شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
شنبه 09 اردیبهشت 1396
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 25,541
بازدید دیروز: 41,429
بازدید کل: 70,259,047
کاربران عضو: 2
کاربران مهمان: 140
کاربران حاضر: 142
کدخبر: 13286 زمان ارسال: سه شنبه 08 فروردین 1396 - 17:35 تعداد بازدید: 2478
استانداردترین آزمون، برترین آزمون دهندگان

آزمون های آزمایشی جامع کنکور ارشد رشته‌های مدیریت و حسابداری مؤسسه نگاره

استانداردترین آزمون، برترین آزمون دهندگان

"برای کسب اطلاعات بیشتر + ثبت نام کلیک کنید"
 

 در دو ماه باقیمانده تا کنکور بسیار مهم است که داوطلبان از تمامی قسمت های زنجیره ارزش درس‌خوانی به صورت درست و با بالاترین بازدهی و اثربخشی استفاده نمایند. یک از مهم‌ترین حلقه‌های این زنجیره سنجش وضعیت مطلوب از موجود می‌باشد که با توجه به مقایسه فرد در وهله اول با خود و سپس با سایر رقبا امکان پذیر است. یعنی شما باید ابتدا بدانید کجا هستید و چه قدر پتانسیل دارید تا در مرحله بعدی بتوانید ببینید آیا در رقابت کنکور نسبت به رقبای خود در محل مناسبی قرار دارید یا خیر. به خاطر همین شرایط است که اهمیت آزمون های آزمایشی بیش از پیش مطرح می شود. شاید اگر 4 سال پیش صحبت از آزمون های آزمایشی می شد همگان نام یک موسسه را به خاطر می آوردند اما به دلایل مختلف امروز اکثر موسسات خود اقدام به برگزاری آزمون می نمایند. اگر بحث شناخت خود و وضعیت و پتانسیل ها باشد باید به استاندارد بودن سوالات آزمون و همچنین خود آزمون توجه نمود و در صورتی که بخواهیم نسبت به سایرین خود را بسنجیم نیاز به بالاترین جامعه آماری در بازه رتبه ای که برای خود متصور می شویم داریم (یعنی اگر رتبه تخمینی و پتانسیل شما رتبه ای بین 300 تا 700 باشد باید در جامعه آماری شرکت کنید که بیشترین رتبه های 100 تا 900 کنکور در آن حضور دارند و اگر پتانسیل رتبه زیر 100 را در خود می بینید حتما باید در آزمونی شرکت کنید که بیشترین رتبه های زیر 150 احتمالی کنکور در آن حضور دارند)

 

به طور کلی یک آزمون آزمایشی موفق باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

ترازسازی صحیح آزمون

شاید خیلی از دوستان و همکارانم مهمترین ویژگی آزمون را جامعه آماری و یا سوالات آزمون بدانند اما من بر این باورم هیچیک از این دو بعد به تنهایی نمی تواند تحلیل مناسبی از وضعیت به ما بدهد. سال گذشته در زمینه ترازسازی آزمون ها به موسسه ای کمک می کردیم که باعث شد حدود با حدس زدن شرایط واقعی کنکور بسیاری از داوطلبانی که در آزمون ها شرکت می کردند در کنکور بتوانند شرایط بسیار ایده آلی را داشته باشند. آزمون هایی هستند که طراحان هر درس آن بدون در نظر گرفتن شرایط سایر دروس سوالات را طرح می کنند که باعث می شود میانگین دروس و ساختار آزمون با این که تک درس سوالات خوبی دارد با تراز و میانگین استاندارد کنکور تطبیق پیدا کند(آیا به این نکته توجه کردید که رتبه های زیر 5 کنکور مدیریت درگرایش بازرگانی میانگینی بین 56 تا 51 دارند؟).

جامعه آماری مناسب از برترین ها

در رابطه با جامعه آماری، باید بدانیم دنبال چه رتبه ای هستیم. اگر به دنبال رتبه زیر 100 هستیم باید به دنبال آزمونی برویم که بیشترین رتبه های زیر 100 در آن شرکت می کنند. اگر به دنبال رتبه زیر 1000 هستیم باید به دنبال آزمونی رویم که بیشترین تعداد رتبه های زیر 1000 در آن هستند وگرنه آزمونی که 2000 نفر جامعه آماری داشته باشد اما میانگین رتبه90 آن 21 درصد است آیا نیازهای داوطلب را از لحاظ جامعه آماری رفع می کند؟

سؤالات استاندارد

استاندارد بودن سوالات از دو منظر قابل بررسی است الف) استاندارد بودن سوالات هر درس ب) استاندارد بودن مجموعه سوالات آزمون. برخلاف استاندارد بودن سوالات هر درس آزمونی استاندارد را برای ما نمی سازد! زیر باید مجموعه سوالات آزمون از لحاظ ترازسازی، میانگین کل آزمون، زمان پاسخگویی و ... نیز مورد بررسی قرار گیرد. این یکی از نکات بسیار مهمی است که باید به آن توجه بسیار زیادی شود و یکی از مزایای مهم رقابتی در آزمون آزمایشی است. بسیار دیده اید در کنکور سالهای مختلف دروس مختلفی سخت و یا آسان می شود اما عملکرد کلی داوطلبان تغییر چندانی نمی یابد.

تخمین رتبه در کنکور

یکی از جذابیت کنکور ارشد مدیریت، تبعیت رتبه ها، ترازها و میانگین داوطلبان از توزیع نرمال است. در دو سال گذشته تخمین رتبه ای با حضور بیش از 800 نفر از داوطلبان کنکور مدیریت پس از کنکور ارشد مدیریت برروی سایت بارگذاری می کردیم که در سال گذشته از 300 نفری که رتبه واقعی و تخمینی آنها چک شد تنها 4 نفر در بازه تخمینی رتبه و تراز قرار نداشتند. به جرات و طبق متون علم آمار می توان گفت اگر تعداد داوطلبان بیش از 314 نفر باشد، تخمین ها با احتمال بیش از 95 درصد صحیح خواهد بود و لذا می توانید با شرکت در آزمون ها استاندارد تخمینی واقعی از رتبه خود در کنکور داشته باشید اتفاقی که تاکنون در کل آزمون های آزمایشی موسسات هرجایی به صورت علمی رخ داده است توسط بنده بوده است.

 

حل سؤالات آزمون و تحلیل کارنامه

برخی مواقع هدف و وسیله جای خود را عوض می کنند. خواهش می کنم به آزمون های آزمایشی به چشم هدف نگاه نکنید. مثالی راجع به شخص خودم برای شما می زنم "اینجانب احسان نوری فرد 4 روز قبل از کنکور اصلی در آزمون آزمایشی رتبه 258 را کسب و در روز کنکور رتبه من 8 بود!" آیا واقعا من در 4 روز علمم را افزایش دادم؟ آیا روحیه ام را از دست دادم و از کنکور ناامید شدم؟خیر تنها با رفع بعضی مشکلات و بی دقتی ها برای کنکور و لطف خدا این اتفاق افتاد. این مثال زده شد تا شما بدانید آزمون دادن به خودی خود شما را موفق نمی کند بلکه شرکت در یک آزمون استاندارد و تحلیل وضعیت خودمان در آن می تواند نتایج شگفت انگیزی را برایمان به ارمغان بیاورد.

با توجه به بررسی آزمون های آزمایشی موسسات جهت آماده سازی داوطلبان کنکور ارشد مدیریت، آزمونی با رعایت تمامی فاکتورهای بالا را یافت نشد لذا بر آن شدیم جهت برگزاری آزمون های آزمایشی جامع نگاره با فراخوان از رتبه های زیر 150 تمامی آزمون‌های آزمایشی مؤسسات، استانداردترین آزمون را برای سنجش برترین های کنکور مدیریت برگزار نموده و از این طریق یکی از دغدغه‌های مهم داوطلبان کنکور ارشد مدیریت در نزدیکی کنکور برآورده شود.

کالیبراسیون آزمون، طرح سؤال توسط برترین اساتید رشته مدیریت، هزینه مناسب آزمون، برگزاری آزمون در بیش از 60 نمایندگی کشور، ترازسازی دقیق بر مبنای کنکور  ارشد و دکترای سازمان سنجش با اعمال معدل موثر، دقیق ترین تخمین رتبه در کنکور ارشد مدیریت با توجه به شرایط آزمون همه و همه از سایر ویژگیهای آزمون های جامع آزمایشی موسسه آموزش عالی نگاره می باشد. همچنین مشاوره گروهی قبل از آزمون جهت بررسی نحوه درست آزمون دادن و مشاوره گروهی پس از آزمون جهت تحلیل کارنامه و همچنین اهدای سکه بهار آزادی به نفر اول 3 آزمون آخر از سایر ویژگی‌های مثبت این آزمون ها می‌باشد.

 

جدول تخفیفات برای ثبت نام کنندگان آزمون های جامع آزمایشی نگاره در رشته مدیریت

نوع ثبت نام

هزینه ثبت نام بدون اعمال تخفیف

تعداد آزمون ها

معدل بالای 19

100 هزار تومان

2 مرحله

معدل بالای 18

120هزار تومان

2 مرحله

معدل بالای 17

140 هزار تومان

2 مرحله"برای کسب اطلاعات بیشتر + ثبت نام کلیک کنید"منبع : نگاره  
نظرات کاربران

نام شما (ضروری)  

ایمیل (ضروری)