شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
دوشنبه 06 خرداد 1398
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 21,150
بازدید دیروز: 32,815
بازدید کل: 97,466,960
کاربران عضو: 2
کاربران مهمان: 60
کاربران حاضر: 62
کدخبر: 15582 زمان ارسال: جمعه 30 شهریور 1397 - 11:15 تعداد بازدید: 327
فاز اول ساماندهی آموزش عالی با دوره دکتری آغاز شد

معاون آموزشی وزارت علوم از ساماندهی دوره‌های تحصیلی خبر داد و گفت: فاز اول این ساماندهی از دوره دکتری شروع شده است.

مجتبی شریعتی نیاسر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ساماندهی دوره‌های تحصیلی گفت: ساماندهی دوره‌های تحصیلی آغاز و پیش نویس آن نیز تهیه شده است.

وی ادامه داد: فاز اول این ساماندهی از دوره دکتری آغاز شده و ما امیدواریم فرایند تصویب آن تا پایان مهر ماه نهایی شده و بتوانیم آن را ابلاغ کنیم.

معاون آموزشی وزارت علوم یادآورشد: حدود ۱۰۰ هزار دانشجوی دکتری در کشور حضور دارند که دانشگاه ها ظرفیت بکارگیری این تعداد دانشجو را به عنوان عضو هیات علمی ندارند بنابراین باید به اشتغال این دانشجویان توجه شود.  

معاون آموزشی وزیر علوم ادامه داد: ظرفیت هیات علمی در دانشگاه ها در سال حدود ۴ هزار نفر است. این در حالی است که ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری در سال ۲۴ هزار نفر بوده و سالانه حدود ۲۰ هزار دانشجوی دکتری فارغ التحصیل می شود.

به گزارش مهر،  پیش از این شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم از کاهش ظرفیت های دوره دکتری دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد و مجموع ظرفیت دوره دکتری خبر داده بود.

وی عنوان کرده بود: اگر دوره های دکتری هدفمند شوند به طور طبیعی ظرفیت ها کاهش می یابد نه اینکه ما بخواهیم ظرفیت ها را کم کنیم. ما باید تلاش کنیم آموزش در مقطع دکتری هدفمند شده و در راستای آن ظرفیت ها نیز معنی دارتر می شود.

معاونت آموزشی وزارت علوم در اوایل سال جاری نیز، در راستای توقف رشد بی رویه دوره دکتری، در سال ۹۷ ایجاد دوره‌های جدید دکتری را ممنوع کرد.

منبع : خبرگزاری مهر  
نظرات کاربران

نام شما (ضروری)  

ایمیل (ضروری)