شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
جمعه 28 مهر 1396
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 21,749
بازدید دیروز: 35,911
بازدید کل: 76,560,076
کاربران عضو: 2
کاربران مهمان: 187
کاربران حاضر: 189
کدخبر: 1711 زمان ارسال: سه شنبه 29 دی 1388 - 18:45 تعداد بازدید: 1386
شرایط جذب مربی در دانشگاهها
مدیر کل دفتر نظارت و ارزیابی وزارت علوم شرایط دانشگاهها برای جذب عضو هیئت علمی با مرتبه مربی و برنامه وزارت علوم برای ارتقای مربیان در دانشگاهها را تشریح کرد و گفت: با توجه به اهداف دانشگاهها جذب عضو هیئت علمی در آنها صورت می گیرد.
رضا عامری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: مأموریتهای دانشگاهها با یکدیگر متفاوت است و با توجه به اهدافی که هر دانشگاه دارد، جذب عضو هیئت علمی نیز در آن صورت می گیرد. در مراکز علمی کاربردی که بیشتر دوره های کاردانی را برگزار می کنند، در دانشگاههای غیرانتفاعی و در دروس آزمایشگاهی دانشگاهها بیشتر به جذب عضو هیئت علمی مربی پرداخته می شود.
وی اظهار داشت: دانشگاه پیام نور نیز با کمبود عضو هیئت علمی مواجه است و بر حسب نیاز واحدهای این دانشگاه عضو هیئت علمی مربی در این دانشگاه نیز صورت می گیرد.
مدیر کل دفتر نظارت و ارزیابی وزارت علوم گفت: بر اساس طرحی که چندی پیش برای ارتقاء هرم اعضای هیئت علمی و مربیان دانشگاهها به تصویب رسید قرار شد دانشگاههای بزرگ نسبت به بورسیه مربیان سایر دانشگاهها اقدام کنند.
وی با بیان اینکه این طرح همچنان ادامه دارد به مهر گفت: تقریبا تمامی مربیان دانشگاههای قدیمی توانسته اند ادامه تحصیل بدهند و به مرتبه استادیاری ارتقاء یابند.
عامری اظهار داشت: پیش از این در دانشگاههای دولتی تعداد اعضای هیئت علمی با رتبه استادیار به بالا حدود 40 درصد بود اما با تلاش برای ارتقاء در حال حاضر این آمار به 70 درصد رسیده است.
منبع : بازار کار  
نظرات کاربران

نام شما (ضروری)  

ایمیل (ضروری)