور میدادم الان وضعم خیلی بهتر بود .طرحم رو تو بیمارستان در قسمت مدارک پزشکی گذروندم ولی تا طرحم تموم شد سریع یه پسری رو که دیپلم ریاضی داشت جای من گذاشتن و به من گفتن مدرک تو با این واحد مغایرت داره واقعا مضحکه !!!!!!!!

الهام : 1393/04/11

من کارشناسی هوشبری خوندم إز رشتم متنفرم ،الان طرحم و روز شماری میکنم تموم بشه ،میخوام ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی شرکت کنم موقعیت کاری واسم مهم نیست ،وتنها رشته ای که واسم قابل قبولتر ارشد همین رشتس ،حالا جیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟ بخونم یا نه ؟؟؟؟!!!!

میلاد : 1393/04/18

خوب شداین رشته رونخوندما!اوایل میخواستم برم این رشته ولی حالارفتم شیمی کاربردی.حالاهم خداروشکرراضیم

afshin : 1393/04/30

ببینید بچه ها الان کارشناسی تمممامی رشته ها به غیر از چند رشته ی پیراپزشکی بیکارن, پس خواهشا انقد فاز منفی نرین امیدوار باشین ارشد دارین خب اگه واقعا این بیکاری حاکمه برین دکترای سیاست گذاری سلامت بخونین یا چه میدونم تغییرش بدین این رشته رو این همه جای پیشرفت هست و نمیبینیدش یکم پر انرژی باشین چه وضعشه انگار همه تون سالمند و سالخورده و از کار افتاده این با این کامنتاتون

شمیم : 1393/04/30

اواخانم خواهشا بیشتر راهنمایی کنید واقعادکترا هستید؟حتی دکتراش هم بیکارمیمونه این رشته؟؟من لیسانس بازرگانی دارم میخوام مدیریت خدمات برا ارشدبخونم شما رو به خدا راهنماییم کنید چکار کنم؟؟؟اخه تعریفشو شنیدم که خوبه توروخداخوب راهنماییم کنیدمنتظرجوابتون هستم

شادی : 1393/05/09

من فارغ التحصیل سال 88 این رشته هستم.بعد فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد MIT قبول شدم و وقتی به پایان نامه رسیدم همزمان طرحمو تو خود دانشگاه تهران شروع کردم و بعد استخدام هم شدم و بعد از یکسال که قراردادی هم شدم. اما در مورد رشتمون باید بگم که درس خوندن تو دانشکده پیراپزشکی خودش یک امتیازه چون بعد ف ت میتونین طرح نیروی انسانی رو بگذرونین و میشه دو سال سابقه کار دولتی که اگه تو سایر رشته های غیر پزشکی و پیراپزشکی نگاه کنین این امکان وجود نداره. از صد در صد همکلاسی های من همشون الان سر کار هستن تو سازمانها و همشون یجز یک نفر کارشناسی ارشد و حتی دکترا خوندن. رشته به این خوبی چرا؟چون به نسبت بقیه رشته ها راحت تره خوندنش و وقت واسه ارشد خوندنتون بیشتره و در کنارش میتونین صدتا چیزو با هم یاد بگیرین مهم اینه که خودتون بخواین مثلا من خودم از زمان دانشجویی رفتم کار دانشجویی کاردم یا تو طرح های پژوهشی شرکت کردم و همین جور رفتم بالا. ارزش رشته رو خودتون بالا پایین میکنین نه کس دیگه!الان هم که ساکن خارج از کشور هستم این رشته ارزش داره پس بیخودی شلوغش نکنین.

پروین : 1393/05/11

بچه ها من الان ترم 3این رشته هستم وخیلی هم ناراحت وپشیمونم که چرا این رشته رو قبول شدم چون به قول شما اصلابازار کار نداره به نظر شما تا دیر نشذه تغییر رشته بدممممم؟

فاطمه : 1393/05/12

با سلام خانم پروین آره سریع تغییر رشته بده تا دیر نشده چون الان شاید 3 ترم عقب بیفتی ولی بعد یک عمر ناراحت و پشیمون نمیشی . و در ضمن شادی خانم باید بگم که بهتره واقع بین باشی کدوم صددرصد رفتن سرکار ؟؟؟ما که 1 درصد همکلاسیامونم استخدام نشدن و اینکه دیگه طرح هم برداشتن پس دیگه فرصتی نمیمونه

mahya : 1393/05/18

سلام...منم فارغ التحصیل کارشناسی این رشته هستم امسال حتی طرح این رشته رو هم حذف کردن یعنی حتی تنها فرصتی که میتونستیم خودمونو ثابت کنیم رو هم از ما گرفتن... پس اونایی که بعد طرح رفتم سرکار و استخدام شدن وضعیتشون با ما فرق داره...اونا فرصت داشتن و ما نداریم!با این همه من از رشته ای که خوندم پشیمون نشدم...حتی اگه تا اخر عمر هم نتونم برم سرکار...بازم پشیمون نمیشم... چون تو هر رشته ای مشکلاتی هست... رشته ما هم شاید پر دردسر ترین رشته تو حیطه استخدامی باشه...! ولی خب یخورده انصاف داشته باشین و خوب نگا کنین میبینین که نه تنها رشته ما که بیشتر رشته ها جای خودشون کارایی ندارن... یعنی هیچ کسی تو پست مربوط به خودش کار نمیکنه مربوط به مدرکش! مشکل ما اینه که هیچ جایی ردیف استخدامی نداریم حتی وزارت بهداشت... این جای تاسف داره...ولی خب ماها باید خودمون این مشکل و حل کنیم... یعنی باید خودمونو نشون بدیم تا یه روزی ردیف استخدامی این رشته حل بشه یعنی یه روزی بیاد که تو شرایط احراز سمت مدیریت بیمارستان و مراکز درمانی و بهداشتی فقط دانش اموخته رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی باشه! به امید این روز... ولی این امید با پشمونی و منحل کردن این رشته هیچ وقت تحقق نمی یابد! اینو مطمئن باشین... پس بیاید خودمون کاری کنیم که وزارت بهداشت ، وزارت کار و استخدام و همه وزارت های مربوطه ردیف استخدامی برا رشته ما تعریف کنن... اگه همه مون دست به دست هم بدیم میتونیم کاری کنیم...

امین : 1393/05/18

نمیدونم. خیلی به این رشته علاقه مند شدم ولی انگار .... چند روز دیگه تا انتخاب رشته وقت دارم یعنی بی خیالش شم. یعنی هیچ اینده ای نداره

ف : 1393/05/19

امین جان اصلا این رشته رو نرو فقط رشته های بالینی از فوریت و اتاق عمل و مخصوصا پرستاری که شما پسرا زود استخدام میشین و حقوق کلان میگیرین قراره پایه حقوقی ش بشه 2 ملیون...........

انیس : 1393/05/31

من سال چهارم این رشته هستم و دارم ااماده میشم تو کنکور 94 شرکت کنم.من دوستای زیادی دارم که تو مقطع ارشد موفق اند.هم کار میکنن هم درسشونو میخونن.من با نظر دوستان موافقم خودمون با تنبلی مون ارزش رشته رو آوردیم پایین!! اگه واقع بین باشیم دانشجویان خیلی این رشته رو ساده میگیرن و فقط به خوندن جزوه های کلاسی اکتفا میکنند. من خودم از این قائده مسنتثنی نیستم. برای موفق بودن تو این رشته باید خیلی بیشتر از چزوه ها و کتاب های ابتدایی که تو دانشگاه بهمون معرفی کردن خوند.چون واقعا این رشته نیاز به اطلاعات تو سطح کلان داره. با خوندن صرفا 2واحد بیمه و بودجه کسی کارشناس نشده! من هنوز ناامید نشدم و الان یه مدت کوتاهه دارم از یه بعد دیگه رشته مونو نگاه میکنم. ااخه دوستان شما خودتونو با بچه های پرستاری و بقیه رشته های پیرا مقایسه نکنید.اونت فقط کار درمان میکنند ولی ما باید تو همه ی زمینه ها توانمند باشیم و درمان قسمتی از اونه. شااید این حرفا به نظرتون شعار بیاد و بگید اینا که نون نمیشه ولی باور کنین باید اول از توانایی خودمون شروع کنیم. راستی من شنیدم این طرح تحول سلامت خیلی تاثیر مثبت رو رشته مون میذهره. کسی از دوستان در این رابطه اطلاعی داره؟؟؟

جواد : 1393/06/04

سلام بچه ها من فارغ التحصیل ارشد این رشته هستم. این رشته فقط و فقط برای کسی که کارمند دانشگاه باشه خوبه در غیر این صورت هیج ارزشی نداره و اخرش بیکاری....بنده خودم کارمندم ولی اکثر همکلاسی های دوران ارشد که مستقیم از کارشناسی امده بودند بعد گذشت 5 سال از فارغ التحصیلی همچنان بیکارند... البته مشکل اصلی این رشته ساختار وزارت بهداشت پزشک سالار می باشد که مجالی به دانش اموخته های این رشته نمیدن....

ری : 1393/06/07

بعد یه سال و نیم پایان نامم تموم شد!! حالا منتظر کارم! نه اینکه ریخته برامون... نمی دونم کجا برم!!!!!!! عرضم خدمتتون رشته دهن پرکنی داریم ما! اما هیچ گونه ارزش گذاری برای رشنمون از سوی وزارت بهداشت نشده. یعنی تعریف خاصی تو جایگاه های شغلی و سازمانی نداریم. اگرم بخواییم مدیر شیم باید دکترا رو داشته باشیم! البته بگم ها هیچ کدوم از اساتید خود ما هم جایی مشغول نیستن جز تدریس در دانشگاه! خب با این وضع دانشجویان کارشناسی و ارشد باید تو جایگاه های غیر مرتبط مشغول بشن... اما نظر من اینه که ارشدو رشته مدیریت اجرایی بدم. چون با مدرک ارشد اون میشه برا سیاست گذاری شرکت کرد.... ارزش این مدرک بیشتر از ارشد رشته خوذمونه. امیدوارم موفق باشین!

هاشم : 1393/06/22

فارغ التحصیل این رشته از دانشگاه اصفهانم.کار برا هیچ رشته ای نیست.منم بعد سه سال هنوز کار ثابتی ندارم.وقتی به عنوان نیروی همکار یا ساعتی مشغول کار در بیمارستان شدم متوجه شدم این رشته واقعا توانایی های زیادی به آدم واسه کار تو بهداشت و درمان میده.نمیدونم درس آناتومی وارد این رشته شده یا نه؟کاش دو واحد میزاشتن.......بازم میگم کار رسمی فعلا نیس.ولی تحمل کنید درست میشه

هیدال : 1393/06/23

کذب محضن همشون...خیالتون راحت

هیدال : 1393/06/23

کذب محضن همشون...خیالتون راحت

متین : 1393/06/28

دوستان عزیز سلام . من هم همدرد شما هستم . راه حل این کار فقط نوشتن یک نامه به وزیر محترم بهداشت ودرخواست کمک از ایشان . با توجه به شخصیت قزهیخته دکتر هاشمی مطمطنم به ما کمک خواهند کرد .

محمدی : 1393/06/29

با سلام ، آخه آقای وزیر محترم چه کاری می تونه برای ما بکنه ؟ ما چند بار نامه نوشتیم و توی سفر استانی هم باهاشون صحبت کردیم ، گفتن که برای استخدام پیمانی که کاری ازشون بر نمیاد چون شرح شغل ها توسط معاونت توسعه ریاست جمهوری نوشته می شود ، فقط گفتن به ریاست دانشگاه توصیه میکنم در جلسه هیات امناء دانشگاه مطرح بشه تا بتونیم توی آزمون استخدامی قراردادی دانشگاه در پست های کارگزین ، کارشناس امور اداری ، کارشناس بودجه ، کارشناس آموزش و دانشجویی و چندتا دیگه ما هم شرکت کنیم . خدا بهشون خیر بده اما کو تا آزمون استخدامی بزارن ؟؟

نوشین : 1393/07/03

سلام ،من دانشجوی مدیریت بازرگانی هستم تصمیم داشتم برای کنکور ارشد 94 در این رشته شرکت کنم وقتی این نظرات رو خوندم می تونم بگم تا حدودی دلسرد شدم ،البته من از چندین نفر که که توو علوم پزشکی کار میکنن شنیدم که تنها بارازه کار این رشته توو بیمارستان ها و سازمان علوم پزشکیه ،ارشد این رشته طرحش اختیاری درسته ؟می شه راهنماییم کنین که ارشد توو چه رشته ای می شه موفق بود ؟ممنون

هستی : 1393/07/11

خیلی هم رشته خوبیه ,مگه آینده کدوم یک از رشته ها بجز رشته های top ساپورت که کار پیدا میکنن!!؟؟؟؟؟... همه اون کسایی که حرفای گیج کننده میزنن حرفشون شبیه ضرب المثلی شد که میگه گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه أأأه ه ه چه بوی زشتی داره. اصلا باور نکنین...

یاسی : 1393/07/29

سلام دوستان عزیزم. من پرستارم و استخدام رسمی هستم . میخوام واسه ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی بخونم به نظرتون جای پیشرفت داره

ملیحه : 1393/07/30

سلام خسته نباشید من کارشناسی مدیریت دولتی خوندم و الان قصد دارم ازمون وزارت بهداشت رشته مدیریت دارو MBA شرکت کنم بنظرتون رشته خوبیه ؟ می تونم به اینده شغلیش امیدوار باشم ضمن اینکه این رشته از رشته ها خاصی هست که فقط دانشگاه ازاد تهران واحد علوم دارویی داره خواهش می کنم راهنماییم کنید

یک دانشجو : 1393/08/02

به نام خدامن دانشجو رشته مدیزیت خدمات بهداشتی درسال دوم دانشگاه علوم پزشکی ایران هستم قبول دارم که به ما و رشتمون زیادبها نمیدن ولی من خودم عاشق رشته ام هستم وهرسختی داشته باشدمیپذیرم اینم میگم که بایدخودمون حق خودمون روبگیریم وبابالابردن سطح علمی مون درهمه زمینه خودمون روثابت کنیم

یک دانشجو : 1393/08/02

I intend that rasing my information in all areas and with your help and cooperation of my teachers make guild for your selves such as nursing class

فروغ : 1393/09/04

سلام من فارغ التحصیل 85 در این رشته می باشم وتا حالا به عدد موهای سرم دنبال کار گشتم پیدا نکردم .به نظر شما کارشناسی ارشد این رشته ارزش خواندن داره یا کلا بی خیال آن چند سال هدر رفته عمرم بشم وبرم وارد یک رشته دیگه بشم؟متشکرم

رها : 1393/10/07

سلام من رها 24 ساله ورودی 88 در حال پایان طرح خود، با تقریبا دو سال پاکی از این رشته. دوران دانشجویی استادا فقط میگفتن لیاقت، اما من شاگرد اول این رشته بودم و با این حال علاقه ای به ادامه تحصیل در این رشته را نداشته و وارد طرح شدم. الانم بعد طرح باید بنشینم خونه، واقعا افسوس داره که ما جوونا رو این طور بی انگیزه میکنن.

بهنام : 1393/10/07

سلام به همه، بچه ها من دیپلم برق و که گرفتم رفتم سربازی بعد تموم شدن از خدمت به علت علاقه وافر به درس کاردانی رشته حسابداری با معدل 16/10 گرفتم الان هم دارم کارشناسی، رشته مدیریت بازرکانی میخونم و میخوام تو دوران ارشد هم رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی بخونم فقط از گفته های بجه ها ترس برم داشته که بخونم یا نه؟ لطفا راهنمایی کنین (فقط اینو میتونم طبق گفته ای از صحبت های بچه ها بگم که به غیر رشته های پزشکی باید خودمون و ثابت کنیم و دنبال کار بریم چون شاخه مدیریت طوری هست تلاش و صبر می خواد)

فهیم : 1393/10/22

سلام دوستان! منم فارغ التحصیل این رشته هستم و بعد 4 سال فارغ التحصیلی هنوز نتونستم توی یه آزمون استخدامی شرکت کنم. با نظر همه تون موافقم و به همه بچه هایی که هنوز اول راهن و دارن این رشته رو میخونن میگم به امیدای الکی که اساتید و بقیه میدن اعتماد نکنید. هر چه زودتر برید دنبال علاقه هاتون. هر رشته یا حرفه و هنری رو که دوست دارید دنبال کنید. من هم بارها به خودم گفتم کاش به حرف دوستم که ترم آخر بود گوش میدادم و همون ترم اول میرفتم یکی دیگه از رشته هایی که قبول شده بودم رو میخوندم. متأسفم برای خودم که بعد از 12 سال شاگرد اول بودن توی مدرسه و درس خوندن توی دبیرستان نمونه، با راهنمایی اشتباه بقیه، رفتم این رشته رو خوندم با رتبه 2700.کاش میموندم و سال بعد کنکور میدادم. البته شکرخدا، با راهنمایی یکی از اساتید عزیز دانشگاه، توی دوران طرحم فهمیدم که باید یه فن یا هنر یاد بگیرم و توانمندی های کامپیوتری خودم رو بالا بردم. خدا رو شکر تا الان برا خودم کار و درآمد داشتم و الان هم دارم کارم رو توسعه میدم و فقط به خدا امیدوارم . تصمیم دارم ارشد اپیدمیولوژی بخونم. الانم نمیخوام ناامید باشم و میخوام سعی و تلاشم رو بکنم. نمیخوام به خاطر یه اشتباه توی زندگیم بقیه عمرم رو هدر بدم. از ما حرکت....

بهار : 1393/10/23

سلاام .من دانشجوی ترم ۷ رشته پرستاری ام .. تصمیم دارم برای ارشد این رشته رو بخونم نمیدونم شاید چون پشتم به کارشناسی پرستاری م گرمه ..از این حرفا نا امید نشذم و هنوز سره تصمیمم هستم ولی باید پشتم فقط و فقط به خدا گرم باشه ..وقتی دیدم استادادام که ارشد دارن برای دکتری دارن این رشته رو میخونن یا مذیریت پزشکی میخونن تصمیم گرفتم که از فوق شروع کنم ..باور کنید این نا امیدی ها تو همه رشته هاا هست حتی تو رشته ما که کار داره بچه ها از چیزای دیگه ناراضی اند فقط یه مشکلی که دارم نمیدونم برای قبول شدن‌تو این رشته دقیقا کدوم درس ها باید خوب بخونم و درصد بالا بزنم اگه کسی میتونه منو راهنمایی کنه

علی : 1393/10/25

سلام ،من الان کارشناسی مدیریت بهداشت و درمانم را از دانشگاه علوم پزشکی تبریز گرفتم الانم تو بیمارستان تخصصی ارومیه تو بخش امور بیمه ای و قرداد ها کار میکنم .

جواد : 1393/11/29

سلام من ورودی 88 هستم که الان دوران سربازیمو دارم میگذرونم اما به عنوان سرباز معلم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ارتان : 1393/12/06

سلام عزیزان همکار(یعنی منم بیکارم) از بیکاری دارم درس می خونم کارشناسیم مهندسی صنایع هست ارشد مدیریت اجرایی (استراتژی) و حالا می خوام دکترای مدیریت خدمات بهداشتی بخونم اونم تنها شما نیستین همه با خودشون در گیرن مشکل رشته شما نیست مشکا جای دیگست. حالا پیدا کنید سن پرتقال فروشرا

الهام : 1394/01/08

سلام به همگی من کارمند مرکز بهداشتم و میخوام برای ارشد مدیریت خ.ب بخونم میشه منابع رو بهم معرفی کنید چون تو سایت تعداد کتابهایی که معرفی کردن زیاده،در ضمن با نظر دوستان موافقم واقعا برای این رشته هیچ وقت ندیدم اسنخدامی بیاد حتی یادمه برای کارآموزی بچه های مدیریت سرگردون بودن کدوم واحدها برن بهتره رشته های درمانی رو بخونید واقعا موقعیت کاری دارن مثل پرستاری و مامایی

مینا : 1394/01/10

سلام بچه ها خیلی ممنون که چشامو باز کردین من لیسانس مدیریت بازرگانیم تازه میخواستم بیام این رشته مدیریت خدمات بهداشتی و بخونم که با خوندن نظراتتون پشیمون شدم بهتر بیخیالش بشم

behnam : 1394/01/11

سلام به همه بچه ها یه سوال ازتون دارم بچه های پزشکی این هست که کسی که کارشناسی مدیریت بازرگانی خونده واسه ارشد میشه پزشکی یا پرستاری شرکت کنه یا نه؟

لیلا شمسی : 1394/01/22

با سلام به نظر من خوندن این رشته از مقطع کارشناسی کاملااشتباهه ولی برای کسانی که رشته دیگه ای خوندن و مشغول کارن خوندنش جای پیشرفت داره واسه شون

نسیم : 1394/02/03

منم همین رشته رو خوندم الانم آخرای طرحم ای خدا کمکم کن واقعا درگیرم بچه ها التماس دعا

بهنام : 1394/02/05

سلام بچه ها من کاردانی حسابداری خوندم و الان کارشناسی مدیریت بازرگانی میخونم و میخوام تو آبان 94 دفترچه ارشد بگیرم و رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی بزنم چون تحقیقاتی که کردم به این رشته علاقمند شدم ولی با این اظهاراتی که خوندم ترس برم داشته ادم تو دو راهی میمونه

رسا : 1394/02/07

واقعا رشته چرتیه.هیچ کاربردی نداره.هر چه زودتر خودتونو نجات بدین از این رشته.وقت تلف کردنه.سال81 فارغ التحصیل شدم.کار کجا بود

بهره مند : 1394/02/07

با سلام منم با نظر دوستان موافقم ، هر کجا استخدامی هست مدیریت دولتی و بازرگانی میخوان ، من نمیدونم اونهایی که مدیریت بازرگانی هستن چه فکری می کنن که میخوان بیان فوق این رشته مسخره رو بخونن ؟؟؟؟ واقعا باید کلا رشتش رو حذف کنن از دروس دانشگاهی تا خیلیا وقتشون واسه این تلف نشود !!!!

sajad : 1394/02/25

اهل گزافه گویی نیستم... فارغ التحصیلان رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی،بافرض اینکه به نهایت سوادلازم دست پیداکنند،تازه به یک شیر بدون دندون تبدیل میشن!!چونکه فرآینداصلی درمان بایدتوسط پزشک انجام بشه وهیچ پزشکی هم آقابالاسرنمیخواد،بهتربودازهمون اول که این رشته واردکشورمامیشدباعنوان پزشکی مدیریتی وارد دانشگاه های کشورمان میشد،،،به نظرمن این رشته بایدمنحل بشه... خیلی حرفهابراگفتن دارم که به موقع اش خدمتتون عرض میکنم

اصلان : 1394/03/09

سلام دوستان و هم رشته های عزیز خواهش میکنم ناامید نشید و به مبارزتون ادامه دهید در دوره فوق لیسانس سعی کنید رشته های دیگر مدیریت را تجربه کنید حتما موفق می شید آدمها می آیند ؛ و این آمدن باید رخ دهد ؛ تا تو بدانی ؛ آمدن را همه بلدند این ماندن است که هنر میخواهد.

زهرا : 1394/03/17

سلام ، من کارشناس پرستاری هستم و 8 سال سابقه کار دارم ، و استخدام دولتی شدم (فعلا پیمانی هستم ) میخواستم برای ارشد این رشته رو انتخاب کنم تا شاید بتونم از این طریق کمی شرایط کاریم رو بهبود بدم به نظرتون این انتخاب میتونه خوب باشه ؟ یا بی خیالش بشم و رشته دیگه ای رو انتخاب کنم ؟ لطفا کسایی که شرایط مشابه دارن راهنماییم کنن

مجید : 1394/03/22

من کارشناس یکی از رشته های پیراپزشکی هستم .می خوام ارشد این رشته را انتخاب کنم ولی منابع وکتابهای این رشته علی الخصوص در درس اقتصاد بهداشت ومدیریت مالی کمیابند.مثلا در منابع این درس نام مدیریت مالی جلد ١و٢ترجمه دکتر محمود نکویی مقدم وهمکاران ذکر شده (انتشارات وزارت بهداشت)ذکر شده ولی این کتاب اصلا موجود نیست لطفا مرا راهنمایی کنید.

امین : 1394/03/29

سلام دوستان .لطفا یکی راهنمایی کنه که برای ارشد به غیر این مدیریت خدماااااااااات بهداااااااااشتی درمااااااااااااااانی !! کدوم رشته بازار کارش بهتره ؟

behnam : 1394/04/03

حسابداری - مدیریت بازرگانی - مدیریت دولتی

امیر : 1394/04/08

سلام دوستان منم باتمام نظرات شما عزیزان موافقم این رشته کارشناسیش به هیچ دردی نمیخوره چون وقتی ما کارشناسد این رشته رو داشته باشیم و هیچ یک از تخصص های پزشکی و پیراپزشکی و پرستاری... رو نداشته باشیم تو بیمارستان به هیچ دردی نمیخوریم درواقع این رشته یک رشته مناسب جهت تحصیلات تکمیلی در زیرشاخه علوم پزشکی هست. یعنی اگر مثلا شما کارشناس پرستاری باشی و بعد برای ارشد وارد این رشته بشی خیلی عالیه چون تخصص پرستاری رو داری و برای پستهای مدیریتی در بیمارستان مانند مدیره پرستاری و یا سوپروایزر و سوپروایزر آموزشی و... از شما استفاده میکنن چون هم پرستاری و هم مدیر در کشورهای اروپایی و... هم این رشته بیشتر در مقاطع ارش به بالا کاربرد داره به تمام دوستان و آشنایان و فامیل و... هم دراین باره توضیح بدین این رشته بسیار عالیه ولی باید دو تخصصه باشی.

امیر : 1394/04/08

من درمورد اینکه گفتم کارشناسیش به هیچ دردی نمیخوره اشتباه کردم و حرفم رو پس میگیرم میشه از کارشناسی این رشته هم تو بخش های مدیریتی بیمارستان مثل مسئول فنی و معاونت اداری... استفاده کرد ولی متاسفانه مسؤولین پیگیر نیستن کارشناسهای این رشته برای مناسب کردن شرایط کارشون باید به تخصص خودشون از طریق تحصیلات تکمیلی در یک رشته مرتبط دیگه و یاگزراندن یک کاردانی و کارشناسی دیگه اضافه کنن. تلاش کنیم و اینقدر هم ناامید نشیم این رشته خیلی تاپه.

ساناز : 1394/04/10

با سلام من دانشجویP.hD این رشته هستم به محض اینکه ارشدم رو تموم کردم برای طرح رفتم و قبل از اینکه کار طرحم تموم شه تو یه بیمارستان خصوصی کار پیدا کردم و الان هم دانشجوی سال دوم دکترا هستم. بانظر دوستان هم موافقم و هم مخالفم.موافقم چون واقعا این رشته شرایط ازمون استخدامی دولتی براش خیلی خیلی محدوده و این شانس بچه های این رشته رو برای اشتغال خیلی کم می کنه و مخالفم از این نظر که بیکاری تو ایرات متاسفانه برای اکثر رشته ها وجود داره و این مختص به این رشته خاص نیست. در ضمن می خواستم بگم اونایی هم که مشغول به کارن شرایط کاری و یا حقوقی ایده الی ندارن و این خودش بعد از یک دوره زمانی بی انگیزگی و دلسردی و فراهم می کنه. ولی باز هم سعی کنید ناامید نشید . سختی تو ایران برای اکثر رشته ها وجود داره فقط درجه اش با هم فرق داره.

سها : 1394/04/17

سلام... من می خواستم خواهرم رو تشویق به انتخاب این رشته کنم... میخواستم چنان چه خدای ناکرده اگه نشد و خواهرم نتوست پرستاری بخونه تشویقش کنم این رشته رو بخونه.. البته من از قبل از خوندن نظرات شما عزیزان می دونستم تو کشور ما خریدار نداره... البته واسه بخش های دولتی... چون با وجود پزشکان مستبدی که با 7 سال درس خوندن فکر میکنن الان نوبت اینه که رهبری کشور به دستشون برسه این امر غیر ممکنه... ولی دوستان یه سوال داشتم... میخواستم ببینم اگه کسی یه پارتی سهام دار در بیمارستان خصوصی داشته باشه یا خودش سهام دار ارشد بیمارستان باشه هم نمیتونه مدیریت رو بر عهده بگیره؟ منظورم فارغ التحصیل رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانیه... ممنون میشم اگه جواب بدین!

یاسر : 1394/04/17

با سلام خدمت همه هم رشته ای های عزیز. من 86 مدیریت بیمارستانو از دانشگاه کرمان تمتم کردم هنوز بیکارم رفتن ب این رشته و بدتر از اون ادامه تحصیل در مقاطع ارشد و دکتری حماقته محضه ب خدا. مدیر بیمارستان هر کسی هست بجز رشته ما.

مهدیسا : 1394/04/27

سلام من فارغ التحصیل رشته ی کارشناسی بیهوشیم والان هشت ماهی هست طرحموشروع کردم به علت نبودن ارشد بیهوشی تصمیم داشتم ارشد مدیریت بخونم وهیچ علاقه ای هم به این رشته ندارم فقط برا اینکه ادامه تحصیل بدم انتخابش کرده بودم که نظراتتونودرباره ی بازار کارش خوندم منصرف شدم واقعا رشتمو دوست دارم ودرآمدوبازارکارخوبی داره.ممنون از راهنمایی هاتون

آریا : 1394/04/27

من ترم ۴ مدیریت هستم توی دانشگاه علوم پزشکی تبریز. ببینید دوستان به نظرم اگه نگاه کنید توی هر رشته ای دانشجویانی که میخوان فقط قاطی خیل جمعیت یه مدرک بگیرن و برن تا خدا بزرگه بیکار میمونن معلومه! من این رشته رو قراره ارشد و دکتراشو خارج بخونم و اونجا هم کار کنم. اما حرفم اینجاست که وقتی شما نه کتابی مقاله نوشتی یا حداقل ترجمه کردی نه پروژه ی تحقیقی با استاد انجام دادی و با معدل سیزده چهارده پاس کردی فقط انتظار مدیریت بیمارستان نداشته باش. اینو فهمیدم که فقط تا دکترا توی ایران باید بخونی واسه این رشته و الا کار پیدا میشه ولی سخت. میتونید اپیدمیولوژی بخونید یا سیاست گذاری سلامت یا اقتصاد سلامت بهرحال دکترا هیچوقت بیکار نمیمونه

مهدیسا : 1394/05/03

سلام بچه های کارشناس مدیریت خدمات پرستاری یه سری به سایت داشگاه علوم پزشکی زنجان بزنید شرکتی نیرو برمیدارن. www.zums.ac.ir

نگران آینده : 1394/05/04

مهدیسا خانم کارشناس مدیریت خدمات پرستاری دیگه چیه ؟؟؟ جدید اومده

jjjmahsa : 1394/05/13

سلام دوستان.من سال آخر کارشناسی این رشته هستم.دانشگاه تهران.خواستم ببینم کسی اینجا از دانشگاه تهران هست؟

نادیا : 1394/05/24

سلام بچه ها واقعا منم متاسفم واسه این رشته حرف حسابم اینه ک رشته ای ک ن میشناسنش و ن بازار کار دادا چرا دانشجو میگیره ک بدبخت شیم 6ماهه فارغ تحصیل شدم بیکارم ن طرحم اومه و ن کسی این رشته رو میشناسه هرجا رفتم واسه کار حتی منشی شدن ب رشته مزخرف خندیدن

r : 1394/05/29

داشتم نظراتو میخوندم.... یه چیز جالبی توجهمو جلب کرد! یه بنده خدایی تو سال 84 اینا با رتبه 2000 این رشته رو انتخاب کرده و بیکاره! من خودم 89 با 8000 قبول شدم.... الان هم که ماشالا با 100000 هم قبول میشن! خخخخ! خلاصه دلم خیلی براش سوخت... کسی که میتونست تو بهترین رشته ها ادامه بده الان باید.... واقعا بد دردیه.... ترم 7 پرستاری 3 تومن بگیره و ما با این رتبه تو ارشد یه چیزی هم از جیبمون باید خرج کنیم تا سرپا بمونیم..

کیانا : 1394/05/30

سلام به همگی من با کلی زحمت میخام از اتاق عمل بیام این رشته چرا انقدر راجع بش بد گفتین ؟ واقعیت اینه ؟ اقتصاد از رسته شما بهتره ؟ اینو بگم که من 100 % بعد لیسانس میخام برک از ایران اوضاع پذیرشش چطوره ؟ وقت من خیلی محدوده لطفا ج بدید مرسییی

کیمیا : 1394/06/03

دوستان محترم من نوشته های همه را خوندم کاملا با نظرات شما موافقم ولی خدایش فارغ التحصیلان این رشته توی بیمارستان کارایی فوق العاده بالایی دارند من خودم استخدام رسمی بیمارستانم ولی با کارشناسی بهداشت عمومی. کاااااااااش مسئولان بهداشتی و درمانی به توانایی های این دانشجویان و ایجاد اشتغال توجه کننننن.

زینب : 1394/06/06

سلام دوستان من کارشناسی پرستاری دارم میخوام ارشد مدیریت درمانی بخونم میشه راهنمایی کنید دانشگاه ازاد و سراسری این رشته تو چه استانانها و شهرهایی داره؟

reza : 1394/06/07

با سلام آره بدبختی ما همینه دیگه بخاطر اینکه میان با رشته هایی که کار زیادی داره و سریع استخدام میشن لیسانس می گیرن و استخدام میشن بعدش برای ارشد مدیریت امتحان میدن و اونوقت ادعا و پشت ادعا که ما فوق مدیریت خوندیم و ...... باید برای ارشد فقط به کارشناسی مدیریت خدمات بهداشتی درمانی مجوز داده بشه که شرکت کنن ، چطوره از هر رشته ای میتونن بیان مدیریت امتحان بدن ولی مدیریتای بیچاره فقط رشته خوشونو میتونن امتحان بدن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یه کنکوری : 1394/06/12

سلام من واقعا نمیفهمم !چرا شمایی که بهترین رتبه بودین مثلا با رتبه 1000،2000این رشته رو انتخاب کردی که بیای له کنی این رشته رو و به زمین و زمان لعنت بفرستی؟؟ یعنی نمیدونستی با این رتبه میتونی حداقل داروسازی بخونی؟؟اگر هم به امید کار و کلاس رشته رفتی نمیدونستی هم کلاس هم موقعیت شغلی رشته های پزشکی و پیرا پزشکی بیشتره...نه واقعا نمیدونستیی؟؟؟ خیلی عجیه!

مهمان : 1394/06/15

اگه دقت کنی نوشتن سال 84! حرف امروز و دیروز نیست عجیجم! اون زمونا این رشته تو همون رنج میگرفت. از آینده کسی خبر نداره!

علی : 1394/06/18

با سلام به همه هم رشته ای های عزیز با ورود مبحث اعتباربخشی به وزارت بهداشت و متعاقب اون بیمارستان ها، فرصتی عالی برای همه فارغ التحصیلان این رشته ایجاد شده تا بتونن خودشون رو ثابت کنن.به عنوان کسی که این راه رو رفتم پیشنهاد میکنم با تسلط به بحث اعتباربخشی، درخواست همکاری خودشون رو به بیمارستانای خصوصی ارائه کنن. واحد بهبود کیفیت هر بیمارستانی نیاز به متخصص مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی داره غفاریان کارشناس ارشد مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی مدیر بهبود کیفیت بیمارستان بنت الهدی مشهد

سینا : 1394/06/20

سلام خدمت همه ی دوستان.بچه ها من توی کنکور امسال توی این رشته یعنی مدیریت خدمات بهداشت درمانی قبول شدم.خواه ناخواه باید برم.یکی از بچه ها لطفا جواب بده که این رشته هم طرح داره یانه؟ اونوقت اگه داره چه مدته؟وتو این مدت هم حقوق میدن یانه؟

aram : 1394/06/20

سلام چندروز پیش نتیجه دانشگاهااومدمن.ازاول ابتدایی تاآخردبیرستان معدلم 19و20بوده موقع انتخاب رشته از150انتخاب فقط56کدروانتخاب کردم اونهم فقط استان خودم من رو جزء کدهای آخرگذاشته بودم و درکمال ناباوری این رشته رو قبول شدم همش باخودم درگیربودم نکنه اشتباهی شده کلی درمورداین رشته تحقیق کردم اماتوضیحات سایت ها کلا با نظر دانشجویان این رشته تفاوت داره الان فقط امیدم رو بستم به تکمیل ظرفیت وحاضرم این رشته روتو دانشگاه تاپ استانم رها کنم وپرستاری شهرخودموبخونم این رشته واسه کسایی مناسبه که باعلاقه وارد بشن ودنبال کنن نه من که فقط بخاطر کار انتخاب رشته کردم اونم رشته ای قبول شی که از اولش ناامیدت کنن اگه کسی این جا هست که خودش این رشته رو تا مقاطع بالا گذرونده لطفا منو راهنمایی کنه اگه با تکمیل ظرفیت به جایی نرسیدچجوری این رشته روادامه بدم که آخرش به قول بعضیاتون نشم منشی دکتر یا بیکار نباشم فعلا تنهاحسن این رشته واسم اسمش و اسم دانشگاهمه که همه فکرمیکنن چون بچه خرخون بودم لابد رشته خیلی خوب وپرطرفداری قبول شدم هرچند وضعیت سایر رشته به غیرازرشته های تاپ هم بهترازاین رشته نیست وکلا بیکاری موج میزنه اگه دید مثبتی هم به این رشته داشتم باحرفاتون ازبین رفت لطفا راهنماییم کنین.

سینا : 1394/06/20

بچه ها لطفا جواب سوالمو بدین واقعا برام مهمه؟

مریم : 1394/06/21

بله .این رشته طرح اختیاری ذاره. حقوقشم بستگی به جایی داره که میرید .معمولا بیمارستان. البته تا تموم کنید درسو شاید یه جایگاهی پیدا کنه و استخدام کنن

سینا : 1394/06/21

خیلی ممنون.ببخشید اگه میشه بگید طرح چه مدت طول میکشه؟؟ممنون از اینکه پاسخگوی سوالم بودید

زهره : 1394/06/22

بچه ها من کارشناسی رادیولوزی واستخدام رسمی هم هستم به نظر شما برای ارشد این رشته رو بخونم خوبه

esameil : 1394/06/22

سلام ، من میگم هر کی این رشته قبول شده سریع تغییر رشته بده یا که انصراف بده ، چون هیچ فایده ای نداره جز پشیمونی و نا امیدی . اسماعیل جرگه ای کارشناس مدیریت خدمات بهداشتی درمالی و کانال ساز کولر که البته با این شغلم خوبم ارتزاق می کنم کانال سازی

علی : 1394/06/29

اینقد این رشته رو ترور شخصیتی نکنید لطفا تو این اوضاع وانفسای مملکت که مهندسین عمران و معماری و برق و ... ول معطلن، بحث اعتباربخشی بهترین موقعیت شغلی رو برای این رشته در در بیمارستان های خصوصی و خیریه ایجاد کرده. غفاریان کارشناس ارشد مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی مدیر بهبود کیفیت بیمارستان بنت الهدی مشهد

مصطفی : 1394/07/07

ن دانشجوی ترم 3 این رشته هستم زیاد ازش خوشم نمیاد میخام ول کنم دو باره کنکور بدم ولی متاسفانه همه اختیاراتم دست خونوادمه و نمیتونم کاش میشد ک این رشته منحل شه و ب ما بگن بیاین برین ی رشته دیگ بخونین

طاهره : 1394/07/08

سلام.من ترم 5 این رشته هستم و خیلی این رشته رو دوست دارم و تصمیمم رو گرفتم که ارشد همین رشته در دانشگاه تهران ادامه بدم ولی با حرفاتون که ناامید شدم....من اهواز هستم و یکی از فارغ التحصیلان همین رشته که سال 92 کارشناسی گرفته الان همین جا سرکاره تازه امسال که استخدامی هم داشت.من که خیلی امیدوارم. توکل کنید.

نیکا احمدی : 1394/07/09

سلام من کارشناس ارشد این رشته هستم. نظرات اکثر دوستان رو خوندم و متاسفانه موافقم... موافقم که اگر کسی میخواد انتخاب رشته کنه این رشته رو انتخاب نکنه. یاد تمام دورانی افتادم که به خودم تلقین میکردم که این رشته خیلی خوبیه و ... من خودم استخدام هستم و البته بلافاصله بعد از اتمام کارشناسی استخدام شدم اما میخوام بگم که حتی بعد از استخدامی هم باید خییییییییلی تلاش کنیم تا خودمون رو ثابت کنیم آخه چرا؟ اساتید برای ارتقا جایگاه این رشته قدمی برنداشتند. حتی طرح اختیاری هم هزار اما و اگر براش ایجاد شده و متاسفانه خییلی ها حتی نمیتونن طرح بگذرونن. مگه عمرمون چقدره که اینقدر باید حرص بخوریم. من 9 ساله استخدام شدم ولی هنوزم حسرت میخورم که چرا یکسال پشت کنکور نموندم (رتبم 2000 بود) تا رشته بهتری قبول شم.

نیکا احمدی : 1394/07/09

ضمنا این رو هم بگم من توی همه این قسمتهایی که دوستان گفتن هم کار کردم: اعتباربخشی (مهمترین استانداردهاش مثل مدیریت و رهبری با من بود) حاکمیت بالینی، طرح تحول، ایمنی بیمار و ... اما اما اما نیاید این رشته بهتره!!! من از روی تجربه میگم آخه چه کاریه کسی که توانایی قبولی تو رشته هایی مثل پزشکی و داروسازی که تو این کشور جایگاه خوبی دارن رو داره چرا باید بیاد این رشته که مدیریتش با پزشکاس....حتی در سطح وزارت بهداشت

نیکا احمدی : 1394/07/09

انیس گفته که شنیده طرح تحول خیلی تاثیر مثبت رو این رشته میگذاره میخواستم بهش بگم نه عزیزم این طرح فقط تاثیر مثبت در جیب پزشکا داشته همین

مهدیه : 1394/07/17

سلام .بنظرتون مدیریت خدمات بهتر یا مدیریت توانبخشی!؟

امین باقری : 1394/07/21

با سلام . تمامی نظرات رو خوندم . انگار تمامی کسایی که این رشته رو خوندن با رتبه های 2000 و 1000اومدن . واقعا خندم گرفت . نمیدونم چرا راستشو نمیگید ؟ من توی کنکور رتبم شد 12000 و توی انتخاب رشته این رشته رو میتونستم انتخاب کنم ولی پرستاری خوندم . مطمئن باشید اگه شماها رشته های دیگه میتونستید قبول بشید نمیومدید این رشته . رتبه هاتون نجومی بوده مثلا 20000 تا 25000 .و یهچیز دیگه وضعیت استخدام این رشته خیلی بهتره از سایر رشته ها اما متاسفانه چون شما سواد کافی ندارید بیکار میمونید . هر کی میخواد کار گیرش بیاد باید مهارت علمی و عملی داشته باشه . با تشکر . دانشجوی ارشد پرستاری و مدیر بیمارستان

سارا : 1394/07/23

رتبه ها در سالهای مختلف فرق میکرد. من که ورودی 85 ام رتبه م 3100 بود .ضمنا با رتبه من بهترین دانشگاه روزانه میشد پرستاری خوند جناب امین باقری.

نادر : 1394/07/27

بعنوان یه کارشناس ارشد مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی به دوستان توصیه میکنم وارد این رشته نشوند به دلایل متعدد از جمله اشباع این رشته حتی در مقاطع ارشد و دکترا. و آینده شغل هم مبهم

مهدیه : 1394/07/30

سلام بنظر شما دوستان / الان مناز کارشناسی علوم جتماعی این ارشد رشته رو بخونم اوضاع کار این رشته خوبه؟

علی به مهدیه : 1394/07/30

از رمانی که این متن در این سایت گذاشته شده یعنی در شش سال گذشته چند صد نفر از دانشجویان این رشته اینجا در مورد بازار کارش نظر دادن. دیگه سوال کردن نداره. همین موارد بالا رو بخونی نظر دانشجوها رو می تونی ببینی. نظر مثبت هست و نظر منفی هم خیلی زیاد.

بیکار بیکارستان : 1394/08/02

ای داد ...

مهرداد : 1394/08/22

سلام دوستان..من کارشناسی مهندسی بهداشت محیط دارم والانم تو شبکه بهداشت شاغلم..واسه ارشد بین رشته خودم ومدیریت خ بهداشتی درمانی مردد هستم..لطفا دوستانی که دراین مورد تجربه دارند کمکم کنند چونکه زمان واسم داره ازدست میره ومن هنوز تو انتخاب موندم...ممنون از همه

و.م : 1394/09/20

من متاسفانه به اجبار پدرم بر خلاف میل باطنی رفتم توی این رشته. متاسفانه وقتی پدرم متوجه شد این رشته بدرد نمیخوره و من ازش متنفرم که دیگه کار از کار گذشته بود و هیچ راه چاره ای جز ادامه این مسیر غلط نداشتم. ترسو بودن خودم هم که همون روزهای اول جرات نکردم انصراف از تحصیل بدم و دوباره کنکور بدم باعث شد یک لیسانس زوری بگیرم و ... در چندین سال بعد از فارغ التحصیلی نهایاتا دو جا تونستم برم انتحان استخدامی بدم که ... نتیجه ش واضح بود. لطفا اگه دوست یا فامیل کنکوری دارید در مورد این رشته بهش هشدار بدین. این رشته اون چیزی نیست که از اومدن به رشته تجربی و وارد شدن به دانشگاه علوم پزشکی ازش انتظار دارید. این رشته مخلوطی از همه چیزهاست که در نهایت هیچی بهتون یاد نمیده-با این بهانه احمقانه که دانشجو خودش باید بره یاد بگیره-. بیشتر دروسش هم مرتبط با علوم انسانیه. کاملا متضاد با انتظارات یکی از دانشگاه علوم پزشکی. من روزگارم سیاه شد دوستان کنکوری شما چشماتونو باز کنید و توی این چاه نیفتید. اگه دوست دارید درسهایی مثل حسابداری و مدیریت مالی و نیروی انسانی و ریاضی و انبارداری و مکاتبات اداری و ... این چیزها رو بخونید بیاید این رشته اگر نه اصلا فکرشم نکنید.

کوشا : 1394/10/08

با سلام خدمت دوستان عزیزم ، من دانشجوی ترم اخر کارشناسی مدیریت بهداشت و درمان علوم پزشکی شیرازم ، من هم مانند همه دوستان خوبم نگران اینده شغلی و کاری خودم هستم ولی میخوام یک چیزی رو بگم که امیدوارم برخلاف دوستان کمی از مزیتهای این رشته م صحبت کنم ، دوستای خوبم اگه ما رشته خودمون رو اینجوری بکوبیم و توانمندی ها و ظرفیت های خودمون رو نشون ندیم چطور انتظار داریم دوفردای دیگه ما رو به عنوان مدیر یک مرکز قبول کنند ؟ همونطور که نباید انتظار داشته باشیم بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی م به عنوان مدیر یک مرکز بهداشتی درمانی یا بیمارستان قبولمون داشته باشند ، خیلی از دوستان دیگه ایم که تو شیراز این رشته رو میخونند که نالانند و نگران ولی هم خودم یا خیلی از دوستان دیگه ایم هستند که روز به روز هرچه بیشتر از بودن در این رشته لذت می بریم و و دوستش داریم ... خودم و خیلی از دوستان دیگه م هستند که شاید از ترم دوم تو بیمارستانها حضور داشتند و از بخشهای مختلف حتی به عنوان کار دانشجویی بودند و حضور داشتند و الان در کنار درس خوندنشون مشاوران مدیران بیمارستان و نماینده مدیر بیمارستانها هستند ، ما تو دانشکده پیراپزشکی تحصیل نمیکنیم بلکه دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی هستیم ، نمی گم اساتید هیات علمی قوی داریم ولی با هم اندیشی با مدیران بیمارستانها و جلساتی که با مدیران بیمارستانها برای اولین بار فکر میکنم در ایران هر دو هفته یک بار در شیراز برگزار میشه خیلی ارتباط با مراکز بهداشتی و درمانی کمتر شده و این سردی روابط به گرمی منجر شده ، دانشجویانی بودند و هستند که در راندهای مدیریتی بیمارستان در کنار مدیر بیمارستان بودند و هستند و در پروژه های بزرگ بیمارستانی از نظراتشون استفاده شده و میشه ، دانشجویانی که در مجمع مدیران بیمارستانها حضور دارند و از تجربیات کاری مدیران استفاده می کنند ، افرادی که در راندها و برنامه های اعتباربخشی در کنار مدیران بودند و هستند ، دوستای خوبم میخوام بگم دغدغه همه ماها اینده شغلیمون هست ولی ایا نباید خودمون هم به خودمون بیاییم و بخواییم تغییراتی رو ایجاد کنیم ؟ ایا واقعا فک نمیکنیم که ما دانشجویان فارغ التحصیل این رشته خیلی توانمندی هایی داریم که فقط باید به خودمون اعتماد داشته باشیم..؟

negar : 1394/10/12

بابا حالا که اومدیم؟ چه کنیم؟ زانوی غم بغل بگیریم که همه ازمون بزنن بالا. دوستی که گفتی با رتبه ی کم قبول میشی بیشتر از این انتظاد نداشته باش باید بگم ما از ۲۰۰۰ قبول شدیکم که ینی با این رشته حتما برستاری. رادیولوژی و .. قبول می شدیم. حالا که اومدیم. سرنوشته. بچه ها تورو به خدا ناامید نشین. ما میونیم به خدا امید داشته باشیم. ما لیاقتمون بالاتر از اینکه تو آزمونای استخدامی قبول شیم. ما بایددددددددددددددد و حتماااااااااااااا مدیر بیمارستلن شیم. از این به بعد با کسایی که منفی نگر در این رشته هستن صحبتی نکنین. منفی نگرا عامل بدبختی ان. صبر کنین و امید وار. ما برتر هستیم.

negar : 1394/10/12

ینی انقد از خودتون بد گفتین که آقای امین باقری که یک برستار هستند باید به ما توهین کنه. چرا میذارین بهتون توهین کنن؟ ایشون باید تحت رشته ی ما فعالیت کنه. ایشون باید واسه کار کردن از ما اجازه بگیره. بله. ما مدیر هستیم و ایشون فقط یک برستار( ببخشد من لب تابم P نداره). بچه ها نذارین کسی شماها رو مسخره کنه. قدرتمند باشین. امیدوار باشین. انقدم نگین اینایی که مثبتن الکی فاز میدن. این حرفا چیه. ما رقبای سرسخت بزشکان هستیم. باور کنین اینو. باور کنین که ما برتریم. هرکی اومد از رشتمون بد حرف زد بهش محل ندین. نگین این حرفو که لوله کش می شدیم بهتر بود. مگه تو درسامون نخوندیم که رشته های تلفیق شده ی علوم اجتماعی و بالینی الان و توی این عصر مهم هستن. بنابراین عین یک مدیر قدرتمند و بااراده باشین. و نذارین امثالی مثل برستاری رشته ی درخشان مارو مسخره کنن. یادتون باشه: هیچوقت مردم به قطارای ساکن سنگ نمی زنن. به قطار متحرک سنگ میزنن؛ بنابراین ما برتریم وگرنه اقای باقری عزیز که تنها یک برستار هستند مدیر یک بیمارستان که قدرت استخدام خودش دسته اونه مسخره نمی کرد. لطفا به خودتون بیاین.

uosf : 1394/10/15

با عرض سلام.من فارغ التحصیل این رشته در سال 88هستم از اونموقع آزمونی ندیدم که این رشته رو هم نامی ازش برده باشن ،دوستان قول حرف استادا رو نخورید اونا میخوان با حرفاشون ادامه فعالیت خودشونو تضمین کنن ،اصلا برای این رشته کار وجود نداره اگر درترمهای اول هستین حتما تغییر رشته بدین،مطمئنم که اگر ادامه بدین در آینده کلی افسوس وپشیمونی خواهید کشید

کوشا : 1394/10/18

دوستان به خدا ایقد فاز منفی نرید ، رشته ما تنها رشته ای هست که الان رو بورس هست فقط کافیه خودمون رو توانمند کنیم ، بزرگترین مشکل وزارتخونه و بیمارستانها مشکلات مالی و اقتصادی هست که میتونید با توانمند کردن خودمون این مشکلا را حل کنیم به خدا قسم دارن التماس میکنند که اقتصاد سلامت بلد باشه کسی و بتونه تو سیاستگزاری بخش سلامت و مدیریت بارش افکار داشته باشه ، اصن چرا ایقد به فکر ازمون های استخدامی هستیم ، رشته ما جزو محدود رشته هایی هست که میتونیم مجوز شرکت های خدمات بهداشتی درمانی رو بگیریم و به مراکز درمانی و بیمارستانها مشاوره بدین ، به خدا خیلیا رو دیدم که قراردادهای چند ده و چند صد میلیونی برای یک سال با بیمارستانها میبندند و فقط هفته ای یه بار هم میرن مشاوره به بیمارستان ها و مراکز درمانی ، من خودم دانشجوام ولی تو این مدت خیلی با دوستام رفتیم تو بیمارستانها قرارداد بستیم و پروژه تحویل دادیم ، یعنی ایقد اعتماد به نفس ندارید که نمیتونیم یه گروه با دوستان تشکیل بدیم و حتی یه رضایت سنجی برای بیمارستان انجام بدیم ؟ به خدا خودم و دوستام الان برای چنیدن بیمارستان همین کارو فقط انجام دادیم و بعد از تحویل پروژه قرارداد میلیونی بستیم ، دوستان فقط کافیه اعتماد به نفس داشته باشیم و اعتماد مدیران رو جلب کنیم وکاری رو که داریم ارائه می دیم هرچند کوچک ولی به نحو احسنت انجامش بدیم ...

rezaie : 1394/10/19

همه دانشجوها جو گیرن مثل همین کوشا خان ، بیخیال بابا حرفای خنده دار نزن - این رشته نه بدرد دنیا میخوره نه آخرت

پیمان : 1394/10/25

با سلام صحبت اکثر دوستان در مورد بدی این رشته درست متاسفانه.... اما در کل چند تا نکته رو باید بگم: 1-در وزارت بهداشت تقریبا تمام رشته ها ی بهداشتی و درمانی استخدام بسیار خوبی دارن بجز این رشته و کتابداری. 2-خدمت دوستانی که میگن توانایی...بنده چند سال سابقه کار دارم و باید بگم اکثر بچه های ما حتی اجازه انجام طرح برای نشان دادن کیفیت فعالیت هاشونو ندارن. 3-در کل با انحلال کارشناسی این رشته موافقم 4-و در آخر خدمت دوست عزیز آقای امین باقری باید عرض کنم که درست مهارت عملی شما تو پرستاری خوبه(احتمالا)اما جنابعالی و مدیران امثال شما هیچ وقت دید استراتژیک و تغییر در سیستم رو ندارید و فقط وضع موجود رو حفظ میکنید...که با عنایت به بزرگتر شدن سیستم باز ارتباطات و تغییر محیط ،بیمارستان ها با شیوه مدیریت فعلی روز به روز کوچکتر میشن.نمونه بی نظمی و نارضایتی های روز افزون بیماران و بیمارستان های ترسناک و ...رو شما هم حتما در سیستم خودتون دیدید.

hossein : 1394/11/03

با سلام و خسته نباشید. من ترم اخر رشته مدیریت هستم میخواسم بدونم واسه ارشد همین رشته رو ادامه بدم یا اقتصاد سلامت یا اصلا برم سربازی؟؟؟!!!ممنون میشم اگه زود پاسخ بدین

mojtaba در پاسخ به باقری : 1394/11/14

آقای باقری شما حق ندارید اینطور صحبت کنید. عزیز من منصفانه نیست هر کس که زیر پاش محکم شد اینجوری بایسته و به دیگران تهمت بزنه و تحقیر و تمسخر کنه. دست از این رفتارهای بچه گانه بردارید و چشمتون رو به روی مشکلات واقعی باز کنید. کیفیت زندگی و سلامتی مردم بازیچه نیست که انقدر راحت کامنت های توهین آمیز خطاب به دانشجویان رشته ی مدیریت خدمات بهداشتی می گذارید. لطفا ذره ای بزرگ بشید و مسئولیت پذیر باشید آقای محترم.

محمودی : 1394/11/17

من فارغ التحصیل این رشته در دانشگاه علوم چزشکی ایران هستم و با رتبه 4000 وارد دانشگاه شدم ولی اصلا راضی نیستم چون بغیر از منشی شدن عاقبتی ندارد با اینکه با این رتبه رشته های پرستاری، بیهوشی و اتاق عمل دانشگاه تهران رو هم قبول شدم امیدوارم یه سرنوشتی برامون بسازند که از بلاتکلیفی بیرون بیاییم

حمید : 1394/11/23

یک لحظه غفلت یک عمر پشیمانی. ای کاش همون ترم یک ول میکردم میرفتم دنبال رشته ای که بهش علاقه داشتم. زندگیم و آرزوهام همه بر باد رفت. چرت و پرت ترین دروس توی دانشگاه علوم پزشکی مال این رشته مدیریته، همش دروسش علوم انسانیه.من دلم میخواست کار بالینی انجام بدم نمیدونم چطور سر از این رشته کذایی دراوردم. اونهایی که کنکورین قبل از انتخاب این رشته حتما حتما حتما برن چهار تا از کتابهاشو بخونن ببینن تحمل خوندن این جفنگیات رو دارن یا نه. این رشته علایق و سلیقه خیلی متفاوتی نسبت به نرمال یک داوطلب ورود به دانشگاه علوم پزشکی رو میخواد. تو رو خدا شماها دقت کنید قبل از انتخابش.

خطاب به باقری : 1394/11/30

آقای باقری 1- شما مدیر کدام بیمارستان هستید؟ 2- شما بهتر می دانید رشته مذیریت با پرستاری قابل مقایسه نیست و رتبه بجه های مدیریت بسیار بهتر از پرستاری است . 3- شما که عقده رشته مذیریت رو دارید از حس حسادت بهتر بود اظهار نظر نمی کردید. چون خود به عنوان یک دانش اموخته مدیریت تو کارم.

راحله : 1394/12/21

سلام .من دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت خدمات بهداشتی ترم هستم با حرفای دوستان ناامید شدم

A.S : 1394/12/24

سلام چندماه از ورودم به این رشته میگذره اون قدرهاهم که میگفتین این رشته بد نیست.. و اون قدرهاهم که فکرشو میکردم خسته کننده نیست چندنفر از دوستانم همین الان پروژه تحقیقاتی برداشتن هرچند حقوقش دانشجوییه اما عالیه. جناب "کوشا" من هم علوم پزشکی شیراز میخونم. خوشحال میشم از راهنمایی هاتون استفاده کنم. به قول استادم بدترین گناه کبیره ناامیدیه. پیشاپیش عید همگی مبارک.

خانم مدیر :) : 1394/12/27

تنها کاری که تونستم با این رشته بکنم شوهر پیدا کردن بود تو دو سال طرح اختیاری .... والانم یه ساله بیکارم و دارم می خونم که ایشالا فرجی بشه استخدامی بیاد ... مطمئنم همه بچه های مدیریت تو استخدامی قبول میشن ولی کووووو استخدامی ؟؟؟ تو هیچ جای سیستم بهداشت جایگاهی نداریم که بخواد اعلام نیاز کنه :)))))

زهرا : 1395/01/03

رشته مدیریت فرهنگی رشته خیلی خوبه. هر کی که میخاد مدیریت بخونه همه جا قبول ذارن رشته شو

humid : 1395/03/08

بچه ها هلال احمر نیرو میگیره تا پایان خرداد95 وقت هست ، از رشته مدیریت هم درخواست نیرو داره

زهرا : 1395/03/16

سلام من امسال ارشد مدیریت خدمات بهداشت و درمان شرکت کردم و خیلی هم دوست دارم که دانشگاه علوم پزشکی قبول شم ولی نمدونم آخرین رتبه قبولی این رشته چیه که قبول میشم یا نه

namer : 1395/03/19

خاک بر سر این رشته که هر کی از هر رشته ای بخواد میتونه بیاد ارشد و دکتراشو بگیره

fateme : 1395/04/07

چرا انقدر نا امیدین من خیلیا رو میشناسم تو همین رشته موفق بودن و من تازه اومدم تو این رشته و ترم 2 کارشناسی هستم امیدوارم چون میدونم موفقیت برای کسیه که علاقه داره و تلاش میکنه!!از خوندن این پیاما ناراحت نشین ادمای موفق تو این سایت نمیان اعلام موفقیت بکنن بلکه فقط اونایی که موفق نشدن و بیکارن میان اینجا مینالن و روحیه بقیه رو هم خراب میکنن

علی : 1395/04/14

سلام.واقعااین طوزریه.رشته مدیریت هیچ جایگاهی نداره

مدیر : 1395/04/24

نباید ناامید بشین برای ما هم جایگاه شغلی هست ان شاا... می خوان به صورت شرکتی برای مراکز بهداشتی مدیر بردارند هر مرکز بهداشت 1 مدیریت خدمات بهداشتی درمانی، تو این چند تا استخدامی هم که اومده رشته ی ما بوده و جای امیدی هست

نمیگم زشته : 1395/05/04

ان به که نظر باشد و گفتار نباشد----ارشد از شهید بهشتی

کیوان : 1395/05/05

سلام از فعال های این رشته بودم ولی حیف جایگاهش گم شده

منتظرجواب کنکور : 1395/05/17

سلام دوستان با خوندن نشته هاتون واقعا نسبت به رشته مورد علاقم و توانایی بالایی که برای این رشته دارم کاملا ناامید شدم یعنی با این وجود اصلا امکان پیشرفت و ترقی توی این رشته به شدت ضروری کشور اصلا وجود نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

pariya : 1395/05/23

باسلام خواهرمن امسال کنکور داده میتونه این رسته و یا رشته های بهداشت انتخاب کنه بگین کدوم بهتر ممنون

مونا : 1395/05/26

سلام.من دوره کاردانی حسابداری رو تموم کردم برای کارشناسی میخواستم مدیریت بخونم به نظرتون چیکار کنم کدوم شاخه مدیریت رو انتخاب کنم؟

پرستارم : 1395/06/09

سلام دوستان بنده جز کادر درمان هستم.رشته شما را برای مدیریت بیمارستان درست کردن.بعد دیدن پرستارهای پارتی دار را که نمیشود از سمت سوپروایزری .مسول بخشی مدیر داخلی .مترونی. مدیریت بیمارستانی برکنار کرد و شما رو نمیشه جای اون سوگلیها انتخاب کرد! برا همین اعلام اضافه بر ظرفیت شدین. یعنی نیومده زیاد اومدین!ژ پیشنهاد بنده اینه که تا هر مقطعی خوندین اشکال نداره برید دانشگاه آزاد یه کاردانی یا کارشناسی درمانی بخونید با همون استخدام بشید بعد مدرک مدیریت رو رو کنید البته روش بهتر اینه که طومار بنویسید که توی وزارت بهداشت اینهمه شغل مدیریتی هست چرا ما مازادیم؟ اگه این شغلها رو به اهلش که شما باشین بدن هم شما سر جای خودتون قرار میگیرین هم پرستارای مربوطه بر میگردن سرجای خودشون تو کار درمان! اما انصافا اگه اومدین وجدان رو یادتون نره عدالت رو یادتون نره و یادتون باشه یه مسول یا یه مدیر برای درست کردن کارها و برقراری حق اومده نه انباشتن جیب خودش از حق و حقوق دیگران. انصافا اگه اومدین منصف باشین و با وجدان. اینایی که الان سرجای شما نشستن پدرمون رو درآوردن از بس حقوق مادی و معنویمون رو تلف کردن با پارتی بازی و حق کشی و بیعدالتی. انصافا اگه اومدین خوب باشین مشکل شما با چند نامه به وزارتخونه و رییس جمهور و مجلس حل میشه ان شاالله. زود باشین هم شما بحقتون برسین هم ما را از دست این مسولان .... نجات بدین. دعا میکنم بزودی همتون در پستهای مدیریتی مراکز درمان باشید

سارا : 1395/06/09

عزیزان پستهای شما در وزارت بهداشت توسط پزشکان اشغال شده.اگه شماها رو استخدام کنن موقعیت خودشون به خطر میافته.

سارا : 1395/06/09

عزیزان پستهای شما در وزارت بهداشت توسط پزشکان اشغال شده.اگه شماها رو استخدام کنن موقعیت خودشون به خطر میافته.

آفرین به پرستارم : 1395/06/10

با سلام و تشکر از پرستار با انصافی که این حرفا رو زدی واقعا عین حق و حقیقت رو گفتی ، من کارشناس مدیریتی هستم که توی یکی از بزرگترین بیمارستانهای جنوب شرق کشور کار میکنم ، مدیر بیمارستان دکترای مدیریت خدمات بهداشتی درمانی هست و اما رئیس امور اداریش : کارشناس آزمایشگاه ، مسئول خدمات : پرستار ، مدیر درمانگاه :پرستار ، مسئول آموزش : پرستار ،و.... و جالب اینجاست که مدیر بیمارستان با اینکه به رشته مدیریت بسیار معتقده اما لابی قدرتمند پرستاری اجازه نمیده یا اصلا به فکرشم نیست که از بچه های مدیریت که تو بیمارستان شاغلن برای پستهای مدیریت میانی بیمارستان استفاده کند .

هیوا : 1395/06/14

سلام من لیسانس پرستاری دارم برای فوق لیسانس میخوام مدیرت خدمات بهداشتی شرکت کنم میخواستم بدونم کسی که این رشته رو خونده میتونه سرپرستار شه ؟

دانیال : 1395/06/31

من ک رشتم حقوقه ولی همتون برین اعتراض کنید به وضعیت موجود

faria : 1395/07/04

سلام بچه ها من کارشناسی مدیریت میخونم به نظرتون کار روی موضوع انرژی در بیمارستان منجر به چاپ مقاله میشه؟؟؟واسه پروژم میخوام دوستان کمک کنین لطفا

احمد : 1395/07/26

با سلام و تحیت من مطالب بالا که چند ساله کامنتهای زیادی را خورده را مطالعه کردم.من دکترارشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی را اخذ و بعدش استادیار و دانشیار این رشته شدم .البته در دانشکده پزشکی تدریس و عضو هیات علمی هستم.در زمانی که دکتر مرحوم صدقیانی بعنوان یکی از ستونهای این رشته بودند و کلی برنامه ریزی برای حتی جذب بچه های این رشته در بیمارستانهای وزارت بهداشت و تامین اجتماعی کردند یادش گرامی باد . ایشان در حادثه تصادف به رحمت خدا رفتند.از اساتید بزرگ این رشته دکتر طبیبی که بازنشسته شدند خیلی برای ما رحمت کشیدند و الان در دانشگاه ازاد واحد علوم تحقیقات تهران مشغول فعالیت نیز هست .ایشان استاد تمام هستند.بله باید وزارتخانه و پزشکان بپذیرند که بیمارستان مثل هر اداره دیگری نیاز به مدیر دانا و فرهیخته که در این رشته تحصیل کرده دارد و ......

محمد : 1395/07/30

سلام .من پرستارم میخام ارشد این رشنه رو بخونم لطفا منابع رو به من بدین. متشکرم

دختر باران : 1395/09/05

سلام من میخواستم واسه ارشدم مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی بخونم با حرفای شما دوستان منصرف شددددم

فریبرز : 1395/09/19

با سلام به همگی بنده ورودی سال 91دانشگاه اصفهان بودم تقریبا یکسالی هست فارغ التحصیل هستم و الان هم در یکی از اورگان های نظامی کشور فعالم اینا رو گفتم که بدونید شاغل هستم و از روی بیکاری و یا ناراحتی اظهار نظر نمیکنم. سیستم آموزشی، سیستم سالم و صحیحی نیست و از این رو انتخاب رشته مثل هندوونه در بسته و مقصر هیچ کس نیست جز سیستم آموزش عالی کشور.بنده 4 سال تو این رشته بودم و تو سال اول فهمیدم خبری از کار نیست و همه تو این دانشکده الافن بغیر از اساتید این رشته و تنها کسایی که میگفتن این رشته خوبه همینا هستن چون نمیخوان حقوق هیات علمی رو از دست بدن. اگر خواننده مطلب بنده و دختر خانوم هستید همین الان انصراف بده و برو برا سال بعد اگر پسری برو سربازی و بعدا کنکور یک رشته بهتر رو بده و اگر معافی که چه بهتر برو برا سال بعد یا کار آزاد تو این رشته بعضیا میرن دنبال کار پژوهشی که اینا از همه بدبخت ترن چون هیچ کدومشون به مرحله اجرا نمیرسه و اساتید این رشته ..... برا افزایش امتیاز و درآمد بیشتر هر چی کار علمی هست رو ... می گیرن. الان در دانشگاه آزاد ارشد مدیریت مالی میخونم و هم زمان کار هم میکنم و الان اگر یک شغل به نسبت مناسب دارم به لطف پارتی و سابقه خانوادگیم بوده.هم کلاسی و هم رشته ایی عزیز هر جا هستی خدا یار و یاورت باشه ولی خودتم عاقل باش.التماس تفکر

ایمان : 1395/09/27

سلام من شاغل در بیمارستان و کارمند رسمی هستم برای ارشد میخوام شرکت کنم و دوستانم به شدت روی رشته مدیریت خدمات بهداشتی تاکید دارند البته یکیشون مدرک گرفته رشته ارشد هست اما به زودی قرار است بازنشسته بشه میخواستم از شما دوستان بپرسم ایا برای ارشد بهتره پرستاری رو ادامه بدم یا مدیریت رو بزنم؟

فرزانه : 1395/10/03

رای گرایش مدیریت بهداشت نیست,من کارشناسی مدیریت بازرگانی خوندم و ارشدم رو مدیریت صنعتیه, کلی دنبال کار گشتم آخرش کارگر یه شرکت صنعتی شدم و در آخر سرپرست تو همون قسمت ولی با همون حقوق کارگری, الانم پنج ماهه اومدم بیرون دنبال کار, ولی کاری پیدا نکردم, گفتم بیام رشته مدیریت بهداشت و درمان هم ارشد بگیرم چون وزارت بهداشت بهتر از وزارت علومه,ولی ظاهرا اشتباه فکر کردم, الان چهار تا گواهینامه.دم بورسم گرفتم بازم کار پیدا نمیشه, من هم از خوندن رشته مدیری نادم هستم

پیری : 1395/10/20

با سلام. من کاردانی رشته ریاضیات و کاربردها هستم.میخوام رشته مدیریت بیمارستانی بخونم.سوالم اینه آیا میشه الان کاردانی به کارشناسی مدیریت هر گرایش بخونم. و بعدش برای ارشد برم مدیریت خدمات پرستاری؟چون کاردانیم ریاضی بوده شاملش میشم یا نه؟ حتما جواب بدید

سیدعلی اصغر : 1395/12/17

خیلی وحشتناک

نسرین : 1396/01/18

سلام بر همه ی دوستان. من که دیگه دارم افسردگی میگیرم بااین انتخابی که کردم. ترم چهار کارشناسی دانشگاه تبریز هستم. کسی از دوستان کانال تلگرامی که مخصوص بچه های فارغ التحصیل و ارشد باشه سراغ داره معرفی کنه؟ برای راهنمایی و تبادل نظر و همفکری. باتشکر

رها : 1396/01/29

سلام ایا واقعا این رشته مدیریت خدمات درمانی رشته ی به درد نخوریه و بازار کار نداره ؟؟؟

رها : 1396/01/29

سلام ایا واقعا این رشته مدیریت خدمات درمانی رشته ی به درد نخوریه و بازار کار نداره ؟؟؟من شرایطه سختی رو تحمل میکنم تو یه شهر داغون و دور از همسرم هستم نمیدونم ارزششو داره این رشته یا نه !!!!!الان ترم ۴هستم و متنفرم از این رشته

Ffff : 1396/02/04

اصلا اینطور نیس شما میتونید خودتون ایندتونو بسازید اینجا زیاد شلوغش کردن این رشته از خیلی رشته های مشابه وضع بهتری داره

M-Ebrahimi : 1396/02/27

سلام دوستان تقریبا تمام مطالبی رو که تو این پیج گذاشته بودید رو مطالعه کردم !! میدونید مشکل ما جوانان ایرانی چیه؟ یکی از دانشجوهای ایرانی که دکترای فلسفه تو یکی از دانشگاه های فرانسه میخونه میگفت که : ما ایرانی ها معمولاً ضعف اراده و تصمیم داریم. رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی (HCSM) یک رشته کارآمد با حوزۀ مطالعاتی گسترده و بکر می باشد. جرات داشته باشید و به جای اینکه بنشینید و هی بگید( نمیشه، نشد، نمیزارن، برنمیدارن و ... ) رشتتون رو با تحصیلات عالی تر و به روز ارتقاء بدین. من کارشناسی مدیریت بازرگانی دارم و از همون اوایل انتخاب رشته ام تصمیم داشتم برای ارشد این رشته رو ادامه بدم و حتماً امسال ارشد HCSM شرکت میکنم ... اگه کسی دلیل روشنتری جز موارد بالا داره حتماً اطلاع بده:

وحید : 1396/03/28

سلام.من مشتاقانه این رشته رو ادامه میدم.همه رشته ها وضعشون همینه که هست مونده به خودت که زرنگ باشی.بی جهت موج منفی ندید و نظرتون رو تحمیل دوستان دیگه نکنید.عرضه داشته باشید میتونید کار پیدا کنید...

ن م : 1396/04/04

با سلام من یکی رو می شناسم که این رشته رو خوند این اقا خیلی هم زرنگ بود با رتبه 2000 منطقه سه از این رشته قبول شد با هزار دغدغه این رشته رو ادامه داد اخر سر هم وقتی تموم شد از بیکاری دیوانه شد و حالا تو خونشون یه گوشه می شینه به یه نقطه زل میزنه

ریحانه : 1396/06/26

سلام من امسال این رشته رو تو دانشگاه اصفهان قبول شدم امیدی بهش هست آیا یا الکیه؟

هیمن : 1396/07/05

سلام ریحانه خانوم منم دانشجوی مدیریت ترم3 هستم الآن میخوام انصراف بدم و برای کنکور97شرکت کنم

parisa : 1396/07/05

سلام دوستان من چطور میتونم با بچه های ارشد این رشته تو دانشگاه اصفهان کانکت شم؟ توی کدوم دانشکده ان؟

بنده خدا : 1396/07/27

سلام دوستان من هم وردوی ۹۶ این رشته هستم از حرف های خیلی ها ناراحت شدم.فکر میکنم اشتباه میکنید چون بچه های این رشته پذیرفتن ک خیلی رشته بالا تر و بهتر از این رشته هست و همش تو سر رشته میزنن طبق مطالعه های من خیلی از رشته ها اوایل وضیت خوبی نداشتن ولی با اتحاد و پشتکارشون از رشته حمایت کردن...انجمن تشکیل دادن کمپین و ...از این حرف ها‌...

جواد صالحی : 1396/09/19

سلام و عرض ادب خدمت دوستان گرامی من از بین مدیریت دولتی و مدیریت بیمارستانی میخام این رشته رو انتخاب کنم و فک میکنم از مدیریت دولتی بهتر باشه.حالا اگه دوست عزیزی نظری جز این داره و میتونه راهنماییم کنه ممنون میشم

نازی : 1396/09/25

دوستان،در مملکت ما رشته های حرفه ای پیراپزشکی به زحمت ودوندگی شاغل میشوند،برسد به رشته هایی که در محیط بیمارستان اصلا جایگاهی ندارند مثل انواع مدیریت مگر اینکه شاغل رسمی باشی وبا ادامه تحصیل در این رشته ها جایگاه شغلی تغییر کند مثلا پرستار هستی میخواهی وارد کادر اداری شوی ویا کادر اداری هستی ومیخواهی ارتقاء شغلی وحقوقی داشته باشی.در ارتباط با مدیریت داخلی بیمارستان هم عموما از پزشکان یا ارشد ودکترای مثلا پرستاری...استفاده میشود آنهم به شرط سابقه ورسمی بودن،در کل همه کاره بیمارستان پزشک است و کسی نمیتواند برای آنها تصمیم گیری کند چون در تمام امور حق مداخله دارند چه برسد به معطلی بیمار وآسیب و...

سعیده : 1397/01/19

سلام .منم ارشد این رشته رو دارم بعد سه سال سابقه ی مدیریت در یک مرکز سلامت تا یک ماه دیگه اخراج میشم به خاطر اینکه قراره یک پزشک عمومی مدیر درمانگاه بشه.و این یعنی پزشک سالاری به معنای واقعی و عینی

Mahsa : 1397/04/08

سلام . میگن رشته مدیریت بیمارستان زیرشاخه علوم انسانی هست ولی از یه طرف میگن زیرشاخه تجربیه از علوم انسانی میشه این رشته رو قبول شد ؟

Mahsa : 1397/04/08

ببخشید میشه به سوال من جواب بدید پرسیده بودم میشه با دیپلم علوم انسانی رشته مدیریت بهداشتی درمانی رو خوند؟

حنانه : 1397/06/04

من کامنتارودیدم خیلییی ناامیدشدم...مشاورم خیلی امیدوارم کرده بودبه این رشته گفت کلامدیریت خوبه می خونی دکترامی گیری واسه دوره می فرستنت المان بعدش می تونی رئیس بیمارستان بشی!زهی خیال باطل!منم توانتخاب رشته زدم وبه احتمال زیادقبول شم...خاک توسرم حالاچیکارکنم...

شبه بیکار بیکاریان منش : 1397/06/12

با سلام من دانشجوی این رشته هستم ترم سه فقط میتونم بگم مفتترین درسها مفتترین کلاسها و مفتترین رشته ای است که از کالبد وزارت بهداشت اومده بیرون موضوع اینه که هر کی با هر دلیلی یه جایی مشغول شده صاحب نظر شده واسه ما داداش من خواهر من کار نیست انتخاب نکنید ایهاالناس

Ftm : 1397/06/25

دوستان ممنون ک اینقدر صادق هستید.من وقتی این رشته رو قبول شدم تصمیم گرفتم کمی تحقیق کنم راجبش ک این پیج برام باز شد و 2 دقیقه بعد از مطالعه نظرات تصمیم گرفتم دوباره برای کنکور 98 بخونم. شما ک نظر میدین و اینجوری راهنمایی میکنین لااقل دعامون هم بکنید😐🤲

غزال : 1397/10/07

سلام. من تعجب میکنم از این همه نظر منفی ، ولی من تمام هم وروردی هام الان در حال گذراندن طرحشون در شهر خودشون هستند، حتی جایی مثل خوی . وروردی های قبلی من هم الان استخدام هستند و همه اشون جزو بهترین ها ان تو بیمارستان، و همه اشون راضین ، میدونید چون با رویای یک شبه مدیر شدن وارد رشته میشید این سرخوردگی ها پیش میاد، اما هیچکس یک شبه مدیر نشده، و کار راحتی هم نیست، در ضمن شما هر رشته دیگری برید همین موضوع است ، خیلی از دوستان اتاق عمل ، هوشبری ، علوم آزمایشگاه بنده هنوز بیکارن، در صورتیکه همه ما کار داریم، حتی بین پزشک ها هم همین موضوع هست پزشکی داریم ماهی بیست تومن درآمد داره و.پزشکی داریم که ماهی پنج تومن در آمد داره، پس انقد تو سر خودتون و رشته نزنید چون رشته واقعا خوبیه، و مخصوصا دانشجو های این رشته واقعا پر تلاشن.

محمد : 1397/10/14

یک راهنمایی فنی دقیق به همه علاقمندان بکنم با مفروضات قوانین فعلی کشور . 1. وزارت بهداشت پزشک سالاره و به تبع اون مدیریت بیمارستان هیچوقت به یک مدیریت بهداشتی نمیدن 2. اشتغال دو گونه بیشتر نیست تو ایران یا دولتی یا خصوصی. این رشته محلی از اعراب تو بخش خصوصی نداره . میمونه دولتی ! تو استخدام دولتی تو آگهی شرایط احراز ملاکه و تنها پست شغلی که این رشته شرایط احراز داره یکی مدیریت اجرایی بیمارستان است و دیگری بهبود کیفیت و اعتبار بخشی اونم فقط در بیمارستانهای بالای 64 تختخوابی . دیگه اگه محل کاری تو دولت برای این رشته سراغ دارید بفرمایید. احتمالا به زودی هم این رشته جمع خواهد شد. جالبه بدونید تو بیمارستان برای کارگزینی . اموراداری و ... رشته مدیریت صنعتی میگیرن اما این رشته رو قبول ندارند چون تو کتاب شرایط احراز مشاغل آورده نشده . گفتم که فنی و دقیق بدونید بازار کارتون چطوره . اگه شرایط احراز مشاغل تو دولت تغییر کنه شاید فرجی بشه و پست های بهتری بهتون بدن وگرنه الفاتحه

saman dehghannezhad : 1398/02/16

سلام خدمت همه ی دوستان و هم رشته ای ها... این بحث ها هیچ نتیجه ای نداره...من به عنوان یک گرفتار از شما خواهش میکنم زودتر خودتون رو از این منجلاب بیرون بکشید... حتی یه ساعت تو این رشته نمونید.. این رشته عاقبت نداره... والله نداره حتی به عنوان خدمه تو بیمارستان قبولتون نمیکنن...

سما : 1398/03/18

من خیلی ساله که توی این رشته فعالیت می کنم و خیلی متاسف شدم وقتی نظرات دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته را دیدم. این رشته در اکثرکشورهای دنیا از بهترین و داغترین موضوعات تحصیلی است علت اینکه تلاش آموزشی در کشورمان به چنین نتایجی انجامیده اینهاست: 1. محتوای آموزشی این رشته متناسب اسمش توانمندساز نیست بنابر این فارغ التحصیلانش نمی تونن سنگ خودشان را انطور که باید و شاید حق کنند. عنوان مدیر را یدک میکشند ولی فنون کاربردی مدیریت را بلد نمیشوند که آنهم دلایل عمیقتری دارد به همین دلیل سازمانها مثل بیمارستانها و مراکز بهداشتی به ایشان وابسته و نیازمند نمیشوند و به سمت نیروهای فنی که دو کار را همزمان پوشش می دهند میروند مثل پرستار و پزشک اگر دانش اموختگان این رشته ارزش افزوده سازمانی و مالی به ارمغان می آوردند هیچ ارگان خصوصی و کمتر ارگان دولتی دست از سر آنها بر میداشت، 2. ورودی این رشته در اکثر دانشگاههای جهان از مقطع لیسانس بهداشت عمومی/خانواده/مامایی، پرستاری و پیراپزشکی و نیز پزشکی/داروسازی/دندانپزشکی، حقوق و مدیریت است چراکه اعتقاد دارند افراد آشنا به سازوکارهای سازمانی/حقوقی، بهداشتی و بالینی که با مختصات محیط کار سلامت آشنا هستند بهترین نفع را از این رشته برای بهبود مدیریت و ارتقای کیفیت و سودآفرینی برای جامعه و سازمان می برند. بنابر این به آنها در مقطع ارشد اصول و مکاتب مدیریت و نیروی انسانی درس نمیدهند بلکه مهارت و توانایی عملی رهبری تغییر و ارتقا در محیط های کاری را می اموزند بنابر این ارشد این رشته هر کجا درخواست کار بدهد به علت تواناییهای فوق العاده و اضافه بر یک پزشک صرف بالینی یا پرستار معمولی و یا حتی واکسن کار ساده جای کار و ارج و ارزش سازمانی پیدا می کند که اگر خودش هم بخواهد برود نمیگذارندش! 3. برای اشتغال مهارت آموختگان این رشته بر حسب تواناییهای فوق العاده شان در حیطه تصمیم گیری و تصمیم سازیهای بهداشت عمومی ف بهبود شرایط جامعه/جمعیت تحت پوشش و پژوهش کاربردی در سلامت در قوانین استخدامی شرایط ویژه ای درنظر میگیرند که حتی شاغلین استخدامی مشاغل را ترغیب به تحصیل در این رشته می کند تا بتوانند از مزایای ویژه ای چون استمرار در شغل به دلیل توانمندی یا همخوانی معلوماتشان با نیازهای رو به رشد سیستمهای سلامتی مثل مهندسی سیستمها ، بهبود کیفیت ، سودآفرینی و بازاریابی و پژوهشگری سلامت از طریق اموزه های این رشته استفاده کنند.

راضیه از اهواز : 1398/03/23

سلام خواهر من چی میکشه که به اجبار خونواده که فکر میکردن این رشته فوق العاده ست رفته 4سال این رشته رو خونده و پنج سال بیکار گدشه خونه نشسته و افسردگی کامل گرفته اصلا انرژی براش نمونده همش توی خودشه و کلا ارتباطش رو با دنیای بیرون از دست داده خدا لعنت کنه کسیکه این رشته رو وارد دانشگاههای ایران کرده ههههی

جمشید حسین زهی : 1398/04/21

با سلام من خودم فارغ التحصیل این رشته در مقطع ارشد هستم و باید بگم کاملا راضیم چون بر اساس آگاهی و شناخت رفتم این رشته رو خوندم کسانی که جایی مشغول نیستند و این رشته رو به عنوان اینده شغلی میخواین یکم سخته اما افرادی که کارشناسی یکی از رشته های دارای بازار کار علوم پزشکی رو خوندن مثل پرستاری بهداشت فوریت پزشکی و... خیلی خیلی در محیط کار از هم ردیفاشون جلو می افتند و کسایی که در محیط بیمارستان در حال خدمت هستند اگه ارشد این رشته رو بخونن قطعا در ارتقای شغلیشون موثر هست در ضمن جلسه ای که دوستانم با وزیر فعلی بهداشت و معاونینش بودند خوشبختانه خیلی ذهنشون نسبت به این رشته تغییر مثبتی کرد و گام هایی هم برای نهادینه شدن این رشته برداشته شده است عقب کشیدن وناامیدی خودش ابزاری هست برایاز بین بردن تمام اهداف و برنامه ها

نام شما (ضروری)  

ایمیل (ضروری)